А държите ли да си изяжда всичко?

  • 1 772
  • 61
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Когато не е болна и нищо не я боли,а просто се лигави и не иска да яде. Когато всъщност е гладна,но от инат няма да яде.
Как процедирате?  Когато сте определили порция-държите ли да я изяде?

# 1
  • Мнения: 8 505
Не.Никога не я натискам.На следващото хранене вече е доста гладна и иска още.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не, разбира се  Shocked
Тя да не е чекмедже, което да натъпквам с определената порция спрямо вместимостта му...  Rolling Eyes Човек си е и тя, има право да не й се яде.

# 3
  • Мнения: 1 753
Ами аз в тези случаи гледам да я накарам да хапне повечко. Обаче ако ме хванат бесовете зарязвам манджите и я оставям. Ако ще да яде  Crossing Arms Ще стои гладна до другия път! И аз и тя се дразним като насилваме нещата, затова предпочитам да не го правя...

# 4
  • Мнения: 1 581
Много много рядко го имам този проблем  Grinning
Обаче по принцип не държа - щом не му се яде. Както и аз не съм гладна винаги. Пък и като се лигави, не се разправям, нито го моля, че много се изнервям  Close

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Никога не съм насилвала Денислав да яде повече, отколкото иска. Оставяла съм го дори без обяд или вечеря, ако той не иска да яде. И после си хапва. децата също като нас сами определят кога, какво и колко да ядат.

# 6
  • Мнения: 1 544
Ами и аз като другите никога не съм я карала да си изяжда всичко това ми се струва ужасно гадно като си помисля аз ако бях на нейно място и някой ме тъпче Sick гадна работа. Даже малко се дразня че в градината ги карат да си изяждат всичко но немога там да се бъркам имат си няква изградена политика и гледам да не проявявам претенций защото като цяло съм доволна как се грижат за децата но вкъщи ако иска и залък да не хапва което ясно че няма да се случи все по някое време огладнява. Peace

# 7
  • Мнения: 1 181
Не го карам, но пък ние рядко го имаме този проблем, защото сме вечно гладни. Но ако спре да яде по средата на купичката например няма да го насилвам, явно се е нахранил достатъчно.

# 8
  • Мнения: 1 581
Като се замисля, проблемът има и друга страна. Ами ако сте определили порция, а той иска допълнително, но не толкова, че е гладен, просто му харесва - давате ли му? Че Виктор е 16кг, казаха ми днес, че е на горната граница на теглото, висок 93. Не е наднормен, ама се зачудих сега да не яде пък много  Thinking

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Винаги давам допълнително, ако иска Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 753
Ами да, бих давала допълнително. Обаче Анна също е в горната граница, та винаги внимавам колко захар на ден й давам в манджите, колко тестени неща... Иначе за плодовете няма ограничения... Не че се е е засилила толкова да ги яде  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 577
Ние сме лакоми, и винаги изяждаме всичко.  Peace

# 12
  • Мнения: 35 891
преди настоявах, млада мама, от страх, сакън да не умре от глад ... но вече не, за бебата също не мисля да насилвам

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не държа да изяжда определено количество храна. От както се е родила - яде колкото тя реши.

Тъй като сме глезени, когато баща й си е вкъщи най-редовно прави разни номера като например отказва да се храни седнала в стола си. В такъв случай храната се прибира на секундата и "Който ял, ял."

Въпреки скромните си 10кг. на възраст 1,5 год. Дариа е първия не злояд член на моето и на семейството на мъжът ми и на практика непрекъснато тъпче нещо в устата си. Мисля, че това се дължи основно на факта, че никога не е била насилвана /като изключим 1-вата й бавачка, която искаше всичко да се изяжда и за къс период беше превърнала Дариа в злоядка/.

# 14
  • Мнения: 160
Аз съм много против да се насилва детето да яде. Според мен така само му се създават негативни асоциации към яденето. Аз също съм го оставяла да не обядва, когато не иска, а след това като огладнее - той сам си показва. Абе все си мисля, че детето само няма да се умори от глад!

Общи условия

Активация на акаунт