Отговори
  • Мнения: 8


LALE DEVRI - СЕЗОНЪТ НА ЛАЛЕТО
ВСЯКА СЪБОТА ОТ 19:45 ПО FOX


Това е история, пълна с измама, трикове, интриги и безкрайни конфликти ... Една история за любовта, брака и традицията ... Историята проследява живота на две семейства, които  са в постоянен конфликт. Едното семейство наскоро са е преместило от Анталия в Истанбул, с добра репутация и добре познато. А другото е доста бедно  на ръба на фалита. Какво ще се случи с тези семейства вижте сами.....



Жанр: Драма, Романтичен
Година: 2010
Държава: Турция
Режисьор:  Merve Girgin



В ролите:  Tolgahan Sayisman, Emina Sandal, Serenay Sarikaya, Gul Onat, Ayten Soykok и други







# 1
  • Мнения: 10 971
по FOX TV вече е на 34-та серия.
по Pink, Pink Plus i Pink BH започна на 18 април

торент канал

със сръбски субтитри:
Lale devri
Hanımın çiftliği

с босненски субтитри:
Acı hayat
Kurtlar vadisi pusu
O kadın

Последна редакция: сб, 14 май 2011, 10:52 от diziler

# 2
  • Мнения: 1
Случайно се натъкнах на тази тема. По празниците загледах сериалът - също случайно. Не е зле, става за гледане според моите изисквания. За съжаление ще ми трябва доста време, докато го изгледам отначалото, защото вече доста серии са минали. Много ми харесва как играе Серенай Саръкая - Йешим. Има една прекрасна песен, в която се влюбих.

# 3
  • Мнения: 1
дайте повече инфо за артистите кои участва и т.н

# 4
  • Мнения: 10 971
дайте повече инфо за артистите кои участва и т.н

Толгахан Сайъшман... който участва и в "Игра на чувства" и "Мач за двама", които ги даваха по Нова ТВ.
Партнира му Емина Яхович, босненската певица, която преди няколко години се омъжи за турския певец Мустафа Сандал.

Мернах и една актриса от "Мелодия на сърцето", не й помня името (тази дето играеше мащехата на Ламия)

качени са до 19 еп., довечера ще кача и 20 еп.
http://vbox7.com/collection:1404157

# 5
  • Мнения: 23
аз също го следя  Peace даже с нетърпение чакам серията довечера  Praynig

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 34
diziler, не намирам епизодите от 9 до 14 вкл. И в сръбските форуми   ги няма , или аз нещо не се ориентирам добре. А PINK  правят превода от английски Thinking Благодаря ти  за този сериал и за колекцията. Следя го и по турската, но друго е да се слуша славянска реч за незнаещите турски. Моето мнение- сериала е доста добър, с невероятен сценарий. За всички онези , които са още в началото - доста промени в съдбите на персонажите, невероятен декор, музика. Бих казала - нещо средно между Забранения плод и Перла  bouquet

# 8
  • Мнения: 10 971
ами имаше някакъв проблем с целия пакет на Пинк  преди 3 седмици, кодираха всичките канали и май преминаха на друг спътник, не знам. Просто изчезнаха. Сега са с някаква нова кодировка, доколкото знам... не съм спец. Но е факт, че вече я няма в пакетите на българските кабелни и DTH оператори, ни Булсатком, ни Виваком, ни SatelliteBG...
Сериите от 9 до 14 са в youtube... на турски. Но там номерацията е друга. По Пинк са нарязани и номерцата на епизодите, които слагат, не е реална.
http://vbox7.com/collection:1404157
Ето 23 еп., довечера ще кача и 24

# 9
  • Мнения: 155
виждам че темата не е посещавана скоро ..... но пиша за да благодаря на тези които качват епизодите на сръбски в v- box-a   сериалчето е много прятно и увлекателно , макар и без превод на бг Cry
Препоръчвам го на тези които се чудят какво да гледат през лятото .
















# 10
  • Мнения: 155
успях да изгледам сериите до тук . Но да попитам , ако някой знае  нека разкаже нещо повече за миналото на Топрак  , ако правилно съм разбрала тя идва от друг сериал по FOX  .
Такова преминаване на герои от един в друг сериал съм виждала само из американските сапунки .

