Вода с мед вместо вода със захар?????

  • 2 280
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте:)
Доскоро давах вода със захар,а сега започнах с мед, мисля че е по-полезно от захарта,а вие???? Въпреки че май скоро ще имаме зъбки и ще трябва да давам само преварена
Thinking

Последна редакция: сб, 03 дек 2005, 20:08 от Reza

# 1
  • Мнения: 3 537
Мед след 1 г. ,така мисля аз,той е доста силно алергенен NaughtyА твоето детенце е още много мъничко,по-добре изчакай Wink

# 2
  • Мнения: 827
 Naughty Не, не! Медът е силен алерген, ще рискуваш много ако даваш, било то и малко. Изчакай годинката.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 #Crazy #Crazy #CrazyАз нямам думи с които да ти отговоря на въпросите ти #Crazy #Crazy :crazyeyes:100:100 слушаш някоя баба, а не педиатър!" Shocked

# 4
  • Мнения: 1 613
Никакъв мед до преди 1 годинка!!!

Аз лично никога не съм подсладявала водата.

# 5
  • Мнения: 46 438
Няма думи  #Crazy

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Подкрепям напълно всичките досегашни мения. Лудост е да даваш такъв силен алерген като меда на толкова малко бебе. След една година. А дори и захрта не е толкова полезна, само ако сте имали силна жълетинца при раждането, и дори тогава педиатрите препоръчват глюкоза и след това най-обикновенна чиста преварена вода, или изворна.

# 7
  • Мнения: 4 915
Даването на мед преди годинката носи риск от заразяване с ботулизъм - вид паралитично заболяване. Медът е възможно да съдържа ботулинови спори, които са опасни за бебета под 12 месеца, но над 1 годинка са безопасни.

Така че не добавяй нито мед, нито захар във водата, най-добре, най-полезно и най-сигурно е да си я пие чиста и преварена.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Детето има ли алергични реакции след като си му давала мед?
Ако не - очевидно, не е алергично.
Все пак, много посладената вода, независимо дали с мед или захар не е полезна. Ако може да заместиш с чиста вода или чай е най-добре.

Даването на мед преди годинката носи риск от заразяване с ботулизъм - вид паралитично заболяване. Медът е възможно да съдържа ботулинови спори, които са опасни за бебета под 12 месеца, но над 1 годинка са безопасни.

Така че не добавяй нито мед, нито захар във водата, най-добре, най-полезно и най-сигурно е да си я пие чиста и преварена.

Риск от ботулисъм крият всички домашни, зеленчукови консерви също така.
Ботулиновите спори се унищожават след 10 мин. термична обработка.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега може би и синът ми-17 годишен щеше да бъде с алергия.

А може би нямаше да бъде...
Може би онези деца са били предразположени.
Познавам ужасно много хора хранени с мед и кисело мляко доживяли над 30 години без алергии.

Не пропагандирам даването им.
Просто абсолютизирането на тезата "никакъв мед и мляко поне до годинка"...ми е леко прекалено.

# 10
  • Мнения: 46 438
Освен всичко останало, не виждам защо едно бебе трябва да бъде тъпкано с подсладени неща? Около мен има достатъчно бебета, които заради такива неща сега не ядат нищо друго, освен кремчета и др. сладки храни  ooooh!

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Медът е не само алерген. Може и да предизвика болест (не помня каква, май че нещо на нервната система беше), което е по-опасно от алергията. За това подкрепям мненията да се остави за след 1-1,5 год. Но чак пък толкова възмутени и ужасени коментари! На нас да не би да не са ни давали като бебета?! Помня (преди 25 год.) след като майка ми се прибра от родилния дом с брат ми, как му топеше биберона в мед за да не го плюе. Сигурно е изял един буркан още преди да навърши 6 мес. и сега е съвършенно здрав (да не говорим за портокаловия сок, аспирина, киселото мляко- всичко е пробвал още като новороден). Въвеждането на меда и др. по-късно е просто за да се намали рискът от някои нежелани реакции, но не е толкова фатално ако бебето ги пробва.
Колкото за водата- най-добре да се дава неподсладена.
П.П. Сега като прочетох си спомних- ботулизъм беше заболяването doh

# 12
  • Мнения: 4 915
Просто абсолютизирането на тезата "никакъв мед и мляко поне до годинка"...ми е леко прекалено.

Това е препоръка на лекари, педиатри, гастроентерелози. Рискът от много сериозна болест е налице, затова се "тръби" въздържането от предлагане на мед до годинката. Щом се касае за здраве, дори за живот, не виждам нищо прекалено. Дори рискът да е 1:1000000, не си струва да се поема в никакъв случай, ако се падне на нас. Лишаването от мед до годинката няма да ощети бебето, само ще спести евентуални опасности. Затова и повечето мнения са така "остри".

Ето и една статия: Ботулизъм

Цитат
Риск от ботулисъм крият всички домашни, зеленчукови консерви също така.
Ботулиновите спори се унищожават след 10 мин. термична обработка.

Да, но се предполага, че бебетата не се хранят с домашни консерви, а и да са - тези консерви  са обработвани термично. А медът не е - освен ако не се вари с водата...

# 13
  • Мнения: 5 500
Невероятна тема Mr. Green
Давала съм мед, когато детето ми беше на 1 месец. Беше свикнал на глюкозата в болницата понеже престоя там 2 седмици. Не искаше да пие чиста вода. Сложих една капчица мед. Постепенно до края на втория месец започнах да давам чиста, преварена, трапезна вода.
Не знам на какво се казва фамилно обременен с алергии, но мъжа ми и девер ми са алергични към каквото се сетите.
Синът ми не е проявил някакви подобни до този момент.
За подобни неща не вземам под внимание препоръки на педиатри, понеже у нас са от каменната ера, нито приятел/ки, нито баби.
По същия начин постъпих и при храненето.

# 14
  • Мнения: 1 489
Защо не пробваш да й даваш само вода без захар.аз слагах захар до третия-четвъртия месец и после само преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт