Големите заблуди относно раждането

  • 3 915
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Здравейте мами! Пускам тази тема най-вече за да помогнем на бъдещите майчета. Какво да очакват когато настъпи МОМЕНТА и какво действително се покрива с очакванията им. Моето раждане беше много лесно, но за сметка на това нямаше нищо общо с това което бях чела, гледала, чувала. Признавам, не съм ходила на курс за бременни, но не вярвам и болшинството от бъдещи майки да го правят (доколко е полезно, нека кажат мамите, които са го посещавали). И така, ето и моите големи заблуди:
   1. Колкото и информация да погълнах, нямах реална представа за момента на  контракциите и какво точно представляват те. В моя случай беше нещо много познато - също като менструални болки но умножени х10 
   2. Прословутата "запушалка" при мен се разкъса часове преди самото раждане (а не 1-3 дена преди раждането, както бях чела по дебелите книги), а аз си помислих, че ми са изтекли водите,(изобщо не знаех какво количество течност става дума)
   3. Бях убедена, че при напъването трябва да се използват коремните мускули, а то какво се оказа ... напъваш като при най-големия запек в живота си  Embarassed
   4. Когато бебчо започна да излиза, все си мислех, че става на етапи: първо главичката, после телцето, крачетата и т.н. , а то какво се оказа - едва казаха, ето я главичката и после, честито... (Аз втрещена попитах екипа: това ли беше цялото раждане, а те избухнаха в смях и ме поздравиха за страхотното чувство за хумор  newsm78 )
P.S. Много се колебаех дали да пусна темата в раздел Майки, но предцених че този раздел е много по-посещаван. Знам, че съм късметлийка с моето 3-часово раждане като по учебник, но каквото и да опишете, мисля че ще е от полза за бъдещите мами и ще им разсее някой съвсем неоснователни страхове.

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Цитат
4. Когато бебчо започна да излиза, все си мислех, че става на етапи: първо главичката, после телцето, крачетата и т.н. , а то какво се оказа - едва казаха, ето я главичката и после, честито...


Е, при мен си беше на етапи. Всяко раждане е различно, така че единственото което можем да направим, е да разкажем как е било при нас.

# 2
  • Мнения: 5 183
,   4. Когато бебчо започна да излиза, все си мислех, че става на етапи: първо главичката, после телцето, крачетата и т.н. , а то какво се оказа - едва казаха, ето я главичката и после, честито... (Аз втрещена попитах екипа: това ли беше цялото раждане, а те избухнаха в смях и ме поздравиха за страхотното чувство за хумор  newsm78 )
И при мен се полу4и нещо такова. Е, аз не им го казах, но си го помислих :"Е, това ли било?". Мислех 4е ще напъвам с 4асове, а те докато ми казаха да му пипна глави4ката, ако искам /щото се подавала/, го извадиха и ми го показаха:)

# 3
  • Мнения: 1 232
зависи от много неща дали бебо ще излезе на етапи или каттапичка-от големината му,от таза на майката от положението на бебо,мога да кажа,че  всичката погълната информация ми беше само от ползабях се приготвила за много трудно изпитание,а то не се оказа съвсем така дай боже всеки му Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Тази тема защо е в Клюкарника?  Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 1 223
Нямам против да я преместят, просто си мислех, че тази част е по-посещавана  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 722
Най-големият мит относно раждането:
Раждането боли - не е вярно. Болят контракциите до момента на получаване на пълно разкритие. Самото раждане не боли. Затова много се нервя на филми, в които дават раждаща крещяща от болка жена  Shocked.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Най-големият мит относно раждането:
Раждането боли - не е вярно. Болят контракциите до момента на получаване на пълно разкритие. Самото раждане не боли. Затова много се нервя на филми, в които дават раждаща крещяща от болка жена  Shocked.

Всичко е толкова индивидуално, че няма смисъл да коментираме въобще. Теб не те е боляло, мен ме боля. Не съм крещяла просто, защото си пазех силите, но едва издържах. И си ме боля до край, а като знам една майка на съседното "магаре" как се мъчеше, защото бебчето й беше с увита пъпна връв, простооооооооооо.................

# 8
  • София
  • Мнения: 3 109
1. Колкото и информация да погълнах, нямах реална представа за момента на  контракциите и какво точно представляват те. В моя случай беше нещо много познато - също като менструални болки но умножени х10  

Да, и аз бих определила родилните болки като при менструация, но много, много по-силни.

Аз не очаквах, че същинското напъване е толкова кратко. С първото ми бебе самото изгонване на бебето продължи около 20 мин., а с второто- 5 мин. Другото, което ме учуди, беше, че всъщност чувството при напъване е като при ходене по голяма нужда....(хубаво си го казала за "големия запек" Joy).

Друг мит за раждането, според мен, е, че болките са непоносими. Разбира се, правя уговорката, че всеки има индивидуален праг на поносимост към болката, и че говорим за нормално протекло раждане, но все пак ми се струва, че се преувеличава. Болките са много неприятни, отвратителни, но се търпи.

За мен изненада беше и това, че се чувствах доста комфортно в легнало положение. Бях чела в много книги и списания за различните пози за раждане, и как те в някои отношения са по-добри от легналата, а легналата едва ли не е най-неподходяща, но лично на мен ми беше много удобна. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 792
 Мисля, че мястото на тази тема е в Майки бъдещи и настоящи, не смятам , че е малко посещаван форум, още повече, че именно там влизат момичетата, на които им предстои да родят.

 Не смятам, че има някакви, кой знае колко, големи заблуди около раждането, защото е нормално да не знаеш как ще протече нещо,  което не ти се е случвало до сега.

 Според мен, всяка една бъдеща майка, трябва да знае, че тялото и е напълно подготвено за едно раждане и този биологичен процес е естествен, всичко друго е въпрос на късмет и организъм.

 Аз към свойте раждания, единствените очаквания, които съм имала, са били да родя ....(макар че с Димана преносих 10 дена и определено се съмнявах, че може би ще си остана бременен слон за цял живот Rolling Eyes Mr. Green)
 
 

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Мили майки, искам да ви попитам верно ли е, че бремеността се отразява много зле на състоянието на зъбите на майката или това зависи от гена, от начина на хранене, от хигиената, която се поддържа. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 781
Вярно е развалят се, поне моите ConfusedНо и от гена си зависи.От храната не бих казала, защото аз приемах доста калций но ефект нямаше.

# 12
  • Мнения: 2 531
Най-големият мит относно раждането:
Раждането боли - не е вярно. Болят контракциите до момента на получаване на пълно разкритие. Самото раждане не боли. Затова много се нервя на филми, в които дават раждаща крещяща от болка жена  Shocked.
Абе и мен първия път не ме боля, но втория.... всъщност това беше единствената болка щото бях с епидурал, а накрая гледат да те отпусне ча да усещаш напъните. Толкова много ме боля от пустото разтягане на перинеума, че си повиках даже...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 031

 3. Бях убедена, че при напъването трябва да се използват коремните мускули, а то какво се оказа ... напъваш като при най-големия запек в живота си Embarassed


Хахахаххахаха - да така си е голям зяпек, голямо чудо си е това раждането - ма те така ти и казват  - като почне да те напъва все е дно ти се ака зверски тогава почва раждането и напъните Simple Smile)
Иначе за болките при самото раждане - абе има си някакви но хич не са кой знае какво слез като си изживяла вече контракциите - повече е като едно не съвсем приятно усещане. Аз все си имах чувството, че докторката и с ръцете си помагаше на бео да излезе може би това беше неприятната част, може и така да е било:)))

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мили майки, искам да ви попитам верно ли е, че бремеността се отразява много зле на състоянието на зъбите на майката или това зависи от гена, от начина на хранене, от хигиената, която се поддържа. Rolling Eyes
Зависи от изброените от теб неща. Ако не се спазват, разбира се, че има риск да се развалят - все пак бебето извлича бая калций за кости.

За заблудите - и аз за болката бих коментирала...Понеже очаквах много по-силна болка, а тя се оказа напълно търпима, накрая питах акушерката лесно ли съм родила, но тя ме изненада и вместо 'да' ми каза, 'ами, съвсем нормално си роди'...Значи, не било толкова страшо. Тук да уточня, че бях посещавала интензивно курсове за бременни и всячески се стараех да дишам и да си съсредоточа ума върху раждането, а не върху самата болка - и двете неща имаха огромен ефект.
Другото, което при мен се оказа абсолютно невярно - че изгонването на плода не боли. Мен ме болеше, повече от контракциите. После се върнах на курсовете за бременни, да им кажа, че не са им били вярни обещанията Simple Smile
Родих за 3 1/2 часа, мина доста по-леко, отколкото очаквах.

Общи условия

Активация на акаунт