ПРИСЪСТВИЕ НА БАЩАТА ПРИ РАЖДАНЕ

  • 12 433
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
ЗДРАСТИ МОМИЧЕТА,НА КАКВО МНЕНИЕ СТЕ ЗА ПРИСЪСТВИЕТО НА МЪЖА ВИ ПО ВРЕМЕ НА РАЖДАНЕТО.

# 1
  • Мнения: 8 505
Ето много материал за четене:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19305.0

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И други теми има, това е много обсъждан въпрос тук.
Моето мнение е, че мястото на таткото е не в родилната зала, а пред нея- да се срещне с жена си и детето си след като раждането/операцията са приключили.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Зависи от психиката на бъдещия татко. Моят мъж  и аз много искахме да присъства, но беше много сложно за изпълнение, тъй като б-цата не беше пригодена за това. Личното ми мнение е, че е редно мъжът да бъде до жена си в такъв момент, за да може да е по-съпричастен.

# 4
  • Мнения: 827
Според мен, най-важното е какво жената, а не мъжът иска. Ако тя ще се чувства добре и КОМФОРТНО в присъствието му, ок, нека да дойде. Но си мисля, че такъв въпрос по-често си задават жените, на който им предстои да раждат за пръв път, а вече миналите по него, знаят, че никак не са били красива гледка.

# 5
  • Мнения: 4 916
Зависи от таткото - ако може да издържи, не виждам никакви пречки да присъства. Имам познат, който присъства на раждането на детето си и кава, че ако имат второ дете, пак ще бъде там.

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз лично не бих искала мъжът ми да присъства, защото наистина гледката не е от най-приятните за гледане. Но това е въпрос на личен избор.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега питах мъжа ми:
Ако настоявах да присъстваш, щеше ли да дойдеш?- Да.
А ти би ли искал да беше там?- Абсолютно не!
Мисля, че повечето мъже биха отговорили така.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Сега питах мъжа ми:
Ако настоявах да присъстваш, щеше ли да дойдеш?- Да.
А ти би ли искал да беше там?- Абсолютно не!
Мисля, че повечето мъже биха отговорили така.

Моят не, самият той се беше интересувал предварително, беше гледал филм с истинско раждане и.....искаше да е до мен в този важен и за двамата момент. Не виждам от какво има да се притеснявам, ако е до мен, когато раждам. Не красива гледка, вярно, но как иначе ще разбере какво геройство съм направила newsm53 . За съжаление си останахме само с желанието.

# 9
  • Мнения: 46 437
Достатъчно съм писала в другата тема, ама да си кажа: Аз съм твърдо ЗА присъствието, но за да се чувства мъжа на място в родилна зала, убеждението му трябва да е градено с години, още от неговото семейство, от обществото, а не да му се тресне изведнъж- в такава ситуация са нашите мъже в момента! Та нашите бащи дори не са допускани в кабинета при проследяването на бременността на майките ни, какво остава да разказват на синовете си? Как са чакали в кръчмата и са се наливали с приятели ...



Мисля, че е по-добре да се обединят двете теми  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 747
Аз съм твърдо ЗА.
Моят мъж присъства на раждането и съм убедена, че това беше една от най- важните причини да родя лесно. През цялото време беше до мен, говорихме си, смяхме се , държеше ми ръката, после плакахме от радост като видяхме бебето. Ако кажа, че не ме е боляло, ще излъжа( въпреки това не извиках дори и веднъж), но през цялото време бях спокойна, че е до мен- просто ми вдъхваше увереност и това наистина ми помогна. Той също е убеден, че бащата трябва да присъства и пак ще го направи( дай Боже).

# 11
Аз съм твърдо ЗА.
Моят мъж присъства на раждането и съм убедена, че това беше една от най- важните причини да родя лесно. През цялото време беше до мен, говорихме си, смяхме се , държеше ми ръката, после плакахме от радост като видяхме бебето. Ако кажа, че не ме е боляло, ще излъжа( въпреки това не извиках дори и веднъж), но през цялото време бях спокойна, че е до мен- просто ми вдъхваше увереност и това наистина ми помогна. Той също е убеден, че бащата трябва да присъства и пак ще го направи( дай Боже).

  202uu smile3501
При мен беше по абсолютно същият начин. Спокойствието и увереността, които изпитвах, тъй като съпругът ми беше до мен, са причината да родя лесно. Според мен присъствието на бащата е желателно в такъв важен момент.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
имам  въпрос към момичетата които са раждали и е присъствал бащата
нормално или секцио
според мен секциото си е операция и е тежка гледка...

# 13
  • Мнения: 46 437
имам  въпрос към момичетата които са раждали и е присъствал бащата
нормално или секцио
според мен секциото си е операция и е тежка гледка...

Гледах едно интервю с хирург, който обясни, че секциите се понасят много добре, защото жената просто лежи и си говори с мъжа си и екипа, естествено двамата са зад параван, таткото нищо не вижда от самата операция  Wink няма го напъването и болките, както при нормалното раждане и това, от което се страхуват най-много жените- мъжа им да ги види в момент на слабост. Друг е въпроса, че този проблем не стои пред нас, единици са случаите в България, трябват здрави връзки, дори парите не помагат  Crazy

# 14
  • Мнения: 827
... но за да се чувства мъжа на място в родилна зала, убеждението му трябва да е градено с години, още от неговото семейство, от обществото, а не да му се тресне изведнъж- в такава ситуация са нашите мъже в момента!
Мисля, че не е точно така, много от мъжете не са с такива убеждения, мисля, че са доста добре информирани и се интересуват от бременността и раждането. Сядят, говорят с жена си и двамата заедно решават как да постъпят

Общи условия

Активация на акаунт