ПОДУТИ КРАКА!

  • 1 396
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
В 20-та седмица съм и краката ми са подути като бухти и тежки като тухли.Работила съм по 15 часа на крак и незнаех какво са подути крака,а сега елате да ме видите само сутринта докато съм още в леглото са що годе добре,само като стана и се започва,а следобяд вече са огромни става въпрос за глезените и около тях,тежат ми а иначе по цял ден съм седнала,е по някое време ставам да си правя разходка я да хапна нещо я да пийна и да дишна въздух.А преди краката още да почнат да се подуват ми се подуха пръстчетата на ръцете,станаха като кебапчета свалям един по един пръстените щото.....Е, ако знаете някакъв лек или поне как да ги облекчавам малко от малко,ако не може да се предотврати подуването,ще се радвам да ме посъветвате.  tiptoe

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ох, миличка, знам какво е! И на мен ми се подуват краката, макар и периодично, най- вече в жегите. Помагат ми единствено леден душ или като ги увия в мокри кърпи. Знам, че трябва да се ограничи солта. Само с това мога да ти помогна- за съжаление.

# 2
Така е, аз докато ходех на работа нямах този проблем, но като намалих движението така ми се поддуха краката, че прибягнах до мъжовите обувки. Е, на мен ми казваха движение и да повдигам краката когато седя и лежа. Wink Успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Лелеееееееее,а аз колко солено ям ако знаете особено зелена салатка слагам 1кило оцет и 2кило сол.А относно движението има дни в които не се спирам офиса ми е на Пиротска и по цял ден ходя по магазините а пък имам и работа и се разкарвам,обаче пак са ми подути и с движение и без него се тая.А пък и като са толкова подути не мога и да ходя то е някакъв ужас просто,вече ми умаляват и чехлите от 38 номер нося 40.Офффффффффффф... Rolling Eyes

# 4
Прави си масаж на краката отдолу нагоре.  Това определено ми помагаше когато бях бременна.
Слагай си краката на възглавница когато лежиш.
Успех!!!

# 5
  • Мнения: 2 006
Ве4ер като се прибереш от работа си  подпирай краката на стената Laughing хем помага ,хем е приятно-студените обливания спомагат кръвообращението и облек4ават състоянието Grinning Лека бременност Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 521
всичко, което са ти казали момичетата + студени (или хладки, ако не можеш да издържаш) вани по-точно легени  Laughing  със соли от хвойна или лавандула и гърчене на мъжа да ти ги разтрива вечер  Laughing Twisted Evil  Laughing  .
При мен подуванета започна по-късничко, ама за сметка на това само с чехли тип джапанки мога да ходя в жегите  Sad .
Пусни си и една урина все пак, на мен "тежки" не са ми били - само подути.
Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 512
Изживях го този кошмар - поддути крака . Сутрин като се събудя краката ми се струваха по -поддути от предният ден . Киснала съм ги в соли , вдигала съм ги на високо и не помага и   не помага . И аз носех  на мъжа ми маратонките (февруари и     март). Като натисна с пръст хлътваше дупка която минута две не се заличаваше. Оказа се късна токсикоза и заддържане на течности . Забраниха ми кисело, солено, захарни изделия , газирани напитки , тестени изделия. На втория ден от диетата оттоците спаднаха.
 Направи си едно изследвание на урината за успокоение. Опитай и да ограничиш горе изброените забранени храни.

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: DUDKA
Лелеееееееее,а аз колко солено ям ако знаете особено зелена салатка слагам 1кило оцет и 2кило сол.А относно движението има дни в които не се спирам офиса ми е на Пиротска и по цял ден ходя по магазините а пък имам и работа и се разкарвам,обаче пак са ми подути и с движение и без него се тая.А пък и като са толкова подути не мога и да ходя то е някакъв ужас просто,вече ми умаляват и чехлите от 38 номер нося 40.Офффффффффффф... Rolling Eyes


Олеле. Не трябва да ядеш толкова сол! Shocked
Изследвания на урината правят ли ти? Да не задържаш вода? Кръвното ти как е?
Аз имах сериозни проблеми - отоци, високо кръвно и албумин в урината (прееклампсия). Бях на диета. Много е опасно и затова трябва да внимаваш.
Намали драстично солта и ще се почувстваш значително по-добре.
При всеки удобен случай вдигай краката на високо, прави и студени бани (на краката). Носи широки обувки.
И пак - никаква сол!!!

За повече информация прочети ТУК

Общи условия

Активация на акаунт