Нетрадиционни средства за лечение на трета сливица?

  • 2 068
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 134
Момичета, знаете ли нещо по въпроса?
Всички лекари, с които се консултирахме през изминалите 2 месеца отказват да оперират дъщеря ми, защото е на 3г., сливицата била малка, освен това имала алергичен ринит и пр.
Но през цялото това време, с изключение на дни, тя е болна, с непрекъснато възпалена сливица, стичащи се секрети назад и произтичащите от това температури, кашлици и т.н. Всеки вирус, който лепне от ДГ усложнява ситуацията допълнително.
Ако имате някакви идеи, моля споделете ги! Тази нощ вдигна 40.5, а това й е втора седмица вкъщи - уж, оздравяваща от предишния вирус... Cry

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отиди при този лекар: http://lolov.com/  и се консултирай качествено  Peace

Да не си била на консултация при доц.Тодоров  #2gunfire в Исул и той да ти е напълнил главата с голямата щуротия, че щом е с алергия дечко не трябва да му се махат сливиците?   newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не искам да те отчайвам, но и без трета сливица си боледуват точно така повечето деца през първата година в ДГ. При нас кошмарът беше подобен, наистина е безмислено да се вади 3-та сливица толкова рано, защото обикновено се появява отново. На мен като дете са ми я махнали на 4 години - имам страшно неприятни спомени от тогава, но е било наложително заради постоянните отити, била е доста уголемена. Синът ми също е с 3-та сливица и на него не искаха да му я махат преди да е навършил 4 години въпреки, че през първата зима в ДГ боледуваше много често, да не кажа почти постоянно. Но след този период просто болестите спряха, сливицата не му създава проблеми, течащ нос от време на време, но при почти всички деца наоколо е така зимата и то дори без да имат 3-та сливица. Ако не е наложително отстраняването й наистина не настоявайте, защото след определена възраст тя започва да се редуцира. Не са ми минавали с номера, че щом има алергия, значи не може да се премахне сливицата. Това, с което ми опонираха е възрастта на детето и , че сливицата не е много уголемена. Не съжалявам, че ги послушах, защото сега виждам резултата.По-скоро вземете мерки за засилване на имунитета на дечко.

# 3
  • Мнения: 574
Една приятелка ми каза за Agraphis nutans 5-то разреждане.Дават се по 5 гранули вечер, преди лягане.Давам го на Рали и си говорим весело как бомбонките стопяват третата сл и я изхвърлят с акото и тя не се връща.Вече поне няма моменти когато спира да диша през ноща,защото не може да си поеме въздух.
Цитат
Сливиците и са толкова големи,че когато и се възпали гърлото се допират.Въпреки всичко най-много държа на бабините цярове,защото добре и влиаят.От постоянните секрети разви много силен отит и с антибиотици нещата само леко се успокояваха.Ще ти напиша какво прилагам аз и ефекта е много добър,но предварително знам,че много майки не са съгласни.Ако лекуваш така трябва да си много упорита и постоянно да се следи от   специалист,за да не стане по-зле.
-за уши-детето ляга на една страна и ухото се пълни със спирт за 15-30секунди.После се завърта и докато спирта изтече се слага в другото ухо.Отново завъртане и се слагат капки/аз слагам Берлицитин/,лекарят ми каза олио или капки праз,но по-бързо е с капките.Първият ден процедурата със спирта е 3пъти на ден и после разреждам.Капките капя по-често и завършвам само с тях.Испирта и капките трябва да са топли.Помага при температура от уши,но малко повече да седи със спирта.
-за гърло-/за мазане/Логолов р-р,и вече нишадър/амониев хлорид/,но сигурно трябва да сте по-големи.Той е отвратителен,но е вълшебен.Гнойните ангини намат никакъв шанс.
-за нос-постоянни промивки с физиологичен р-р+малко морска сол,но само с капкомер.И при много запушен нос капки лук с една капка чесън/ама е гадно/
Сега има червено цвекло.То е много полезно.Цеди сок,и за да не е блудкав добавяй и някой плод,а малко лимонов сок го прави по свеж.Повишава хемоглобина много бързо.

# 4
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми е на 3г8м и има уголемена трета сливица, която и пречи да диша през носа. Заведох я на лекар УНГ и той потвърди това, като каза, че сливицата трябва да спадне, за да не пречи и ми изписа съответните капки. Аз му казах, че лекувам детето с хомеопатия и няма да слагам тези капки. Той каза добре и се разбрахме за контролен преглед след известно време. От вчера започнах хомеопатичното лечение и още не мога да кажа нищо конкретно за ефект, но то продължава с месеци след свиването на сливицата. Може би след няколко дни ще има ефект и ще пиша.

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 69
Оперирахме дъщеря ми при д-р Маджунов когато беше на 3г. Консултирах се с специалист-УГН-добър практик, който направо ми каза, че тези деца не са за детски заведения и че сливицата ще направи рецидив, ако не се разбере причинителя на алергията. Изпрати ни на алерголог. Пуснах я на Дг- рецидив.Спрях я и сега ме е страх да се похваля....Лечението ни беше само за периода окт-май:Zirtecq,Flicsonaseq,Garason-капки.

# 6
  • там някъде
  • Мнения: 234
Дъщеря ми е на 3г8м и има уголемена трета сливица, която и пречи да диша през носа. Заведох я на лекар УНГ и той потвърди това, като каза, че сливицата трябва да спадне, за да не пречи и ми изписа съответните капки. Аз му казах, че лекувам детето с хомеопатия и няма да слагам тези капки. Той каза добре и се разбрахме за контролен преглед след известно време. От вчера започнах хомеопатичното лечение и още не мога да кажа нищо конкретно за ефект, но то продължава с месеци след свиването на сливицата. Може би след няколко дни ще има ефект и ще пиша.
Здравей ! Искам да те попитам какво хомеопатично лечение прилагаш по-точно. Интересува ме, защото и ние сме с уголемена трета сливица, боледуваме почти непрестанно (дори и в момента е болен). Личната лекарка каза, че все още не може да се маха, защото е на 3год. , а пък и можело да не се наложи. Да ама на мен ми е ужасно болно да го слушам как говори носово и хърка по цяла вечер. От месе не му се е отпушвало нослето и не са спрели да текът сополите му. Моля те напиши ми точно какво даваш, защото и аз твърдо съм решила вече да минавам на хомеопатично лечение.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Да се включа и аз. Моя син предната зима боледува непрестанно, като нощем не можеше и да диша, казваха ми че е уголемена 3-тата сливица и го лекувахме непрестанно с антибиотици, което на мен никак не ми харесваше, но нямах време да реагирам и да потърся и друго решение. Тази година стана на 3 и го пуснах на градина, отново се започна старата песен, като уж този път бяха други неща, а не 3-тата сливица, вече е изпил 3 антибиотика и стоп до тук, няма да го тровя повече, междувременно забелязах, че детето ме кара да повтарям и не дочува, отидохме веднага на преглед при доц. Цолов, има възпаление на ушите и намаление на слуха, и след направена аудиограма доцента реши че 3-тата сливица пречи и трябва да се извади. Сега ни е казал, когато оздравее Мишо, след около 2-3 месеца ще направим нова аудиограма, ще сравним и ще оперира сливицата. Незнам и аз какво да реша на този етап, но с интерес следя за хомеопатичното лекуване.

# 8
  • Мнения: 326
Определено имаш късмет, че попадаш на свестни алопати, които ти дават разумен съвет да не вадиш третата сливица.
Това, че третата сливица е уголемена е сигнал на тялото, че нещо става. Ти с ваденето какво ще направиш? Ще потиснеш симптома, но за причината на това състояние няма да си направила нищо.
Образно казано:
Една кола върви по път, настлан с пирони. Пука му се гума, майстора я сменя, но шофьорът не е махнал пироните, а отново минава по същия път. Резултат? Пак спукана гума. Или пък втория път, за да избегне пиронът прави остър завой и попада в дупка и този път не сменя гума, а някой чарк, който е още по-скъп.
Тоест след операцията какво следва? Отново нараснала трета сливица - много мами ще ти кажат същото. Или болести на белите дробове - и тук ще има мами, които да се включат. Или чести ангини. Или някакви други състояния, за които ти изобщо няма да си помисляш (нито пък горките лекари към които ще се обръщаш, защото те нямат представа за тези неща; те тях не ги учат във ВМИ-тата), че са свързани с въпросната операция, а ще се питаш "защо все на моята дъщеря".
Заведи си детето на хомеопат, не му вади сливиците. Гаранция ти давам (ако е кадърен хомеопатът), че страданията ти ще спрат максимум на 3-5 ден. И то ще бъде толкова продължително, защото е пила 1000 антибиотика е подтисната отвсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт