Започвам да се готвя за втори бебок

  • 4 915
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Привет мами. Решила съм догодина живот и здраве да имаме още едно бебче. Понеже имах проблеми със забременяването сега съм решила да се ремонтирам основно преди да започнем с опитите. Като начало минавам на забар да си оправя зъбите ако има нещо и да извадя един мъдрец дето расте на криво.Бях и на гинеколог и си чакам резултатите в понеделник.Направиха ми цитонамзка, микробиология, колпоскопия, вътрешен видеозон и обстоен преглед. Вие какво друго правите преди да решите да сте бременни?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
започваме да пием фолиева киселина.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 767
 Joy Joy Joy
Джама ще ме убие!
Анайс - аз ще направя едно ТСХ преди да започнеме опитите, нищо друго. фолиевата ясно де, нея не я боря въобще. И тоя път никакви базални, календари и прочие, само секс и когато стане /а дано,е като се нзам кво съм шило../!
Като почнете опитите се обаждай  Mr. Green да ви правим компания, че аз чакам някоя мама февруарка да се престраши за второ и аз съм втора писта след нея!

# 3
  • Мнения: 2 641
абе аз догодина чак ще почна с опитите щото съм с секцио, та ми е рано за фолиева киселина. Бубата кво е тва ТСХ? Направо ме побърквате с тия съкращения дето нищо не ми говорят. А кво е БТ EmbarassedА за кви календари става дума, базални и т.н. newsm78И такива неща ли се правят newsm78Ние с татито само се гушим ако стане Praynig

# 4
  • Мнения: 7 718
За съжаление понякога се оказва, че щъркелът не носи бебето когато си го поръчаш...
Така, че място за ирония няма.
Аз лично съм с вторичен стерилитет.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Да не забравите и секса....

# 6
  • Мнения: 2 641
Хммм ако става дума за мен то невиждам къде има ирония.Тези сакращения не ги знам.........та за тва питах.А за секса ще си помисля...може и мидихлорините да погнат Laughing

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
С риск да ме обвинят пак да попитам.....след като първия път си имала проблеми Анайс защо не знаеш какво е БТ /базална температура/ В библиотеката има доста теми /като стар форумец би трябвало поне ти да ги четеш/
Пак казвам не съм с лоши мисли....ама защо съобщаваш тук след като повече няма да пишеш...това ще стане чак след като видиш двете черти. Ако е за поздравите - ами честито  bouquet Радвам се че ще се увеличи прирастта на България....радвам се когато семействата се решават на второ дете, че и на трето.
И не на последно място...имаме си седмицчна тема в която можеше да попиташ горните си въпроси и щеше да ти е отговорено.  bowuu
Желая ти от все сърце успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 641
скъпа Хера веднага ще ти отговоря. проблемът ми беше че цитонамазката ми беше 3 група. мислех че съм болна от РАК. никой не ми предписваше лечение. казваха че съм здрава. е накрая след куп притеснения ми извадиха огромен полип. последваха антибиотици преди и след операцията. това продължи 3 години. не съм замервала никакви температури и други работи, не сме правили секс по график. мислех че дете няма да имам. това достатъчно ли е?а за библиотеката признавам си не съм чела.
...ама защо съобщаваш тук след като повече няма да пишеш...това ще стане чак след като видиш двете черти. Ако е за поздравите - ами честито bouquet Радвам се че ще се увеличи прирастта на България....радвам се когато семействата се решават на второ дете, че и на трето.
това не го разбирам? къде пише колко и къде ще пиша, кога и т.н.
Това което исках да питам е какво освен тези неща дето ги написах в първия си постинг е добр еда се направят?
Изобщо прави ми впечатление че имате супер негативно отношение към хората. Щом искате да сте майки трябва да си смените възгледите и отношението към хората.Това ще ви помогне повече от всичко друго.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
Изобщо прави ми впечатление че имате супер негативно отношение към хората. Щом искате да сте майки трябва да си смените възгледите и отношението към хората.Това ще ви помогне повече от всичко друго.

алоооо, айде пак поредната, дето дойде, завъртя се за 1 ден и веднага направи групова оценка на незнаен брой хора накуп!
извинявай, ама защо ме обиждаш? аз ЛИЧНО какво супер негативно отношение към теб показах??? отговорих ти на въпроса, даже ще направя и уточнение, защото явно не си много запозната с материята - дори и да планираш бебе чак догодина, добре е да почнеш с фолиевата киселина поне 3-4 месеца преди опитите. така пише по книжките.

а сега ми кажи "благодаря, джам, за съвета, извинявай, че те обвиних в негативно отношение и обещавам повече да не правя групови квалификации на непознати хора на едро!"

# 10
  • Мнения: 1 029
Anaise,всичко пише в Библиотеката,много подробно,моля те прочети и тогава питай,че от повтаряне вече и аз взех да откачам!Едни и същи неща се повтарят в този форум всеки ден и започват караници,защото никой от новите не чете там,преди да попита!
Ако нещо не ти е ясно,попитай тогава!Поздрави! Hug  bouquet

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Това което исках да питам е какво освен тези неща дето ги написах в първия си постинг е добр еда се направят?
Изобщо прави ми впечатление че имате супер негативно отношение към хората. Щом искате да сте майки трябва да си смените възгледите и отношението към хората.Това ще ви помогне повече от всичко друго.
Негативно отношение Rolling Eyes А забелязала ли си към кого понякога го проявявам аз? Не мисля да разбулвам духове.....В другата тема хубаво са ти казали...има библиотека...хубаво и грижовно направена от нашите модераторки. Ползвайте я.
И това за първият ти постинг...просто казах, че не е нужно с отделна тема...ето ме аз започвам...просто ти казах, че си имаме за това седмицчна тема в която това се обсъжда.
Не съм негативно настроенена към майките...а към въпросите които се дъвчат всеки божи ден ... едни и същи. И същите тези въпроси ги има там малко по-нагоре...
И мисля, че усмивката ми няма да ми помогне а хапчетат които пие мъжа ми защото с усмивка спермограмата му няма да се подобри.
Все пак ти желая успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 641
draga hera,

ne sam az winowna za problemite na maza ti. i az niamah deca 3 godini, no ne sam si pozvoliavala takova otnoshenie. iskam da wmetna che kato widite vapros koito vi struva tap, glupav ili ste pisali po nego 100 pati prosto ne pishete. ima nowi mami deto ste se vkluchat ako iskat.
osven tova temata mi e za bydestite beboci. imah trudna bremennost i sega ochakvah polozitelni emocii tuk, zastoto te sa neobhodimi ako iskam pak da sam bremenna.
i da ne zabraviame che foruma e iskam bebe , a ne dali moga da imam bebe......
ako sam obidila izviniavai.........lichno az sam niamala podobna cel

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ще те помоля само да не пишеш из другите форуми, че тук има злоба...защото аз не я виждам злоба драга Анайс...ако искаш мен наречи злобна но другите момичета недей. И щом като не поглеждате в билблиотеката ето ти едни темички дано ти помогнат.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=158
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159
Успех

# 14
  • Мнения: 2 641
благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт