УВРЕДЕН СЛУХ И БРЕМЕННОСТ

  • 508
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
ЗДРАВЕЙТЕ ! някой има ли като моя проблем и може ли да ми помогне много съм притеснена:с увреден слух съм на дясното ухо,но не нося слъхов апарат понеже не ми пречи чак толкова много по-скоро не чуван някои звуци или ми се налага да питам за нещо по няколко пъти.Въпросът ми е :има ли вероятност да се роди бебето с увреден слух или има начин да се предотврати и има ли опасност при раждането да ми се влоши слуха още?БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 3 116
Здравей миличка Simple Smile

Първо искам да ти кажа ЧЕСТИТО  Laughing

Аз нямам такъв проблем като твоя, но искам да ти дам някой съвети:

1. С оглед на проблема който имаш, помоли акушер-гинеколога който те наблюдава да ти даде бележка за диспансеризация при ушен специалист (не знам как се казва  Embarassed). Така ще можеш да ходиш при специалист без направления през цялата бременност.

2. Проучи дали няма да е по-добре да родиш с планово секцио, ако има вероятност напъните при родова дейност да ти навредят.

3. Не знам дали може бебето да се роди със слухови проблеми, но винаги можеш да направиш фетална морфология. Препоръчвам ти:

http://mcfemina.com/

Обади се, обясни в коя седмица си, какъв ти е проблема и питай дали може на този етап може да се прецени дали би имало проблем с бебето. Препоръчвам ти д-р Марков (мисля че имам някъде негов мобилен, ако искаш да го потърся ми прати ЛБ). Прегледа обаче е платен (последно беше 50 лева със запис на видеокасета), така че питай колко струва.

Пожелавам ти една прекрасна бременност и живо и здраво бебче  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
buba1234, Честито и от мен.

Мисля, че ще получиш най-адекватен съвет от гинеколога си.

Тъй като имам сърдечен проблем със възможна наследственост, моят гинеколог ме изпрати за фетална ехокардиография. Там потвърдиха, че всичко с бебето ми е наред. Отделно по време на бременността самата аз ходих на няколко прегледа, за да съм сигурна, че всичко със сърцето ми е ОК. Родих със секцио.

Сега се радвам на здраво бебе.

# 3
  • Мнения: 7 640
много се радвам за теб, не се тревожи излишно. УНГ специалистът, който те следи може да ти обясни каква е вероятността бебето да е с увреден слух. Зависи твоят случай какъв е, дали е вродено или придобито състояние.
Не мисля, че на фетална морфология може да се прецени увреждане на слуха. Naughty
Лека и щастлива бременност!

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Имам познати, които имаха такава предопределеност, направиха им генетични тестове, а не фетална морфология.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 116
Това само лекар може да го каже и то при точно установяване на проблема.

Миличка мисли позитивно и се отддай на най-хубавите месеци на бременността ти Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 640
кое да се лекува, мила, теб започватда те обземат глупави страхове. Никой, ама абсолютно никой не може да ти даде гаранция, че едно бебче ще бъде здраво или не.
Карай се бременността спокойно и се наслаждавай на очакването.

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Буба, освободи си място в пощенската кутия  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт