Реимунизация на възрастни

  • 983
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 891
Здравейте на всички,

Искам да ви разкажа какво ми се случи вчера. Значи, малката в онзи ден вечерта не се чувстваше добре, оплакваше се от болки в гърлото и на сутринта  реших да я заведа при личната лекарка да я прегледа. Отидохме на преглед и се установи, че е със силно зачервено гърло, изписаха ни лекарствата и точно преди да си тръгнем личната лекарка ми заявява, че подлежа на реимунизация тази година понеже съм набор 80. Директно започна едва ли не да приготвя инжекцията, за да ме боде. Попитах е до кога трябва да се направи тази реимунизация и тя ми отговори, че е до края на годината. След което се опитах да и обесня, че точно сега не съм съгласна и ще дойда през следващата седмица, за да ме боцне. /а тя много добре знае, че много ме страх от инжекции и че ми става лошо само при мисълта за тях/
Тази жена започна да ми се сопка, да ме заплашва, че щяла да пише във формуляра, че отказвам, да ме даде в ХЕИ-то, щели да ме глобят и т.н
Направо останах като втрещена. Гледах и не можеш да повярвам на очите и на ушите си. Та аз не съм отказала, просто точно тогава не беше момента, а и тя самата ми каза, че има още цял месец време. Казах и, че ще дойда до края на месеца и тръшнах вратата на кабинета зад себе си.
Стана ми много кофти, тази жена се държа ужасно. Така не можеш да накараш някой да се реимунизира, като му крещиш и го заплашваш. Нали така ?

Въпроса ми е знае ли някой от вас какво ще стане ако наистина откажа ?

# 1
  • Мнения: 2 700
Доколкото си знам се предвиждат глоби и за двете страни / и лекар и пациент/.

# 2
  • Мнения: 891
Доколкото си знам се предвиждат глоби и за двете страни / и лекар и пациент/.

Да знам, че има глоби. Незнам в какъв размер са. Но последния път когато на мен ми е правена имунизация съм била в 3 - 4 клас /през всичките години след това съм живяла в чужбина и никой не ме е потърсил да ме имунизира нито там, нито пък след завръщането ми в Б-я/
Но мисълта ми е, че това не е начина да ми каже, че подлежа на реимунизация. Още повече, че доколкото знам трябва да ме уведоми предварително, а не да чака случайно детето ми да се разболее и да отида в кабинета

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не знам какво ще стане, но знам, че на 25 и 35 годишна възраст има реимунизация на ДТК.
Сигурна ли си, че на вратата или на табло пред кабинета няма изнесена информация, че набор едикой си подлежи на реимунизация...Както и да е, не се ядосвай за глупости, гледай детенце да оздравее, пък следващия път се престраши. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 777
Тази година набор 80 подлежи на реимунизация.
Иначе наистина има глоби, но не знам какви.

Ако не ти харесва доктора този месец се сменят Джи питата.

# 5
  • Мнения: 8 505
Ако откажеш,наистина ще ти наложат глоба (разбира се,ако личния ти лекар подаде сигнал).Но друго не ми е ясно-защо се дърпаш-това е обикновена мускилна инжекция.

Не знам какво ще стане, но знам, че на 25 и 35 годишна възраст има реимунизация на ДТК.

Една поправка-на 25 и 35 години-реимунизация ТД (тетанус,дифтерия)-т.е. няма коклюш.
А на всеки 10 години след 45-ата година-тетаничен токсоид (ТТ).

# 6
  • Мнения: 1 866
Не знам за глобите, но държанието на лекарката направо ме уби! Но не отказвай ваксина. Стисни зъби и изтърпи, аз също съм пъзла, ама не боли толкова.  И ако те нерви джипито, смени я! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт