Алергична реакция към оризова каша????????

  • 1 182
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, днес за 3-ти ден дадох на сина си оризова каша на Нестле (с нея започнах захранването точно когато той навърши 6 месеца). Два дни нямаше никакъв проблем, но сега забелязах много малки пъпчици в областта на раменете и около вратлето. Как мога да разбера дали това е алергична реакция или са пъпки от претопляне, защото много приличат на такива.

Да спра ли оризовата каша и да го оставя само на кърма, докато му изчезне обрива?

# 1
  • Мнения: 3 550
Аз бих го оставила само на кърма, докато се изчисти. После бих започнала отново, с 1 лъжичка, на следващия ден - 2 лъжички и т.н. съвсем малки количества. Освен това, ако се съмняваш в алергия вземи каша Sinlac, пак е на Нестле, оризова, но за деца с алергия. Тази в синята кутия я остави за по-късно. Пише, че може да съдържа следи от мляко и т.н. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 915
И аз бих спряла кашата, макар че най-вероятно са пъпчици от претопляне. Алергичните обриви се появяват и по слабините, по сгъвките на крачетата и пъчичките, около коремчето.

Но за твое успокоение, направи онова, което е писала Steisi. Можеш да смениш марката каша, а ако имаш желание, можеш да пробваш и с домашна каша от кафяв ориз - рецепта има в темата "Библиотека".

# 3
  • Мнения: 35 949
Освен това, ако се съмняваш в алергия вземи каша Sinlac, пак е на Нестле, оризова, но за деца с алергия. Тази в синята кутия я остави за по-късно. Пише, че може да съдържа следи от мляко и т.н. Успех!

мерси, Стейси! това е безумие!

# 4
  • София
  • Мнения: 533
Може би наистина не е алергична реакция, защото днес пъпчиците почти са завехнали. И наистина няма никъде по слабините, нито по коремчето. Дано да не е алергия. Но все пак ще купя Синлак! Благодаря!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 90
АЗ ЗАПОЧНАХ С ОРИЗОВАТА НА ХИП КОЯТО Е БЕЗМЛЕЧНА И ЗА АЛЕРГИЧНИ ДЕЦА НЯМАХ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМНО ВЪВ ВСИЧКИ СЛУЧАИ Я СПРИ ДОКАТО ИЗЧЕЗНЕ ОБРИВА #Crazy

# 6
  • Мнения: 5 228
Много малко вероятно е да е от кашата. Оризовата каша се приема много добре. По-скоро е от претопляне.

# 7
Аз бих го оставила само на кърма, докато се изчисти. После бих започнала отново, с 1 лъжичка, на следващия ден - 2 лъжички и т.н. съвсем малки количества. Освен това, ако се съмняваш в алергия вземи каша Sinlac, пак е на Нестле, оризова, но за деца с алергия. Тази в синята кутия я остави за по-късно. Пише, че може да съдържа следи от мляко и т.н. Успех!
на мен пък ми казаха в магазина на малечко че синлак.а вече не се произвеждал а вместо това има друга каша-ориз с рожкови. да но моята бебка се иззрина и май е томно от нея /според кожната от рожковите щото ебобово растение/ а в мабечко твърдят че и в синлак-а имало рожкови, макар че на мен не ми се вярва. една съседка пък от блока каза че нейното дете /сега вече е на 1,8 г/ се е изринало от оризово нишесте, така че за съжаление и от ориз май е възможно  Cry
но в случая според мен също не е алергия , дано съм права

Общи условия

Активация на акаунт