Дезинфектиране на вана?

  • 1 594
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Мами, как се дезинфектира вана за къпане на бебче?

# 1
  • Мнения: 1 866
Ами не знам дали има нужда да се дезинфекцира. Аз лично никога не съм го правила, просто съм я измивала със сапун и вода. Ако много държиш, може да я минеш със спирт.

# 2
  • Мнения: 138
Ще сме на почивка и ваната е в хотела, за това и съм толкова хигиенично настроена  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 8 505
В такъв случай можеш да вземеш едим Доместос и да я обработиш с него.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Какъв е смисълът да я дезинфекцираш?
После дестилирана вода ли ще налееш в нея?
И ако във банята има въздух...пак цялата работа отива на кино, защото той бъка от микроби.

Просто я измий хубаво.   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 181
Първоначално ние взехме една ваничка от друго бебе,като се роди Стела и я изтъркахме хубаво със сода.

# 6
  • Мнения: 1 555
НЕДЕЙ ДА Я МИЕШ С НИКАКВИ ПРЕПАРАТИ ЗНАЕШ ЛИ КАКВО МОЖЕШ ДА ПРИЧИНИШ НА ДЕТЕНЦЕ  Naughty Shocked
Просто я изплаквай с вода !!!
  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 186
НЕДЕЙ ДА Я МИЕШ С НИКАКВИ ПРЕПАРАТИ ЗНАЕШ ЛИ КАКВО МОЖЕШ ДА ПРИЧИНИШ НА ДЕТЕНЦЕ  Naughty Shocked
Просто я изплаквай с вода !!!
  bouquet

Правилно. Peace
Вода и сапун е абсолютно достатъчно.

# 8
  • Мнения: 1 089
За дезинфекция съм използвала Triclobacter.

# 9
  • Мнения: 4 629
Не съм дезинфекцирала ваната на бебо. Според мен няма нужда

# 10
  • Мнения: 463
Ако е от пластмаса,пробвай с дезифекцираща течност за шишета и биберони,или таблетки,измий я с тях,поне знаеш че е безопасно за бебета.

# 11
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Аз пък въобще не те съветвам да къпеш бебето във вана в хотел! Аз самата никога не бих легнала във хотелска вана, дори да е най скъпия и чистия. Като беше малък малкия или си носехме леген или на чешмата, а сега щом може да стъпи - прав.

# 12
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
не дезинфекцирам.Измивам я хубаво със сапун и вода

# 13
  • София
  • Мнения: 6 145
Ако хотела е достатъчно чист, сигурно след всеки посетител ваната е мита с препарати. Измий я и ти хубаво със сапун и вода и ако много се притесняваш после със спирт или разтвор за стерилизация.
Ако е много мърлява, хич не си прваи труда да я чистиш, а купи на място един леген за 5лв. в който ще се къпете и после го зарежи там - то толкова ще ти струват и препаратите.

# 14
  • Мнения: 2 381
Аз ще я измия с насапунисана гъбичка и топла вода.Не мисля, че повече е необходимо.  bath1

Общи условия

Активация на акаунт