Иска да яде само плодови пюрета

  • 399
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Направо вече се отчайвам и в същото време беснея. Моя малък хубостник не ще да яде зеленчукови и месни пюрета. Такива кисели физиономии прави, че чак понякога му се повдига. Как ли не го лъжа, дори започнах да му давам лъжичка плодово, лъжичка месно, тогава имам някакъв напредък, но аз не искам да го уча така. По едно време ме излъга, като прояде картофено пюре, но пак за кратко, пак сме на същото положение. Иначе попарата и кашите са ни първи приятели, стои с отворена уста и чака, а ако не му давам започва да ръмжи. Пробвах го днес да го държа по-дълго време гладен, но само 1/2 бурканче от 190г.

Кажете ми какво да го правя, нали е временно!? Praynig Не обичам и никога не съм допускала с баткото да го гоня с лъжицата и да тикам в устата, като не си гладен, няма да ядеш, край, ама сега май натам отиват работите. Против принципите ми е. Naughty

Много ще съм ви благодарна с идейки и съвети.  bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Моят пък не ще плодовите!
Мама Веси, да не би да не му допада ако е по-течно или "лигаво"? Или към попарата да добавиш лъжичка зеленчуково, за да опознае и свикне с вкуса?

# 2
  • Мнения: 4 915
Дъщеря ми отведнъж отказа пък плодовете в 8мия месец, как ли не се опитвах да я излъжа, но - не, нямах успех. Два месеца не й предлагах никакъв плод, и после пак пробвах - прояде си ги. После имаше период, в който отказа зеленчуковите пюрета, за около месец. Сега си ги хапва.

Мисля, че е период. А колко е голямо детето? Ако е до годинка и си го кърмиш, няма защо да се тревожиш, че не приема достатъчно разнообразна храна, макар че и аз първият път, като отказа плодовете пуснах тема тук с питанки...Чак два месеца не те съветвам да изчакаш, но пробвай седмица - две, и после пак предложи нещо вкусно, което преди му е било любимо  - по 1-2 лъжички. Ако не желае, опитай отново след няколко дни и така...

# 3
  • Мнения: 1 629
Според мен има значение какви пюрета му даваш - не разбрах домашно производство ли са или купешки? Ако ги правиш ти, промени съставките, при нас копърът помогна много Grinning Ако даваш готови - смени производителя. Успех!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 87
сина ми също не е очарован но от време на време му слагам малко мляко или захар вътре и успявам да му дам около 100ГР Praynig

# 5
  • Мнения: 1 502
Ами той на 7.12 ще стане на 9 месеца. По принцип му давам купени пюрета, защото домашните въобще   не ги хареса, бях си играла цяа седмица да му правя, но той отказа и затова започнах с купешки. Иначе ядем от пюретата на Гербер, Семпер или Хип. Направо не знам, но съм категорична да не му давам плодови пюрета за обдно хранене, той съвсем ще се отучи.  #Cussing out Аз съм инат и лесно не се предавам.

Общи условия

Активация на акаунт