Ако някой може да ми даде съвет...

  • 781
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Здавейте!
Моята Яна от 4 дни повръща и то докато суче,предимно сутрин.Ей така докато си дърпа от гърдата изведнъж я пуска и бльок Embarassed .Незнам на какво се дължи това,но със сигурност не е от преяждане,защото това става още от начало,когато започва да яде.Вече започнах да се притеснявам.Днес идва педиатърката и каза,че може би е някаква реакция на стомахчето свързана с коликите(в момента ги имаме много и милата по цял ден реве и не може да заспи),но аз найстина много се притеснявам.На някоя мама дали и се е случвало нещо такова,моля ви помогнете ми... Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравей,
И на нас това ни се е случвало,като доколкото си спомням само два пъти и момиченцето ми беше на около 3 месеца.Не знам дали нашия случай може да се свърже с вашия,защото по принцип Ели повръщаше доста(рядко на фонтан)преди и след хранене(аз също я кърмя),докато навърши 4 месеца.Но спедиално докато я кърмя само 2 пъти.Но всичко си отмина с порастването и,предполагам,че и при вас това ще е така.А след като повърне,продължава ли да се храни спокойно?И повръща ли и друг път,като имам в предвид не онова малкото повръщане,след като се оригне?Поздрави Grinning

# 2
Цитат на: svetlana79
А след като повърне,продължава ли да се храни спокойно?И повръща ли и друг път,като имам в предвид не онова малкото повръщане,след като се оригне?Поздрави Grinning

Да продължава да си яде и по друго време не повръща,даже и след като се оригне.Защо се получава така немога да си обясня?Дано скоро и при нас да отмине!

# 3
  • Мнения: 2 609
Това горното естествено бях аз,но защо се получи така Embarassed  Shocked ?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Извинявай,че ти пиша едва сега,просто сега се освободих Sad
Според мен,макар,че не знам дали съм права това е може би някакво моментно положение,още повече ,че изобщо не повръща мъничето ти.Така,че се успокой Grinning Само не мога да си обясня защо точно повръща като я кърмиш,но пък обяснението ,което ти е дала педиатърката ми звучи логично.Нацелувай малкото съкровище от мен Grinning Така ми се иска да гушкам толкова мъничко бебенце Grinning

# 5
  • Мнения: 503
Не знам, как я кърмиш, в каква поза? Добре е да повдигнеш глави4ката и раменцата й на възглавни4ка, за да не се дави. За позите за кърмене можеш да про4етеш на този сайт:
karmene.greatnow.com/pozi.html

# 6
  • Мнения: 7 106
Да не би пък да суче лакомо детенцето и да се пълни много с въздух?И в един момент като му стане "тясно" на въздуха,напира да излезе придружен с малко млекце?Пробвай докато я кърмиш,през определен интервал от време да я вдигнеш да се оригва,за да изкарва насъбралия се въздух.Иначе и при нас се е случвало - така както си дърпа,да пусне зърното и по ръката ми се стече вадичка.Но с оригването при нас проблема се решава.

# 7
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Shali
Да не би пък да суче лакомо детенцето и да се пълни много с въздух?Иначе и при нас се е случвало - така както си дърпа,да пусне зърното и по ръката ми се стече вадичка.Но с оригването при нас проблема се решава.

Ох,незнам,мисля,че не суче лакомо...А като повръща не се стича вадичка,а направо си тече(както каза лекарката около 2 лъжички Embarassed )Пробвах да я уригвам по-често,но при нас това е проблем-тя като се насуче хубаво трудно се уригва,а като е сукала по-малко изобщо не я търси.
Тази сутрин обаче положението се влоши.Когато я кърмех в 5 часа,тя пак повърна,но този път не беше никак малко.Направо се изплаших,имах чувството,че изкара всичко което беше изсукала тогава,че и от вечерта даже Shocked .Обаждах се на лекарката и тя каза да спра Еспумизана и да не и давам нищо друго освен Хип чая,но ме успокой нищо.Сега тъкмо се събуди и направо ме е страх да я нахраня Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 8
Мила, не се притеснявай, и моето бебе повръщаше понякога докато яде, но това беше когато беше мъъничко бебе. Беше временно. Няма нищо обезпокоително, може би наистина по-лакомо яде милата.

Общи условия

Активация на акаунт