aнтибиотик-въпрос

  • 580
  • 5
  •   1
Отговори
мили мами, моля помагайте.
Мога ли да дам антибиотик разбъркан в храна или в сок, или е необходимо да го давам чист, тоест да не е разбъркан с нищо.
синът ми има инфекция на ушето и бронхит и трябва да взема 2 пъти на ден антибиотик, но го повръща веднага. доктора ни даде друг, по-добър на вкус, но и него го повръща.
Ако не започне да взема антибиотика през устата, ще му бият инжекции антибиотик.
Моля помагайте с опит. Доктода каза че трябва да е чист, иначе си губи ефективността.
Благодаря!!

# 1
  • Мнения: 2 849
Зависи си от антибиотика ,но пак от лекар съм чувала ,че може да се разтвори с водичка или сокче .Някои антибиотици се дават след храна други по време на хранене . newsm78Дано да се справиш .

# 2
антибиотика е Amoxicilin и може да се дава преди или след ядене. доктота каза че е по-добре след, за да не дразни стомаха. само че си като го дам след ядене повръща и ядене и антибиотик. ако го дам преди е само антибиотика. Вече не знам, май ще ни слагат инжекции Rosephin.
Благодаря все пак.

# 3
  • Мнения: 5 228
Защо не пробваш да го даваш съвсем бавно и по малко. Например с пръста си да даваш по мъничко да ближе. Така ще го поеме по бавно и е по-малко вероятно да го повърне.

# 4
опитвала съм и така да го давам,  но сме на 19 м и вече знае кое е вкусно и кое не. и като помирише антибиотика и стиска устата и не отваря..................няма как, довечера ще ни боцкат.

# 5
  • Мнения: 224
Когато детето ми се разболя беше на 2 месеца и също не искаше да пие каквито и да е сиропи с лъжичка. Нас ни приеха в болница и там сестрите даваха лекарствата на бебоците със спринцофка (без иглата ), като ги слагаха да лежат на страни и по-малко вливаха в устата. Аз лично не съм го правила, затова ако искаш се посъветвай и с  лекар.
Недей да се притесняваш от боцкането, даже по-добре защото ще се излекува по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт