Кожни проби за алергия?

  • 2 106
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Имате ли опит? С диагноза естма сме и на 6 години, лекувани сме и с алопатични лекарства, и с хомеопатия, сега сме на Флексотит Close.
Записала съм час при Мустаков, но, както разбрах, ще ни назначат кожни проби. И пулмолога ни, и джи пи-то са против правенето на тестове, защото "можели да провокират нови алергии, а можели и да се променят след време". Не мога да реша как да постъпя, моля ви, ако някои е правил кожни тестове за алергия да сподели.
Както и ако има майки с деца, преодолели астмата...

# 1
  • Мнения: 998
Аз съм водила детето си за кожен тест за алергия. Мустаков е добър и първо ще минете при него на преглед и разговор. Детските алерголози в Александровска са много внимателни и подробно разговарят с вас за начина на живот и проблемите на детето. Чак след това преценяват от какви тестове има нужда. Не знам как негативно би могъл да повлияе тестът. Той е безобиден, макар и малко неприятен за детето. Моят син беше на 5 г., когато го правихме и се справи без проблеми и без плач. Ще трябва да изтърпите няколко леки боцвания с иглички в ръката, но според синът ми ухапването от комар е по-лошо, защото после сърби. Simple Smile За процедурата не се притеснявай! А за това дали има смисъл или не - се довери на Мустаков. Успех! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 626
И аз съм водила големия при д-р Мустаков. Както anco е обяснила, така протича прегледа. Направихме и кожния тест, тогава Калоян също беше на 5 г., и го издържа без сълзи. Д-р Мустаков си е детски алерголог и е специалист в областта си. И от мен успех newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Въпросът ми по-скоро  беше за опасностите от провокиране на нови алергии чрез тестовете,  това поне са мотивите на пулмолога да ни съветва да не ходим на тестове ....Иначе детето е минало през такива ужаси с тази астма, че самите проби не ме притесняват толкова, колкото последствията.
Мустаков само диета ли изписва след това или е съчетана с лекарства?

# 4
  • Мнения: 1 271
Мустаков обикновено дава диета и лекарства. За Теди редуваше Ериус със Зиртек и капки за нос и никакви храни, които могат да са проблем.
Иначе е много внимателен и много натоварен.
Ние правихме кръвен (серумен) тест но той беше на 3год.
Успех

# 5
  • Мнения: 190
Мустаков е страхотен лекар, на когото можеш да имаш пълно доверие. Моето дете също е с Астма и от 3 години е на Флексотид. Ако детето ти обаче няма навършени 7 години няма смисъл да правите пробите, защото до седмата година се променя имунната система и не са реални пробите. Някои лекари правят и по-ранни проби /кръвни/, но ако тогава излезе алергия към определен алерген след седмата година в повечето случаи това се променя, но Мустаков ще ти каже всички тези неща. Отивай смело при него и успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 724
Как така от 3 години сте на Флексодид? Това не е ли много? Не правите ли спирания, за да се види как е детето без лекарство?Ние също започнахме Флексодид, но, поне сега, си мисля, че не може да е за повече от 6 месеца.

# 7
Лятото ни постажиха диагноза ''бронхиална астма''.От една годинка боледужа,жече е на седем.Оказа се че е и с трета сливица.Месеци наред се опитвам да приема това,но не мога да се примиря,не толкова с диагнозата колкото с лекарствата,които иизписаха.Астмата и се изразява в това,че пролетта иесента прави бронхити .Моля ви споделете трябва ли да я тъпча с толкова силни протижоалергични толкова продчлжително време.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт