Знае ли някой дали сега може да се прави кръщене?

  • 3 001
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Искам да направя кръщене на дъщерями ,но се чудя дали може сега заради постите и Коледа.Спомних си ,че като се женихме ,не можехме да сключим църковен брак ,защото беше преди Велигден.Дали това въжи за кръщенето?

# 1
  • Мнения: 1 835
Да, със сигурност, специално за теб проверих от достоверен източник, преди да ти напиша отговор. Постите не са пречка за кръщене, то е позволено по всяко време, независимо от това дали е пости или не, само трапезата след ритуала е хубаво да е съобразена с факта, че в момента траят Коледните пости, може евентуално да се поднесе риба и постни ястия. Но това не е проблем, защото може да се измислят наистина много постни ястия и салати, и десерти и т.н.

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз мисля,че може.Една позната прави сега в неделя,значи би трябвало да е позволено.

# 3
  • Мнения: 6 315
И аз мисля че може Simple Smile. Аз самата съм кръстена точно на Коледа. До колкото зная по пости са забранени венчавките.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 270
Като отидеш на място ще ти кажат кога,какво и как. Само внимавайте бебка да не настине. Един познат го кръщавали по това време на годината(тогава бил бебе) и после хванал бронхопневмония. Колко е голяма госпожицата?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Може, със сигурност! Принципът е, че кръщене не се отказва никога....

# 6
  • Мнения: 2 237

 Значи мен са ме излъгали ! Исках да направим нашето по време на пости в Драгалевския манастир,но оттам ни отговориха ,че е забранено Sad И затова го изместихме.Ама нищо де,то пак си стана хубаво.

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Както са написали по-горе - със сигурност може.

# 8
  • Мнения: 1 410
Може със сигурност, защото ние ще кръстим дъщеря ми в събота.

Последна редакция: пн, 05 дек 2005, 21:44 от silviya.v

# 9
  • Мнения: 3 216
Може,но е хубаво да питаш не само в една цьрква,ами в няколко.Аз ще сключа брак и ще направя венчавка  сега в сьбота и като ходих да си запазвам час на едното място ми викаха може на другото не може. #CrazyТака че питай на няколко места.

# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ето ви достоверна и сигурна информация!Кръщенета могат да се правят!Почерпката в църквата да е с постни сладкиши-локум,лимонови резенки!Във вас си хапнете каквото сте решили,ако не постите,но в църквата за ритуала занесете каквото се полага според постите сега,за да е всичко както трябва!
...Не се позволява венчаване през тези пости
-от Коледни заговезни до Въведение Богородично
-от Игнажден/20.12-вторник/ до Богоявление/06.01/
На всички ,които имат повод за празненство желая весело изкарване!

# 11
  • Мнения: 903
А вярно ли е, че не може да се кръщава дете ако родителите нямат църкоен брак???  Sad Sad Sad

# 12
  • Мнения: 505
това че родителите нямат църковен брак няма значение важното е кръсникът да е кръщаван..това го знам от опит понеже и двете ми деца са кръщавани а ние с мъжо нямаме църковен брак   umnikuuа дори той и не е кръщаван...

# 13
  • Мнения: 903
Благодаря wily   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт