медицински термини на немски - по време на раждане

  • 4 053
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, мами с опит
Аz нали веzе shte rajdam skoro i si mislix , da ne bi da mi govoriat neshto tezi akusherki po vreme na rajdaneto i da ne gi razbera. Ta molbata mi e , mojete  li da mi napisheite edno kratko spisache s osnovnite komandi s s prevod na maichin ezik vse pak - zashtoto s obiasnenia moje i da ne razbera neshto , a mislia che e mnogo vajno da se raszbere tovhno kakvo traibva da napravsih
Naprimer - kak e Razkritie, Napavai, dishai koremno , dishai gradno i vaobshte kakvo drugo moje da mi govoriat
 newsm17

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ами аz раждах на немски Laughing, ама всичко ми се губи като термини Embarassed....не ми е още като хората тоzи еzик.... Embarassed Embarassed Embarassed....то идва от вътре какво да правиш, не се притеснявай иzлишно.....дано другите момичета ти помогнат повече, че аz май не можах хич Embarassed .....леко раждане Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 7 803
ами разкритие е мисля отворена шийка Muttermund напъвай трябва е pressen ама за дишането не знам  Embarassed че бях секцио питай конкретно че не се сещам така
изтекли води е blasensprung

# 3
  • Мнения: 112
Mama na bliznachki - ti vijdam si rajdala skoro .

Da sa ti jivi i zdravi sladurkite,
Az sam v Hamburg, ami neznam kakvo drugo , az si mislex che ima opredeleni termini, kak e naprimer
Perineum, klizma , papna vrav , chezarovo sechenie , epiduralna upoika, epiziotomia, ....... drugo mai ne ne seshtam v momenta

# 4
  • Мнения: 11 306
Mama na bliznachki - ti vijdam si rajdala skoro .

Da sa ti jivi i zdravi sladurkite,
Az sam v Hamburg, ami neznam kakvo drugo , az si mislex che ima opredeleni termini, kak e naprimer
Perineum, klizma , papna vrav , chezarovo sechenie , epiduralna upoika, epiziotomia, ....... drugo mai ne ne seshtam v momenta
Перинеум е Beckenboden, пъпна връв - Nabelschnur, секцио (цезарово сечение) - Kaiserschnitt, епидурална упойка - Spinalanaesthesie, епизиотомия - Dammschnitt,
Ако те интересува още - давай термини които искаш да знаеш

# 5
  • Мнения: 7 803
клизма мисля е einlauf плацента mutterkuchen
мерси леко добременеене на теб  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 04 дек 2005, 15:20 от MaмaНаБлизначки

# 6
  • Мнения: 3 880
Епидуралната упойка е Periduralanestaesie или zа по-кратко - PDA

Раzгледай някоя немска книжка zа бременност и раждане, там Ще среЩнеШ всички необходими термини и може да помогне да ги понаучиШ... А най_добре Ще е ако можеШ да вzемеШ някой немскоговоряЩ с теб в родилното да ти помага с превода, zа да няма недораzбрали Laughing
Не се притеснявай, Ще се справиШ

# 7
  • Мнения: 7 803
само да допълня за упойките че има и  една за която не съм чувала в бг но не и помня името слага се под мишницата на формуляра който подписвах с желаата упойка ги имаше всички много добре описани жалко че го нямам питай в болницата за него 

# 8
  • Мнения: 112
Blagodaria vi sladurki,
 Takmo gledax Mein Baby po RTL i v temata Gipsbauch- namazaha na edna mama korema s neshto bialo i s marli posle go otlepixa i se poluchi formata na korema- mnogo gotino za spomen- kakto edno vreme pravixme v uchulishte edni takiva chinniki ot brashno i voda , ama tova za korema edva li shte e brashno
 Niakoi znae li kak se pravi tova chudo

# 9
  • Мнения: 3 880
ama tova za korema edva li shte e brashno


Ами не е брашно, ГИПС е Wink ти самата си го написала по-нагоре... ама от бременността ще да е разсеяността ти Laughing
купуваш едно кило гипс, разреждаш с вода, топиш в кашата марли или пърченца бинт и лепкаш на корема (като преди това си се намазала обилно с крем) после чакаш да изсъхне и го сваляш. Аз лично нямах мераци да правя такова нещо, защото ми се вижда голяма цапаница. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 306
Ако не ти се играе много с гипса, можеш да си вземеш боички и да си нарисуваш нещо по корема. Правиш си после снимка - пак е спомен
Най голям опит има Пепеляшка - всяка седмица правеше нова снимка

# 11
  • Мнения: 112
ama tova za korema edva li shte e brashno


Ами не е брашно, ГИПС е Wink ти самата си го написала по-нагоре... ама от бременността ще да е разсеяността ти Laughing
купуваш едно кило гипс, разреждаш с вода, топиш в кашата марли или пърченца бинт и лепкаш на корема (като преди това си се намазала обилно с крем) после чакаш да изсъхне и го сваляш. Аз лично нямах мераци да правя такова нещо, защото ми се вижда голяма цапаница. Simple Smile
Eii mnogo sam izglupiala - Gips + Bauch , ako maja mi se saglasi shte me namaza - posle shte si go otvetia s boia i shte si go izpolzvam za fruktiera  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 880

Eii mnogo sam izglupiala - Gips + Bauch , ako maja mi se saglasi shte me namaza - posle shte si go otvetia s boia i shte si go izpolzvam za fruktiera  Laughing

Ако ще правиш потърси в нета има упътване как точно се прави, пропорции и т.н. за да стане сполучливо
Успех Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 854
Rosselini,
позволявам си и аз един сьвет да дам, вьпреки, че не сьм раждала никога.
Аз преди време имах публикувана тема "На какьв език раждахте". Там много момичета споделиха своя опит, като някой от тях дори не са и знаели необходимите медицински термини така добре по време на раждането/нали си има за тази работа мед.работници Wink/. Та по сьщество:
Напоследьк чета много статии за бременност, майчинство и всичко свьрзано с това и там има всички думички, които биха могли да се паднат по време на едно раждане. Така, че си намираш примерно сайт на немски за бременност и раждане и започваш с речника да вадиш непознатите думички. На мен поне ми е много полезно и интересно - пьк и си обогатявам речниковия запас Wink
Леко раждане!

пс: Аз и на бг незнам много от мед.терминология, но човек се учи докато е жив Grinning

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 084
hecheln като ти кажат значи, че искат да правиш "кучешкото дишане" те.е дишаш, но гръдно, не коремно (мале как го обясних) това е за обдишване на контракциите
За Гипс-корема, докато чакаш да засъхне може да те присърби, да опъва и т.н не се шашкай (това пък го знам от времето като ми гипсираха крачето, затова и не си и помислях да правя гипсов спомен)  Mr. Green
като родиш пък ще те питат за wochenfluss, това са лохиите
anlegen e да сложиш бебе за засуче, nachwehen са болежките след раждането, когато матката контрахира и се прибира, не се шашкай, ако ги усещаш най-силно при кърмене

ха стига за днес  Wink

Общи условия

Активация на акаунт