След всяко събуждане-рев.

  • 529
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
Здравейте, Мами!
От няколко месеца насам Макси се събужда със страхотен рев и по 20 мин. не мога да го успокоя.Давам му вода ,гушкам го ,но безрезултатно.Имала ли е някоя от вас подобен проблем и най вече как  се справя? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 910
На моя приятелка бебето плачеше, като се събуди. Винаги. И това, което помагаше беше да го разсейва с нещо. Поне за нея гледката на мърдащите листата на дърветата вършеха най-добре работа... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 426
Работата е там че всички около мен се опитват да ме убедят ,че  е наплашен. #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 910
Момиченцето, за което ти пиша е много лъчезарно и общително ( включително и с чужди хора), много се усмихва...а майка му толкова хубаво го гледа, много спокойно и с нужното внимание. А то си плаче, като се събуди и това е.
Може твоето момченце и да се е стреснало ( но в горния случай според мен не беше това), а може и да му е дисконфортно просто излизайки от сън. Още не се е усетило къде е. То и на големите хора им е криво понякога. Но те могат да се контролират...е, поне в повечето случаи.  Wink

Последна редакция: пт, 02 дек 2005, 14:52 от 7of9

# 4
  • Мнения: 426
благодаря ти за бързият отговор.вече бях започнала да се притеснявам.

# 5
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Не се тревожи, мамче, ще му мине. И моето момченце плачеше много разстроено, когато се събудеше от следобедния сън. Дечицата сънуват, плюс това са много впечатлителни и неща, които по принцип в будно състояние дори и леко са ги стреснало в съня се възпроизвеждат с голяма сила. Недей се тревожи. Моята свекърва се направи всичко възможно да ми вмени вина за това нещо, но след разговори с други мами и най-вече лекари разбрах, че не е така. След като се събуди ти му говори весело и му покажи нещо занимателно. Така ще спира да плаче по-бързо. Моят син е почти на 6 години и не спи след обяд (което мен много ме дразни). Баба му го гледа и се е отказала отдавна да се занимава да го научи да спи след обяд. Когато съм в къщи събота и неделя аз го приспивам. Миналата събота се улових, че ужасно се притеснявам от момента на събуждането му от следобедния сън, защото ще е разстроени ще плаче!  ShockedА този период толкова отдавна мина, че просто си мисля, че подсъзнанието и спомените си направиха с мен лоша шега. Не се притеснявай. Показвай се зарадвана от събуждането му и го занимавай с нещо забавно.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 645
Ами синът ми почти винаги се събужда със рев.И така е от както направи 1 годинка.Но аз го усетих защо реве - въпреки че ми костваше доста време.
Проблема при нас е ,че той спи в леглото си в повечето случаи около 30 - 40 мин,след което се събужда с рев - този сън му е крайно недостатъчен.При което аз го взимам да си доспи при мен на спалнята - спи още около 1 час,а понякога и повече,и после се събужда бодър.
Ето и сега го чакам да се събуди за да мога да го взема при мен.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 621
Дъщеря ми имаше един такъв период всеки следобеден сън да се събужда с рев, ама сърцераздирателен,едвам я успокоявах... Shocked и досега си е такава кисела като се събуди следобед, но по - рядко плаче.Така и не разбрах от какво е, сънува ли нещо не знам newsm78

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс доста често напоследък се събужда с рев.Въпреки,че спи по 2 часа,което не е малко. А ако не е с рев понакога е ужасно кисела.

Общи условия

Активация на акаунт