Няколко въпроса за домашните каши

  • 392
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 480
Досега не съм правила домашни каши, от понеделник смятам вече да ги предлагам. Имам няколко въпроса:
1. Каква е трайността на домашната каша (не на сготвената, а на измитото, изсушено и смляно зърно) ?
2. Как се съхраняват- в хартиен или найлонов плик; в хладилник или не; на тъмно или не? Или няма значение Laughing
3. Какво просо се използва за каша? Аз намерих само белено, има ли небелено (както има полиран и черен ориз)?
4. Домашно приготвената оризова каша може ли да се използва за зеленчуково пюре (за да стане нещо като ориз със зеленчуци)? И мога ли да давам в един и същ ден каша и "ориз със зеленчуци" или ще и стане тежичко на бебката?
Благодаря ви предварително!   

# 1
  • Мнения: 1 771

 
1. Каква е трайността на домашната каша (не на сготвената, а на измитото, изсушено и смляно зърно) ?
Трайноста на оризовото, елденото . . . брашно не го зная, но предполагам, че е като при брашната с голямя трайност. Но за да не се овлажнява аз го приготвям на дози. Значи от избраното зърно вземам около 200  грама и го приготвям на брашно и когато свърши нова доза приготвям.
 
2. Как се съхраняват- в хартиен или найлонов плик; в хладилник или не; на тъмно или не? Или няма значение Laughing От Хип си  много удобна кутийка със синкаво капаче пластмасова и с врътка Embarassed за отбелязване на трайноста и е с вместимост около 200 грама. Много ми е удобна и струва около 1 лев и нещо  newsm78.     

3. Какво просо се използва за каша? Аз намерих само белено, има ли небелено (както има полиран и черен ориз)?
Не знам за не белено. Аз също взех белено

4. Домашно приготвената оризова каша може ли да се използва за зеленчуково пюре (за да стане нещо като ориз със зеленчуци)? И мога ли да давам в един и същ ден каша и "ориз със зеленчуци" или ще и стане тежичко на бебката?
Може да се дава в комбинация да. Аз пртавя така.  Въвеждам оризова каша три дни по 2-3 ч.л., един ден почиваме. На петия, шестия и седмия ден правя кашата и размръзявам 1 кубче да речем морков. Аз съм си замръзила във форми за лед различни зеленчуци. И към 2 ч.л. каша + зеленчука.  Пак почиваме един ден. На 9, 10, 11- ия ден към готовата каша прибавям 1 кубче морков и нов зеленчук да речем 1 кубче  тиквичка и от това количество давам около 2-3 ч.л.
Благодаря ви предварително! Wink
Ако има нямаш замръзени пиши и ще ти кажа аз какво правя. Е успех  Wink  

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас как е по точките:
1.Аз си ги съхранявам на зърна,меля ги преди приготвяне само колкото ми трябва - с кафемелачката се мелят за по-малко от минутка.
2.Държа ги в метални кутии от АМ Mr. Green Имам купища,останали от баткото.
3.И моето е белено - явно такова си продават.
4.С приготвянето на каша със зеленчуци действам точно като goldenovа.Но за обяд си давам чисти зеленчуци,без ориз - или просто давам друг вид каша сутринта,ако яденето на обяд ще е с ориз.

Общи условия

Активация на акаунт