плаче и изпитва ужас когато ака!

  • 3 999
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 125
Мили майки, кажете какво да правя. Синът ми е на 2 години, но откакто акаме на гърне, той направо изпитва ужас от самия акт на акане. Пробвала съм и на "голямото" гърне, но пак няма ефект. Стои прав , трепери, плаче неистово и иска да се гушкаме...Никога досега не съм му се карала, че е направил нещо в гащите. С пишкането няма проблем, но това акане....Казва "мамо ако!" и само да го помоля да отидем в тоалетната или където и да било , за да седнем на гърнето - става страшно. Започвам да се притеснявам от този негов ужас. Какво да правя Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Да не би да е имал или да има запек и да го боли докато ака? Аз мисля, че това може да е причината. А от друга страна на братовчед ми малката правеше така защото после и взимат акото. Ходеше и се криеше като ака.

# 2
  • Мнения: 1 383
Моят син се отвращаваше от акото и категорично отказваше гърнето. Научи се първо на тоалетната, след 1-2 месеца кандиса на гърне. Това е едната възможност. Другата е болезнени усещания или спомени, провери да няма някоя раничка, макар че е малък за такива работи. Говори ли детето? Не може ли да обясни?

# 3
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
преди време прочетох някъде, че детето се страхува от акането защото си мисли, че губи някаква част от тялото си, май на фройд беше из теориите, но не съм много сигурна, ако имате познат психолог - питайте него за съвет.

# 4
  • Мнения: 2 125
Благодаря ви за мнението! Малкия говори и не казва да го боли, проверявала съм и дупето, но няма нищо смущаващо. Май наистина ще трябва да поговоря с педиатъра или психолог. Ще се наблюдаваме още малко и ако това продължава ще трябват сериозни мерки!

# 5
  • Мнения: 5 183
Моят син е ве4е на 3 и не иска да ака в гърне, никъде не иска. Спря да ака и в гащите. Просто  из4аква да му сложа памперса за сън и се изкава там. Винаги така прави. Не го насилвам и не правя трагедия от това 4е е голямо мом4е, а още се нааква, за да не стане по-зле положението.

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Моят син започна да се държи така след едно голямо запичане. Дълго време имаше страх от акането и си стискаше до полседно.
Твоя син запек ли има или нормално меко ако? Мисля, че е добре известно време да му даваш разхлабващи храни, за да не му е възможно да стиска.

# 7
  • Мнения: 2 125
Цялата минала седмица бяхме с диария, беше доста неприятно!! Като се излекувахме(с диета), по време на следобедния сън се изака нормално (по форма и цвят), без да плаче и баз истерии. Много е различно - един път е запечен, друг път нормално, трети  -разстройство. Мисля, че още не му се е нормализирало коремчето(подчертавам, че е много злояд). Май търпение и силна храна му е майката! Crossing Arms

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Защо не пробваш да му слагаш памперс за акането - това може да го успокои

# 9
  • Мнения: 2 125
Памперса през деня не го иска. Не иска да прави нищо в него - нито пики, нито аки. Като по-малък, преди да махна дневния памперс се криеше под масата и после изведнъж тези истерии....Може наистина да е период newsm78...Надявам се да се справим.

Общи условия

Активация на акаунт