Дистанционно обучение

  • 2 720
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 184
Преди имаше такава тема, но явно е в архивите, а миналия четвъртък се "напънах" да поразпитам  как седят нещата там, където половинката ми сега завършва. Става дума за Висше училище "Земеделски колеж". Специалностите към Центъра за дистанционно обучение (намира се в Троян) обаче са икономически  Wink . Доколкото разбрах, за тази година има 3 дати за изпити, първата е 04.06, като документи се подават до 03.06, а последната дата - някой си септември. Ако някой се интересува, може да потърси сайта им и да ги види. Иначе, от опита ми с обучението на половинката (той учи Стопанско управление), следването идеално се съчетава с работа, защото имат много гъвкава система за работа с всеки студент, т. е. датите за изпитите си ги определяше той и обикновено на семестър ходехме само по 1-2 пъти за изпити (за мое съжаление, защото Троян много ми харесва и почти винаги го придружавам). Изпитите минават сравнително леко, тестове са и въпросите са от учебниците, които им дават. Пишат и курсови работи, като сроковете за предаване също могат да се договарят. Относно дисциплините - освен икономическите, имаше и няколко малко по-... специализирани, така да ги нарека, някакво растениевъдство и животновъдство, но се преживяват (това го пиша от собствен опит, защото за едната курсова работа  материалите ги търсих аз  Embarassed )  Премният изпит се взема без проблем от хора със сравнително добра обща култура. Можело и да се кандидатства по диплома и с оценката от матурата. Та, в общи линии - това е, при него всичко мина без сътресения и вземания на безкрайни отпуски, за изпити четеше, но не е седял със седмици по нощите. Това с ученето все пак е индивидуално  - той е следвал 3 години в УНСС и е прекъснал, има над 15 години стаж в сферата на икономиката, така че материята не му  е съвсем непозната, по-скоро му липсваше диплома. Таксите също не са високи, но не мога да кажа точно колко са, защото той беше на индивидуален план. Ако някой иска повече инфо (от телефоните на филиала в Троян до най-удобните за чакане кръчми в района Simple Smile ),може да пише на лични.
Само забравих да питам - понеже тоя университет имал договори с фирми в чужбина за студентски бригади, пропуснах да питам дали на такива бригади имат право и студентите дистанционна форма на обучение.

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 17:13 от krasimilo

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Питам от чисто любопитство, без да се заяждам: от всичко гореописано успява ли нещо да се научи?

# 2
  • Мнения: 2 184
Милинка, предполагам, че зависи от старанието на студента Simple Smile От любопитство съм разгръщала някои от учебниците,  езикът и стилът са разбираеми, но не съм специалист и не мога да преценя до колко информацията е изчерпателна. Предполагам, че хората, които се ориентират към тази форма на обучение, са наясно, че подготовката им зависи най-вече от тях самите - до колко ще се възползват от консултациите, които се предлагат, до колко търсят сами допълнителна информация, до колко търсят варианти на практика да "тестват" наученото на теория.

# 3
  • Мнения: 22 343
Хммм, и този Колеж, каква точно диплома дава?
Че никъде не ми стана ясно.
Специалист ли излизаш, или...
И що се хващате с подобни безумия...

# 4
  • Мнения: 10 982
Преди имаше такава тема, но явно е в архивите

Не е в архивите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373800.0

# 5
  • Мнения: 2 184
Бакалавър. Със статута на университет е, дипломите са легитимни.
Пуснах инфото за него, защото миналата година имаше тема за университетите, предлагащи дистанционно обучение, а този не е от най-известните.  И в други теми съм чела за майки/работещи,
които искат да завършат висше образование, без да се ангажират много-много с тежки изпити или пък нямат пари за очни и т.н. То е ясно, че не е едно и също да търкаш банките на УНСС цели семестри или рано-рано да ходиш на упражниния в Академията в Свищов и сам да се подготваш, но това висше училище дава шанс за придобиване на квалификация, без да се налага  студентите да си пренебрегват другите задължения - работа, деца и т.н. Ако някой смята, че инфото му е полезно, ок. Ако не - просто да го подмине Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 184
Цитат
Мерси, пробвах да я намеря с търсачката, но без успех. Ще помоля модератор да слее темата с вече съществуващата.

Общи условия

Активация на акаунт