Преждевременно раждане

  • 2 947
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Днес бях на доктор и ми кажа,че съм с почти изгладена шийка на матката и има много голяма вероятност да родя преждевременно,имайки предвид,че е възможно и сега newsm45,а съм в 28 г.с.Много съм наплашена и не смея да мърдам много-много,доктора ми каза ,че трябва да съм пълен мързел...
Има ли мами родили толкова рано успешно...или да мисля най-лошото...

# 1
  • Мнения: 1 613
Ох, милата... Много ти се събра на тебе  Sad
Съжалявам, но по темата не мога да помогна, но стискам палци всичко да е наред  Hug

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Искрено се надявам това да не ти се случи. Преждевременното раждане крие много опасности, но все пак малък е процентът на неблагоприятните прогнози. Аз родих 30гс. Имам позната, която роди 26г.с. и детето и е живо и здраво, без никакви проблеми. Износих трудно последните си 2 бремености, последната я прекарах цялата на легло, така че стискам палци всичко да е наред, лежи и почивай, всичко е в името на детето. Предполагам ти е ясно, че се налага да лежиш непрекъснато, следвай съветите на лекаря си и направи всичко, което зависи от теб, за да отложиш събитието колкото се може по-близо до датата на термина.

# 3
  • Мнения: 4 068
Съжалявам за новината!
Сега наистина е важно да си спокойна и да лежиш и да не се напрягаш. В никакъв случай не си мисли най-лошото. Мисли позитивно. Бебчето се нуждае от това. Освен това в 28 г.с. бебето може да се справи с живота извън утробата. Разбира се най-добре е да стои в мама възможно най-много, но има шанс и навън. Стискам ти много яко палци да издържиш още малко! Успех мила и не губи надежда и кураж!

# 4
  • Мнения: 3 506
Има, разбира се! Направи обаче всичко, което зависи от теб това да не случи, опитай се да не мислиш за това, почивай си и т.н. Ако не можеш вкъщи и няма кой да ти помага, влез в болница. Стискам палци всичко да е наред  Praynig Hug

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При мен се очакваше преждевременно раждане, но родих на термин (планово секцио). Щяха да ме смъкват в Залата, но се примолих да не бързат, после няколко пъти исках отлагане на датата за секцио, а докторята все не вярваха, че ще издържа. Така че по-добре не се шашкай, много често бъркат.
А при това положение защо не са те задържали в болницата? Аз бях на системи и може би те ми помогнаха да устискам.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Сега най важното е да си почиваш и да не се притесняваш. Ако можеш говори с лекаря си да те вземат в болница,защотото там ще си под постояно наблюдение, а може и на системи за задържане да те сложат. Иначе доколкото знам и да се роди сега бебчо би трябвало да е ок, но както са казали момичетата колкото повече изкара в мама толкова по добре.
Стискам палци всичко да бъе наред!

# 7
  • Мнения: 903
Миличка, разбирам как се чувстваш, но не се притеснявай. На мен от първите месеци ми казваха, че всеки момент могат да тръгнат и така с лежане и свито сърце изкарах до 37г.с когато родих малко малки, но здрави и развити бебчета. Затова се успокой и си лежи, много е важно, и ако нещо те притеснява звъни на доктора. Стискам палци и се моля за теб.

# 8
  • Мнения: 2 467
Лягай и не мърдай. Стискаме ти палци с малка Жанета да се поносите още малко. Като бременеех имах доста контракции и никой не вярваше че ще го износя до края. Носих бебче ниско долу, сякаш всеки момент ще раждам. Беше голям купон, че която леля ме видеше ми даваше "прогнози" че тая седмица ще е. Да, ама не  Simple Smile беба излезе 2 дни преди термина. Само дето си изкарах 80% от бременноста на легло. Пълен мързел!
 Hug от нас.

# 9
  • Мнения: 1 999
Стискам палци да издържиш колкото се може повече! Почивай си повечко и мисли позитивно! Ако много се притесняваш, ще притесниш и бебчо.
Успех!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Стискам палци всичко да е наред. Аз съм със скъсена шийка. Родих 20 дена преди термина, но не съм се спирала на едно място.

# 11
  • Мнения: 7 803
ами от 24 седмица все в болницата бях за по малко и в къщи и изкарах до 34 тогава изтекоха водите и вече нямаше на къде
биха ли ти хормоните вече?

# 12
  • Мнения: 371
Здравей! Много е важно да си спокойна и само да лежиш.Аз родих в 31г.с но предварително ми слагаха инжекции (кортикостероиди Целестон), за развитието на белите дробове на бебо. Те много му помогнаха, нищо че беше малък 1.850кг не е имал проблеми с дишането (това е най-важно). Питай за тези инжекции. Стискам ти палци!!! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 344
Здравей миличка.И аз родих преждевременно в 31 г.с.Дъщеря ми беше 1.480 кг. и не е имала никакви проблеми.Полежах в болницата 6 дни (аз имах изтичане на околоплодни води,а ти в това отношение можеш да си по-спокойна)през, което време правиха ми ижекции за развитие на белите дробчета.Е после беше в кувьоз месец и половина.Тежко е за майката и всички близки,но ако детето е здравичко всичко ще е наред.С мен роди и едно момиче в 28 г.с.Момченцето й беше 1.200 кг. и то е здраво и красиво едногодишно хлапе.
Стискам ти много силно палци.Успокой се и гледай да издържиш поне още седмица-две.
За теб специално ще активирам албумчето й. Laughing
Целувки. Simple Smile

# 14
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
стискам палци всичко да е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт