E вече незнам по колко да му давам ?!

  • 653
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Мили мами, Макси се роди почти  4 кг. и след първия месец наддаде близо  1кг и половина, като е кърмен само 20 дена след това сме само на АМ. Сега вече на 2 м и половина той е 6 кг и половина, да ми е жив и здрав, но вече започвам да се притеснявам, защото сме на Милумил и бебока изяжда по 160 гр. мляко както си пише на опаковката (но тази на немски, а не на нашата където я превеждат  Naughty ) обаче не иска и да чуе да намалим храненията на 5, макар че дори сега в момента се дере от рев, а аз искам поне 4 часа да има между храненията заради това количество, което изяжда !  #Crazy

Притеснявам се да не му се разшири коремчето, и само като слушам, че бебета на по 5 месеца изяждали по 120 гр едва едва , настръхвам като си помисля ние колко ще изяждаме тогава  Joynewsm78

А не ми се иска да го слагам на диета, всмисъл да яде примерно по 130 гр, уффф, незнам вече дайте съвет моля !!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 032
В третия месец мойта красота изяждаше по 150 мл мляко, а една съседска бебка родена заедно с нас по 90 мл. Винаги двете са били с еднакви килограми. В интерес на истината сега ние сме злоядите, а другата госпожица яде та чак ушите й плющят. И пак тежат еднакво. На 2 месеца сме тежали 5200, а на три 6 кг. Имай предвид обаче, че в повечето случаи момчетата са по едри и на височина, и на килограми, пък и вие сте се родили големички. Ние бяхме 3250 при раждането. Мисля, че сте в горната граница на нормата, но все пак в нея.

# 2
  • Мнения: 3 116
Ние до 4 месец изяждахме по 120 грама (кърма + АМ) на 6 хранения, в 5 месец по 150 грама на 6 хранения и чак като започнахме сега 6 месец сме на 150 грама на 5 хранения + пюрета (то 150 грама АМ по водата иначе е около 170-180).

Ами явно си е ящно детето, педиатърката какво казва ? Нормално е според мен първите 3-4 месеца децата да наддават по килограм. Моята щерка също наддаваше по килограм  първите 4 месеца като 5 месец наддаде килограм и триста и педиатрите ми дърпаха ушите   People No Good
Аз не бих го подложила на диета  Thinking

Според мен като започне пюретата ще намали тези темпове на растеж.
Сигурна ли си че плаче от глад а не от колики  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Аз също смятам, че е нормално децата да наддават по около килограм първите няколко месеца. Ако все пак се притесняваш, на твое място бих сменила млякото. Милумила по принцип е за по-злояди деца, то е по сладко, мисля, че съдържаше ванилия, а и е по-калорично. Бих минала на Аптамил.
Успех

# 4
  • Мнения: 228
Аз винаги съм ограничавала дъщеря си докато беше кърмаче,защото колкото и да и дам все не и стигаше.На  вашата възрас и давах 130 мл. ,но 6 пъти на ден.Намалихме на 5 пъти чак на 5 месец и то по съвет на нашата лекърка.Вижда ми се рано да минавате на 5 хранения,по-добре  на често по- малко. Успех Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 105
Аз мисля, че децата са различни и указанията на опаковката са само ориентировъчни, средни. Д-р. Спок казва, че няма "средни" деца, а тези стойности са получени от деца които ядат повече или по-малко. И мойто бебе хапваше доста в тази възраст, ама какво, да го оставя да плаче от глад ли? Ако наддава добре и е здраво, според мен няма какво да му се притесняваш, то най-добре си знае колко мляко му трябва. Ако преяжда ще повръща и тогава може да намалиш дозата.

# 6
  • Мнения: 717
Ако сте над нормата GP-то ще ви сложи на диета и без да искаш. Така че храни детето спокойно.

# 7
  • Мнения: 140
Моята дъщеря на вашата възраст беше също 6.500кг.А тя се роди 3.200кг.Тя си хапваше Нутрилон и пак първите 5 месеца наддаваше по килограм и половина.Опитах да намаля броя на храненията,защото тя  изяждаше повече от  "препоръчителната доза" Naughty.Но уви,не можах да устоя на нейния рев. newsm45 И реших , защо трябва да я лишавам от храна като си иска детето. 
Като почнахме пюретата наддаваше вече "нормално" .Самичка мина на 5 хранения,после на 4.Постепенно намалихме количеството адаптирано мляко за сметка на пюретата.А след 6 мес го заменихме с кисело.
Така че нека си хапва,като му се яде на детето.важното е да расте и да е здраво! newsm32 newsm32 newsm32

# 8
  • Мнения: 83
Мойто синче папка сега по 200 гр. а вечер и по 220-230 гр. и сме на 5 хранения и сме 8.200 кг.Какво да направя че му се папка на детето пак и ние се родихме едрички:)

# 9
  • Мнения: 1 190
Дъщеря ни се роди 4,100 кг, кърмена е до около месец и половина и след това мина на АМ в от два месеца яде също Милумил, сега в четвъртия месец започнах да и давам по 140гр., но наддава по 1кг на месец и на последната консултация преди 3 седмици беше 6,600кг - сега на следващата ще видим.
По принцип указанията на кутията са ориентировъчни, но на мен лично ми се виждат малко прекалени, никога не съм и давала толкова както пише на кутията.
Ние сме на следната схема: месеца в който е напр. 4, слагаш отпред 1 и отзад 0 и се получава количество 140гр., смятам да го увелича на 150 в средата на 5 месец.

Поздрави Wink

# 10
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за отговорите !  Сега към средата на месеца като отидем на консултация и ако го премерат и кажат, че трябва диета тогава ще намаля грамажа иначе до тогава сме си по старата схема 150мл 5 пъти дневно макар че пак му се вижда малко  ooooh! Joy
Всяко дете си е индивидуално, а и мисля че щом наддава с по 1 кг на месец е нормално независимо от количеството мляко, което поглъща, нали ??????
Най ме притеснява да не му се разшири стомаха, макар да не знам как става това ?! newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 79
Ние също сме на вашата възраст и се храним с Милумил. Храним се 6 пъти на денонощие през три -три е половина часа.Когато огладнее си показва.На последната консултация бяхме 7 кг., но ние се родихме 4,500кг. Embarassed Ядем по 120гр. само в 12ч. по 150гр., защото е много гладен тогава HugСтремя се да не му давам по 150гр., защото сме на горната граница за възрастта.

# 12
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
И ние сме на Милумил.Моя надава6е по 1500г на месец,сега е 9000.Не се притеснявай,сам 6те си мине 5 хранения.При нас стана в 4м.  bouquet

# 13
  • България-София
  • Мнения: 573
За какви диети при кърмачета говорите бе хора? Нямам думи #2gunfire
Когато единият ми син мина горната граница в 4-тия месец при килограмите и аз подмернах на педиатъра си за "редуциране на количеството" - само дето не ме изхвърли от кабинета. Така си беше "наднормен" до годинка, а после дръпна и сега сме си нормални /захранени  в 6-ти месец/ - Сменете млякото, както писаха вече и следете килограмите, защото въпреки, че изяжда толкова много, ръстът и теглото може да са сй в границите, но дори и да не са - диетите не са решение.

Общи условия

Активация на акаунт