първи преглед

  • 763
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,

вчера ходих на гинеколог официално да ми потвърдят бременността, само на 1 седмица закъснение (ПРМ на 28.10.2005) ... Това, което обаче искам да споделя с вас е че попаднах на ужасно бездушна жена, която не ми каза нищо! буквално. пита ме "и сега ще го махаш или ще раждаш?" с ужасен тон ... а за мен този преглед беше един от най-вълнуващите моменти в живота ми - най-сетне съм бременна!!!!

По моите изчисления трябва да съм в 6г.с - нали се брои от последния редовен мензес?! Тя каза - "ми някъде около 4 г.с., много е рано, само на равнище клетки е още ... ". Иначе има плоден сак В матката с размери 6.4 мм. Нищо не каза за бебе ... там ли е, има ли го.

Знам ли, не ми направи никакви изследвания, трябвало да плащам, да си избера къде ще раждам, да се запиша на консултация пък тогава ... В 15 г.с щели да ми направят излседвания - пък на мен ми се вижда твърде късно тогава. Иронията е, че в тази клиника ходих, защото съм здравно осигурена от работата, и разбира се аз от джоба си нищо не плащам. То проблемът не е в това, бях готова всичко сама да си платя, само да ми беше казала една положителна дума.

Кажете ми моля, нормално ли е това? Много рано ли отидох на лекар - четох, че много други момичета са ходили в 6 г.с. на доктор и са видели "точица" ...

благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 2 332
Не, не ми се струва рано за 1-ви преглед... И защо не смениш лекарката? Мисля, че трябва да те прати на изследвания кръв+урина, както и да ти направи гинекологичен преглед за установяване статуса. И защо да плащаш за изследванията, щом от работата те осигуряват? Предполагам, че си на абонамент. Можеш да опиташ и по другия начин - със здравната каса - взимаш направление от джипито, с което отиваш на гинеколог, който при установяване на бременност те диспансеризира и оттам не плащаш дори потребителска такса (да не говорим за задължителните изследвания - виж някъде във "Здравословни проблеми..." имаше тема какви изследвания се правят и кога) - в началото се ходи всеки месец на консултация (вече нямаш нужда от направления), от 6-ти месец - на 2 седмици, а последния месец - всяка седмица.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 146
Първо, честито! Желая ти да имаш лека и безпроблемна бременност и накрая да родиш здраво и хубаво бебе!!!

И при мен беше така. Е гледали сме много романтични филми и реклами, където толкова вълнуващо ти казват, че си бременна, но реално има и такива доктори, които гледат да не вдъхват много надежди до 12-та седмица. Лекарката, която ме гледа първо е страхотен професионалист, но ме отряза с изречението: "ами да имам бебе, но е още много е рано, то до 12-та седмица всичко може да стане". А съм чувала и за други такива.
Според мен добре си отишла. Все пак те е видяла, знаеш че не е извънматочна бременност. Надявам се вече пиеш или докторката ти е изписала фолиева киселина. От тук нататък се пази и имаш време да проучиш и избереш най-добрият за тебе лекар. Който да е добър професионалист и да ти подхожда емоционално, за да няма повече такива разочарования.

# 3
  • Мнения: 8 505
Моят съвет е да отидеш при друг гинеколог.Сама пишеш,че тази е била бездушна.6.седмица не е рано за първи преглед.

# 4
  • Мнения: 2 381
Честито!Това е много добра новина!  bouquet
Аз установих бременността ми в 7-8 седмица.Не е рано, постъпила си правилно.
И аз ще те посъветвам да си вземеш направление и да отидеш при друг гинеколог.
На мен тогава моят личен лекар отказа да ми даде(каза, че било рано за преглед #Crazy), и аз се явих при гинеколога като частна пациентка.Това също е вариант.За жалост подобни доктори винаги ще има #2gunfire
Забрави за тази гинеколожка!Прегледай се другаде, пази се много и се радвай!

# 5
  • Мнения: 6 164
Миличка, няма да се впечатляваш... За тях е ежедневие, за нас е един от най-щастливите мигове в живота. Въпрос на възпитание е отношението й. Махни с ръка и продължавай. От мен - ЧЕСТИТО!!!  bouquet

Въпросът "Ще го задържиш ли?" при мен беше като "Тази бременност желана ли е?" - мисля, че е нормално, всички го задават, за да знаят хората. Някои жени искат да прекъснат бременността.
А за "Има плоден сак" и толкова - имат предвид, че може да е /Не дай си Боже!/ т. нар. "кухо яйце" - да няма ембрион вътре. Това става ясно малко по-късно, когато се разбира има ли сърдечна дейност.
Рутинни работи, не се връзвай! Peace

# 6
Здрасти и честито GrinningАз съм също на талкова седмици и на мене ми казаха че ми е рано но все пак дори ми го изкараха на снимка(една мъничка точица) GrinningКазаха ми да отида пак след 20 дена,но отношението на лекарският екип беше много приятно GrinningСъжалявам,че така са се отнесли към теб Cryно ти пък винаги можеш да смениш доктора нали? Heart EyesЗнай че те също ни помагат да се чувстваме добре през цялата бременност и затова трябва да ги харесваш,а не да си разочарована та през цялото вриме да те е страх или неудобно до попиташ неща които те вълнуват Hug

# 7
  • Мнения: 8 769
Честито!   bouquetНе се шашкай, всичко ще е наред.
Ако не те кефи гинеколожката-отиди при друга. Имаш време за ртегистрации и консултации.
Чудя се само-нямаш ли си принципно гинеколог, при койтоп да ходиш на профилактични прегледи, и при проблемни ситуации (дано ги нямаш)? Защото си мисля, че всяка жена търябва да се ориентира към даден гинеколог още от най-млада възраст... Rolling Eyes

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
честито и от мен   bouquet
за първи преглед не е рано и аз отидох в 6 г.с. и мен гинеколожката не ми допадна и я смених и ходех на консултаций там където и раждах и това е най-добрия вариант
успех и безпроблемна бременност

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Честито!  bouquet

Не е рано за установяване на бременност.И аз като теб отидох на гинеколог в началото на декември ,но 2003,и моята ПРМ беше на 28.10. Гинеколожката ми ме прегледа старателно и ми обясни всичко.
Вземи си направление и отиди при друг гинеколог.
Лека бременност. Simple Smile

# 10
Благодаря на всички за отговорите и за добрите пожелания!

Да отговоря дали си имам "мой" лекар - ами, макар винаги да съм била подръжник, че всяка жена трябва да си има доктор от най-млада възраст ... сега се оказа, че нямам. Решила съм, че искам да родя в Шейново и затова не отидох за установяване на бременността при докторката, при която ходя на частно. А май трябваше, тя е мноого симпатична и мила, но не е от Шейново. И така озовах се при лекар от Шейново, дето не ми хареса. Но поразпитах приятелки скоро родили, препоръчаха ми симпатичен доктор именно от Шейново и скоро ще отида и той да ме види, да види "точица" и аз да се успокоя най-сетне.

Попрочетох литература малко и разбрах, че е нормално да не се види нищо освен плоден сак толкова рано, особено ако ултразвука не е най-качествения. 

# 11
  • София
  • Мнения: 79
Честито и от мен! Simple Smile
Аз също отидох в 5-6г.с. на преглед и гениколожката дори ме похвали. Каза, че повечето от бъдещите мами чакали 3 м. да мине от /суеверие/ и чак тогава отивали на преглед.
Така, че много правилно си постъпила!
Смени си лекарката според мен! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт