Има ли ограничения за твърдата храна

  • 321
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Захраних бебето на 6 месеца и сега похапва на обяд зеленчуково пюре, а следобяд - каша. Не съм заместила нито едно хранене и кърмя преди твърдата храна. Количествата на другата храна са все още по-малки (около 80 гр) от стандартната доза, но като гледам има желание и възможност да изяде по повече от 100 гр. пюре или каша. Засега увеличавам плавно количеството, но си мисля дали кърмата и веднага след това другата не му идва в повече.  Бебето в момента е доста едричко - 8.700 кг, храни се 6 пъти, а понякога има и 1 нощно кърмене, ако се събуди, т.е. лакомо бебче.
Та, въпросът ми е - може ли след кърменето, ако има желание да му дам от твърдата храна колкото пожелае до 150-160 гр. ? Има ли опасност от прехранване и прекалено качване на тегло?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен, определи едно количество твърда храна, до което е приемливо според теб да се дава, и не го надвишавай, щом бебето е по-лакомко.Макар че, да ти кажа, лакомията е присъща само на възрастните, децата ядат, докато им се яде!А и 8 700  хич не ми се вижда много...Абе до 150-170 гр. можеш спокойно да даваш.До годинката аз гледах да не давам повече от 400 гр. твърда храна на ден.Наблягахме на сукането baby_neutralСега е обратното сякаш Thinking

Общи условия

Активация на акаунт