Da otgovariat Mami na mom4enca :o)

  • 971
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Здравейте!Искам да попитам мамите на момченца,кога започна да се отлепя цялата кожичка на главичката на пишлето на вашите юнаци?В кой месец и правехте ли забелване?Колко често правехте процедурата и колко пъти на веднъж?Както виждам тук някои мами бяха писали че в 2 месец вече  им се забелва нацяло а моя бебок е на 3 мец.и няма и хабер за това Sad Mersy!

# 1
Имам две момчета, е вярно че вече са големи, но да знаеш зависи си от детето при всяко е различно, при някои става бързо при други не, прави се на всяко миене по -колкото можеш повече без да прекаляваш. докато спре да се залепва. Винаги се оправя на края не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 1 793
moeto mom4ence e na po4ti 5 meseca, no oshte ne mu e otlepena napulno. ina4e tatito vsiaka ve4er sled baniata pravi procedurata, no leka-poleka. ne ostava oshte mnogo, no neznam dali skoro shte se zabeli napulno.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
На около 5-6 месеца стана тая работа при Мартин. Обаче не постепенно - в смисъл педиатърката на 2 пъти дръпваше до някъде и после ние само до там след баня и почиствахме. И мисля че на третия път вече изцяло се показа главичката. Но може и по-късно да стане  - на всеки момък му е различна подробността Wink

# 4
Моят син е на 23 дни, но педиатърката ни съветва да го правим вече, аз го правя още от 10 ден, защото кожичката започна да се затваря, при следващия преглед лекарката каза, че ще помогне малко....
След баня почиствам събралите се мъхчета и леко забелвам..надявам се не го боли, но сега май е много по-добре да се прави,отколкото по-късно.
Всичко най от нас!

# 5
Аз му я отворих на 3 месеца и 1 седмица. Всеки ден го дърпах лекичко,  почиствах и мажех с Дефламол за да не се нацепи кожата, но до 3 мес. много малко се беше отворила. Тогава моя приятелка, чието момченце е малко по големичко ми обясни как да го правя и за два три пъти се отвори цялата главичка : хващаш с единия палец кожичката, а с другия главичката  и от средата към единия край разтваряш докато не видиш че се отлепя /става по червено от долу/. Трябва да се натисне малко по-силно /но не рязко/. Аз до тогава от страх да не го боли само го галех /и нищо не ставаше/. Престраши се и натисни малко по- силно и ще видиш че за 3-4 дни ще е готов. След процедурата го дезинфекцирай с лайка или риванол и мажи с нещо мазно за да не се залепи пак. Успех Grinning

# 6
Тази тема е излизала доста пъти, но аз оЩе не сменявам мнението си. Не съм убедена че е нужно да предизвиквам "забелване" и затова го оставям  в ръцете на биологията.  
Поне тук не се практикува външна намеса (лекарите ме погледнаха зачудено на въпросите относно забелването). Но всеки да си го прави както го знае и чувства. Аз обичам да се ровя във въпроса ЗАЩО?  и ако отговора не ме задоволява което означава, че го правим защото майка, баба ми ...са го правили просто не го правя.  Wink

# 7
  • Мнения: 289
mama-bena, бабите ни не са го правили това! А аз съм в твоята група, просто не вярвам, че природата е могла да сътвори половината от човечеството така глупаво несъвършени, с така неподходящо прилепнали кожички, че да се налага медицински лица да ни светват къде да ги придърпваме и задърпваме, че да "коригираме" природата...

# 8
  • Мнения: 4 242
Аз така и не успях да забеля кожичката на сина, някак от жал ми отмаляваше ръката като започнех масажа. Wink  Акушерката каза да изчакам да стане на година и тогава да го заведа на уролог, така и направих, та тогава го отвориха а аз продължих с масажи само за да не се затвори наново Sign Exclamation

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз съм от групата, която не "дърпа" атрибута на момчето... по едно време, на около 3-4 месечна възраст, след като четох дълго и мъчително как повечето майки го правели, взех и пробвах - кожичката се забели почти до края, ама не му хареса на синковеца - дърпаше се и се гънеше. на няколко пъти след това пробвах пак да проверя как се развиват нещата - не ми даде. честно казано, повече не проявявам интерес. на 21 месеца е синът, за сега не е имал хигиенни проблеми поради това, че не правя специални процедури ежедневно, надявам се така да продължи и когато в пубертета въпросният орган започне да расте, процесът да си завърши естествено - както част от лекарите твърдят, че става.

# 10
  • Мнения: 6 314
Ние "забелвахме" още от раждането, но ненасилствено - съвсем лекичко придърпвахме всяка вечер.
Главичката се оголи, когато Мони беше на около 2 години.

# 11
  • Мнения: 62
Моето момченце е на 4 месеца и вече му се "показа" главичката изцяло, т.е. забелихме пишлето. След много четене на литература и съвет на педиатърката, започнахме постепенно забелване след  20я ден и за около два месеца приключихме процеса. Всяка вечер при къпане в чистата вода дърпахме лекичко кожичката надолу, измивахме с вода, а после промивахме с риванол. Все пак този процес при всяко бебе има различна продължителност. Успех:)

# 12
# 13
  • Мнения: 272
Ние сме на 4м и половина и  всяка вечер леко подръпваме пишлето по време на баня, но все още незнам какво точно трябва да стане накрая.  Rolling Eyes
Педиатърката не ни е казвала нищо по този въпрос а и ние все забравяме да я попитаме. Sad
Може би следващия път.... Знам, че като порасне и стане на годинка ако все още не му е отлепено лекарите много жестоко го дръпват и се отлепя, но е болезнено. Не ми се иска моето сладкишче да изпита тази болка и затова всяка вечер подръпваме по малко... дано да стане! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт