Изцеждането е неуспешно.

  • 535
  • 14
  •   1
Отговори
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Мили мами,бебката ми е още в болницата и трябва да поддържам кърмата(родих на 28.11.).Сега се мъча с една помпа през 3 часа,а резултата е по 15мл на изцеждане.Страх ме е да не ми спре кърмата.Моля,дайте съвети.

# 1
  • Мнения: 8 451
Още дълго ли ще стои там?
И синът ми беше в микропедиатрия,но ми разрешиха да го кърмя след 3 ден.
Няма ли такава възможност?

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Не става,защото тя не е за наддаване,а за лечение.Не мога да опиша какво е точно-белият и дроб е задръстен от мекониум поради преносване.Но във всички случаи лекарката ми каза да поддържам кърмата,защото много ще и трябва.

# 3
  • Мнения: 1 581
Аз също бях така в началото. Изцеждах се на 3 часа и носех на бебето да го хранят, докато бях в болницата, после носех веднъж на 24 часа. В началото имах много малко кърма, но после се увеличи, може би се и поуспокоих и тръгна, имах да нахраня 3 бебета. Така че чайчета за лактация, почивка и спокойствие.

Помпата също има значение. На мене ми беше много неудобна тази помпа дето е с едно гумено кръгло отдолу, но после ми беше удобно с тези продълговатите, дето са една в друга 2 тръби, май не обяснявам много добре де  Embarassed
А сега има и по-удобни, ако имаш възможност, пробвай с различни помпи. Но е много вероятно да ти се увеличи кърмата.

Ако има възможност да носиш в болницата кърмата, за да хранят бебето ти, ще е много добре. Пожелавам ти скоро да се гушкате и кърмите. Успех   bouquet

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Хммм, ако имаш възможност и дано подейства, вземи някоя бебешка дрешка мирищеща на твоето бебе, за да ти "отключи" рефлекса за тръгване на кърмата..и..топъл душ и после наведена напред (та гравитацията да помогне малко Wink  ) и така започваш да цедиш. Не мисли за грамове, а за бебето.
Може да звучи смешно, но на практика е доказано. И..3 часа не е ли малко множко? Нямаш ли време по-начесто да опитваш?

# 5
  • Мнения: 8 451
И на мен ни ми хрумва нищо друго,освен да стимулираш кърмата с лактогонни чайчета.И упорито изцеждане-нищо че не става  в началото,и при мен повече от 20 -30 мл не излизаха,а кърма си имаше.И спокойствие-доколкото е възможно в тая ситуация.Успех!

# 6
  • Мнения: 1 722
Идея си нямам каква е практиката на болниците, но дали няма да ти разрешат да кърмиш бебето там?! Защото никое изцеждане не може да се приравни на сукането - и за детенце, и за теб! И да, наистина 3 часа са много, цеди или кърми на по-малки интервали, защото по време на самото цедене/кърмене се образува нова кърма.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ъъъъ, на три часа по 15 мл. наистина е малко SadЩе те посъветвам да цедиш на час и половина-два и да усъвършенстваш техниката на ръчно изцеждане/има ли кой да те научи?/, ако не - вземи си помпа на Авент, златна е HugТова е, друго няма - ако не изпразваш гърдите редовно, кърмата ще спре.Непременно цеди и нощем!Тогава най-вече!Знам, че е адски трудно и изморително, но щом е важно за детенцето ти, ще го преглътнеш.Успех!

# 8
  • Мнения: 1 586
Разгледай техниката за ръчно цедене на Мармет (http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html). С нея няма начин да не стане.
Не се отказвай, ще се справиш. За бебето! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 915
Присъединявам се към горните мнениия:

Цеди по-често - на час и половина;
Пробвай техниката на ръчно цедене;
Цеди се и нощем - поне 1-2 вечери през около 2 часа;
Пий повече течности;
Топъл душ, масаж и бебешка дрешка помагат също;
Спи и почивай, когато ти е възможно.

 

# 10
  • Мнения: 643
И мен мисълта ми беше за помпата, аз като родих се измъчих с една гадна помпа, накрая се научих да се цедя ръчно и работата потръгна. Другото което знам е че в началото за увеличаване на кармата помагат ядки в честност лешници и бадеми. Съвсем в началото наистина има ефект. Е поне при мен имаше.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 87
АЗ СЪЩО СЪМ ЗА ТОПЛИ КОМПРЕСИ И ДУШОВЕ И АКО МОЖЕ НЯКОЯ ПОЗНАТА ДА ТЕ НАУЧИ РЪЧНО ДОКАТО ТРЪГНЕ А ПОСЛЕ С РЪЧНА ПОМПА СПРИНЦОВКА УСПЕХ Peace

# 12
  • Мнения: 111
Аз пък не можех спомпа, само ръчно се цедях.
Спокойно, при мен минаха 2 седмици, докато тръгне кърмата както си трябва.

# 13
  • Мнения: 2 531
Аз имах и по- малко мляко в началото. Трябва да си упорита, бебето го няма да отпуши каналите  и да стимулира, така че пробвай по- често!Гледай колко струйи излизат  за да се ориентираш! Един съвет, знам че е трудно/сина ми стоя 7 дни в кувьоз/ но използвай времето да почиваш и да се възтановиш, като се оправи бебето ще имаш нужда от много сили!

# 14
  • Мнения: 385
Здрасти Simple Smile
Детенцето ти е родено на моята дата. Да ти е живо и здраво и бързо да се прибира в къщи.
По темата и аз първите 2 седмици се цедях (по 10-20 гр от гърда на всеки 3 часа без нощем. Защото незнаех  Embarassed). После 2 седмици кърмих с едни накрайници и "дохранвах" с 120 гр след това. Та почти беше спряла, но после бебчето си сучеше и даже един месец бяхме без добавка. Все още кърмя. Та май не спира толкова лесно в началото.
Незная дали ползваш помпа на Авент, но ти я препоръчвам. Също така не пишеш по колко време се цедиш, но забелязах, че като изцедиш до капка и продължиш след малко се появява друго мляко.
Стискам палци всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт