не отваря широко долната устна

  • 422
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
От седмица имам болки в зърната. Първо мислех, че е защото не се мажа с крем и си взех един с пчелен клей, дето тука го дават без рецепта. Обаче сега като наблюдавам по-внимателно малката, си мисля, че тя се оттучи да отваря широко долната устна, с която ме захапва много близо до зърното. Мисля, че не бъркам, защото след кърмене тая част на зърното, където е била долната устна, е сплескана. Освен това има и малко ръбче на зърното, там където са се съединявали двете устни. Сега уж я карам да отваря по-широко, но веднъж става, друг път тя отпуска и пак доближава устната. Възможно ли е да я докарах до там и защото я държа по много - по 20 минути на гърда и повече - колкото поиска в общи линии. На кърмене давам и двете гърди. Освен това вечер заспива на гърдата, тоест пак пада голямо сучене. Кърмя в поза наведена мадона, често легнала ме боли като кърмя и го правя по-рядко - само вечер като я приспивам.

# 1
  • Мнения: 7 106
Издърпай с пръсти долната устна навън, когато видиш че не е захапала хубаво и се нервира ако я сваляш от гърдата. Ако пък е спокойна я свали от гърдата и и я подай пак, като издебваш момента когато широко отваря уста.
Много правилно и даваш когато тя пожелае и колкото тя иска да суче, това не е навредило с нищо, бъди сигурна.
Внимавай само в едно - когато сваляш ти бебето от гърдата без то да е отпуснало, слагай винаги пръст в ъгълчето на устните, за да изпусне вакуума и да освободи зърното. После потъркай леко зърното в устичката и когато отвори широко уста, пъхай гърдата.

# 2
  • Мнения: 3 550
Научи я докато е реме да захапва добре зърното с голяма част от ореолата. Ако трябва по няколко пъти да я сваляш и слагаш на гърдата по описания от Зори начин. В Библиотеката има материали за правилното слагане на гърдата.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
С помоща на Хедра обяснявах скоро на една колежка как да накара бебка да си отвори по-широко устата.  Единия начин е да се хване гърдата като буквата С - дясна ръка хваща дясна гърда,палеца отгоре, средния и другите два пръста държат гърдата отдолу, а показалеца е свободен. Така обхваната гърдата се поднася на бебето, гъделичка се със зърното и когато поотвори малко уста, с присвития показалец се притиска надолу брадичката му, за да го накара да отвори устата широко.
 

Общи условия

Активация на акаунт