# 11
  • Мнения: 417
Да се наредя и аз сред гледащите сериала...от скоро.На 4-ти епизод съм.Всъщност интереса ми беше възбуден от любопитството как един сериал може да продължи без главната героиня на който е наречен и сериала.Чувах,че Емина е напуснала заради това,че снимачната площадка не и се отразявала добре.Прави ми впечетление,че от 2-рата серия гласът и дублиран.
Заформят се интриги наистина.
nelka,за Топрак знам,че играеше в Yer,gök,aşk.Гледала съм само първите няколко серии от него и не мога да дам изчерпателна информация.

# 12
  • Мнения: 155
http://www.dizi-izle.com/yer-gok-ask-27bolum-hd-kisim-1.html

това е 27ми епизод на Yer Gök Aşk , където Чинар и Топрак се срещат и женят . и така от Yer Gök Aşk - SELEN SOYDER - става главна в "Lale devri".......


SELEN SOYDER  - Mис Турция 2007 
http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=3635&a … p=10&rid=2369



 

# 13
  • Мнения: 10 971
благодаря на тези които качват епизодите на сръбски в v- box-a 
е то е само един Sunglasses
стигнах до 49 еп. Не знам дали да не се отказвам вече... нещо няма интерес

# 14
  • Мнения: 417
Емина Яхович,понастоящем вече Емина Сандал.

# 15
  • Мнения: 417
Поразителна прилика м/у Емина Сандал и Пенелопе Круз.Емина има същите устни като Джулия Робъртс

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 1 296
Аз го гледам в ютуба на турски. Отначало ми беше доста интересен, но както винаги, мотото на съседите е ,,Драмата да няма край Naughty,,.
Докато гледах първите три серии, все се чудех какво ми ,,куца,, в този сериал. После като се вгледах в актрисата и намерих приликата с Пенелопе Круз, веднага направих асоциация със самата актриса. Емина за мен играе малко слабо в този сериал и май това е куцащото нещо в него.
Къщата в която е сниман филма е тази от ,,Перла,,, познах я още в началото на първата серия Laughing Laughing

# 19
# 20
  • Мнения: 155
 Simple Smile загледах се случаино , да си призная харесах си tolgahan sayışman Embarassed и така неусетно изгледах началните епизоди , някъде и по бързата процедура - прескачаики от тук от там - все пак от турски нищо не разбирам , а сръбският не ми е майчин език ........но смисъла се хваща ....     и точно когато реших че се отказвам , сценарият се промени и отново се запалих .... и така до края на сезона ......... определено предпочитам Чинар§Топрак пред Чинар§Лале , а Yeşim е просто "сладурана".......  " Joyшекерчето" на сериала



Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 00:08 от nelka

# 21
# 22
  • Мнения: 155
 
през 2007 SELEN SOYDER  е Мис Турция ,а до нея е tolgahan sayışman

през 2011 в LALE DEVRI



Miss Turkey Universe 2010 Serenay Sarikaya

# 23
  • Мнения: 155
SELEN SOYDER   - Топрак
любопитно ми е дали и през следващия сезон сценаристите ще обменят персонажи между
двата сериала  Yer Gök Aşk  и Lale Devri

# 24
  • Мнения: 417
Доколкото знам Толгахан е имал връзка със Серенай и в момента отново са подновили любовните си отношения.И аз в началото реших,че Емина не много добра актриса(в сравнение с нея Серенай е много по-добра),но на по-късен етап осъзнах,че всъщност такава е ролята и. Peace

# 25
  • Мнения: 417
Новият сезон започва да се излъчва на 6-ти август Party

http://www.dizifilmbook.com/lale-devri-yeni-sezon-ne-zaman-baslayacak

# 26
  • Мнения: 1
Евала, евала, евала! Толкова търсих къде мога да намеря този сериал и сега случайно видях.
Мерси на този, който е направил темата!

# 27
# 28
# 29
# 30
  • Мнения: 1
На мен ми харесва повече двойката Чинар - Лале.

# 31
  • Мнения: 417
Възхищавам се на фигурата на Серенай Саръкая. PeaceВинаги се чудя как успява да събере толкова дълга и гъста коса в толкова малък кок?Да не би естествената и коса да е къса? Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 5 334
И аз съм гледала някои части от сериала, тъй като много харесвам Толгахан Сайъшман - любим сериал ми е "Сбогом, Румелия" (искрено се надявам един ден и него да го видя сред сериалите тук). Но нещо не ме привлече сериалът - малко тегав и твърде захаросан ми дойде. Confused Confused

# 33
  • Мнения: 23
здравейте  Hug Hug Hug
Аз също не следях сериала през първи сезон,но когато Топрак се включи в екипа нещата се промениха.Хареса ми и чакам с нетърпение да започне новия сезон  Peace

# 34
# 35
# 36
# 37
# 38
  • Мнения: 417
Докторчето Джансел е много готин.Да си призная повече ми харесва от Толгахан. Heart Eyes
Истинска фенка съм на Зюмрют Mr. Green

# 39
# 40
  • Мнения: 155
Секси докторчето -Джансел  - актьора Pamir Pekin

# 41
# 42
  • Мнения: 10 971
Аз го гледам в ютуба на турски. Отначало ми беше доста интересен, но както винаги, мотото на съседите е ,,Драмата да няма край Naughty,,.
Докато гледах първите три серии, все се чудех какво ми ,,куца,, в този сериал. После като се вгледах в актрисата и намерих приликата с Пенелопе Круз,


Хм, ти в този филм ли виждаш за първи път Емина Яхович? това е доста известна певица на балканите години наред. Много отпреди да се ожени за Мустафа Сандал. Казваш "като се вгледах..., намерих прилика с Пенелопе Крус"... тя е достатъчно популярна босненска певица и лицето й далеч не е безизвестно.
А иначе... ако те затрудняват в Youtube сериите на турски... във ВиБокс ги има със сръбски субтитри http://vbox7.com/collection:1404157

Поздравявам те с един дует на Емина Яхович и Саша Ковачевич, клипът е заснет в Истанбул
http://www.youtube.com/watch?v=gUFAqHvvQk4

# 43
  • Мнения: 155
Новият сезон започва да се излъчва на 6-ти август Party

http://www.dizifilmbook.com/lale-devri-yeni-sezon-ne-zaman-baslayacak

20 Август е новата дата за начало на новия сезон

image hosting

# 44
  • Мнения: 155



две сестри (екранни) - главни героини в два различни сериала - какво ли ги очаква през новия сезон .......

# 45
  • Мнения: 417
Къщата на Ташкъран ще се ползва за хотел през летния сезон

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3& … amp;CategoryID=80

Толгахан и Серенай

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 14:47 от emely

# 46
  • Мнения: 155

фрагман за 38 епизод  Thinking

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 20:25 от nelka

# 47
  • Мнения: 417
Нелка,май само ние пишем в темата Grinning

Явно Зюмрют със сигурност има рак щом ще абортира. ThinkingДокторчето(много е сладък...,жалко,че Йешим заслепена от Чънар не забелязва любовта му  ooooh!) се кара на Йешим.Най-накрая Рейхан разбира за връзката на Мехмед и Едже.
Много харесвам визията на Серенай.Героинята и е ужасна,макар,че понякога я съжалявам Tired

Тази снимка ми е любима



# 48
  • Мнения: 155
Сериала не намери фенове , защото актьорите не са известни у нас .
Благодаря ти за подробностите по фрагмана - аз турски не разбирам и са ми нужни повече картинки за да си донаглася нещата  Embarassed Embarassed Embarassed . Разчитах и на сръбския превод , все пак помага .
А Йешим И Джансел имат бъдеще заедно - това е една връзка , която те първа ще се развива . Докторчето доста ядове ще бере с тази красавица , но вече е прекалено много влюбен в нея  Thinking Thinking Thinking - просто мои разсъждения по темата  Laughing

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 21:34 от nelka

# 49
  • Мнения: 417
Ето го превода на фрагмана:

Джансел и крещи:Дори не знаеш,че майка ти има рак!
Някой казва:Трябва да използваме това бебе като коз.
Икбал:Успяхте ли уредите развода?
Рейхан:Вярвях ти като мой съпруг!
Топрак-Въпреки,че знаеше за бебето на мен нищо не ми каза.Затова най-правилното е да се разведем.
Зюмрют-Дойдох да абортирам
Йешим-Аз ще дам белята на сем.Ългъз!

# 50
  • Мнения: 155
 #Crazy #Crazy #CrazyФилмчето не е почнало още , а главните герои се появиха вече ............. но в съседния сериал . Абе друго си е да участваш в два сериала едновременно .... Peace Peace Peace

# 51
  • Мнения: 10 971
Сериала не намери фенове , защото актьорите не са известни у нас .


Ето това е разковничето. И поредното доказателство, че тук постингите се пишат най-вече заради външния вид на актьорите, които им се налагат от екрана. Играе ли Къванч.... 90% от писанията са за сините му очи и за "чаровната" усмивка. Играе ли Мурат Йълдъръм... очите му като маслина и т.н., не знаете какви описания са в темите за Аси и Любов и Наказание...  Все си мисля, че трябва да обръщаме внимание повече на актьорската игра, но... както и да е. Нелка е абсолютно права, че тези лица не са налагани на българския екран за това. Макар, че Нова Телевизия през септември излъчи три филма с Толгахан Сайъшман, а Емина Яхович е известна певица в цяла бивша Югославия и е позната на много хора у нас. Нейният съпруг Мустафа Сандал е любимец на почти всички почитатели на турската музика. Но.. наистина, не са налагани от бТВ и НОВА и затова явно и никой не подхвана да гледа този филм, който е и със субтитри, все пак... на сръбски, на кирилица. (е,... злата мащеха от "Мелодия на сърцето" играе тук...) Но вижте темата за Лъжовната пролет... 3 теми вече се изписаха, а дори не е и почнал...


p.s. поздравявам ви с още един дует.. от Босна:  Емина Сандал и Дино Мерлин http://www.youtube.com/watch?v=zrpkrITwSCU&feature=related

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 09:28 от diziler

# 52
  • Мнения: 155
благодаря за поздрава
diziler , а кой е третия филм с Толгахан  , аз гледах "Мач за двама" и "Игра на чувства" .Благодаря най-искрено за труда който полагаш за да  качваш тези филми в V-boxa .
Аз съм от скоро фен на турските сериали и то точно заради "Аси" - изгледах го миналата пролет за две седмици и от тогава насам непрекъсното по нещо си харесвам и следя (през интернет разбира се) . Ако някой преди време ми беше казал ,че ще гледам сериали без превод ..........
 Wink и не закачай Мурат Йълдъръм , че .............. #2gunfire #2gunfire #2gunfire  шегичка . В този форум има място за всички  Simple Smile

# 53
# 54
# 55
  • Мнения: 10 971
Анонс - 27 август , събота - 21ч FOX TV

# 56
  • Мнения: 417
Ама нещо много го идеализираха образа на Топрак Whistling...Вярно ли сестра и умря?
Интересно ми да видя как ще се развият събитията м/у Зюмрют и Неджип.

# 57
  • Мнения: 155
Ама нещо много го идеализираха образа на Топрак Whistling...Вярно ли сестра и умря?
Интересно ми да видя как ще се развият събитията м/у Зюмрют и Неджип.
  Сестра и не е умряла - доколкото разбрах , майката на Юсуф плати на алчния им баща и той я скри , иначе направиха и погребение , всички я мислят за мъртва , засега .....

# 58
  • Мнения: 417
Мерси Нелка Grinning

# 59
  • Мнения: 155
http://www.facebook.com/cinarvetoprak#!/video/video.php?v=2211916511481&oid=219664194740696&comments

малко по подробен фрагман за епизода в събота

# 60
  • Мнения: 167
Здравейте приятели!
Тъкмо се запалих по серияла четейки коментарите ви и... темпото намаля Sad
Стигнах до 25 епизод и все ми се струва, че този сценарии ми е познат, нещо като
дежавю ми се случва newsm78

# 61
  • Мнения: 417
Мели,за съжаление темата не е много активна,а сериала никак не е лош Tired
Днес повтаряха епизода от миналата серия.Тогава защо пуснаха анонса?Да не са го изместили в друг ден?!

# 62
  • Мнения: 155
 Naughty не са го изместили . просто новият епизод е отложен за следващата събота  #2gunfire - така пoне ми преведе Google

а пак аз за първи път се нагласих да го гледам LIVE  Close Close Close

# 63
  • Мнения: 417
Нелка,и аз така се бях нагласила,ама....другия път Sick

# 64
  • Мнения: 10 971
Подновено е качването на новите (за тв Пинк) епизоди.
Качени са от 71 до 85 еп., със сръбски субтитри
http://vbox7.com/collection:1404157

# 65
  • Мнения: 167
Благодарим ти diziler  Hug
Бяхме го позабравили Wink

# 66
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

Balkan ülkelerinin yeni starı Tolgahan

# 67
  • Мнения: 417
Това бебе няма да го бъда май... Sadпък и стакава майка особенно ooooh!Топрак много наивна бе..... Whistling

# 68
  • Мнения: 155
какво му е на бебето , изглежда че има някакви аномалии . поне в анонса за другата седмица бебока е жив. нещо спря да ме кефи този сериал . може би защото първия сезон го изгледах наведнъж , а сега действието ми се точи от събота на събота .....

# 69
  • Мнения: 417
Нелка,и аз съм разочарована от 2-ри сезон. Tired
Бебето нали се роди преждевременно. Неантоложката(приятелка на Джансел) каза,че има риск от мозъчен кръвоизлив и риск от аномалии,тъй като  всички органи на бебето са недоразвити.Съдията нареди Йешим да бъде арестувана.

# 70
  • Мнения: 167
Емели, в кой епизод се ражда това бебе ooooh!
Дизилер е качил до половината на 85 - ти, моля ви дайте линк за
следващите Praynig

# 71
  • Мнения: 0
Момичета, привет!
Извинявам се за нахлуването, нищо лично към всички ви.  bouquet
Искам да постна това до diziler, тъй като е запълнил лимита си на кутията.
Надявам се да ми прочете съобщението.
---------------------------------------------------------------

Diziler, удивена съм от безочието ти!
Видях, че си свалил от канала в тубето сериала" Въпреки всичко"и си го качил в Нитрото.
На всичкото отгоре си го качил и в канала си в Бокса, въпреки,
че сериала си има свой канал там. Shocked
Първо, редно е да попиташ, което ти не правиш!
Второ, бъди коректен, когато изписваш кой е преводач, субтитри и т.н. ей такива неща.
Като отвориш файла и ще намериш необходимата информация.
За твое инфо Тинчето наистина е част от преводачките, но само на Първа серия.
В този случай се надявам да допреведеш и довършиш сериала, защото аз няма да го направя,
въпреки, че е преведен от Лийченцето и мен докрай и чака само да му наредим субтитрите
с Рина. Успех и се надявам да не разочароваш зрителките, ако не го довършиш.

# 72
  • Мнения: 417
Емели, в кой епизод се ражда това бебе ooooh!
Дизилер е качил до половината на 85 - ти, моля ви дайте линк за
следващите Praynig


49-та,но имай в предвид че няма субтитри Peace

http://www.ddizi.com/izle/29743/Lale-Devri-49.-Bolum.htm

# 73
  • Мнения: 167
Благодаря ти Емели Hug

# 74
  • Мнения: 42
Аз сега го гледам със гръцки субтитри...ако искате мога да ви кача линк........
Голяма "зараза"е.....а ДВД-то 3епизода излизат 1 път седмично///////

# 75
  • Мнения: 0
 Hug Hug Hug

"Сезони на любовта" ("Lale devri") триумфира на 29-ти април по Диема Фемили

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

От следващата седмица Диема Фемили ще предложи един от най-дългоочакваните турски сериали у нас - "Сезони на любовта" ("Lale devri"), който ще се върти в праймтайма на медиата.

# 76
  • Мнения: 0
От следващата седмица Диема Фемили ще предложи един от най-дългоочакваните турски сериали у нас - "Сезони на любовта" ("Lale devri")

# 77
  • Мнения: 4 690
Има ли нова тема за сериала ,защото не мога да я открия ???
Ще попитам тук .  Grinning Главните са големи сладури,но погледнах във вбокс клипчета и тази Топрак, откъде се появява не разбрах,ако Леле умира кажете ми ,че вече ми писна от тея драми  Simple Smile и по-добре да не започвам да го следя,че ще има да се ядосвам  Twisted Evil

# 78
  • София
  • Мнения: 30 124
Има ли нова тема за сериала ,защото не мога да я открия ???
Ще попитам тук .  Grinning Главните са големи сладури,но погледнах във вбокс клипчета и тази Топрак, откъде се появява не разбрах,ако Леле умира кажете ми ,че вече ми писна от тея драми  Simple Smile и по-добре да не започвам да го следя,че ще има да се ядосвам  Twisted Evil

заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695283.315

Скрит текст:
Лале умира в 16-ти турски епизод.

# 79
  • Мнения: 4 690
Благодаря ти много за инфото...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт