дядо Мраз или Дядо Коледа

  • 792
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
У вас кой ще идва? Wink
И как учите децата си?
Аз честно почнах да се обърквам. По принцип съм за Дядо Коледа, обаче всички хубави песнички, които знам са за Дядзо Мраз newsm78

И детето казва ту-Коледа ту - Мраз. И нея я обърквам. #Crazy

Вие как се оправяте?

# 1
  • Мнения: 139
У нас ще дойде дядо Коледа,така разказвам на малкия,но за мен винаги ще остане дядо Мраз

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами дядо Коледа - трябва да сме в крак с времето Grinning
Но наистина нещата са доста объркани - тази сутрин Николаус е оставил лакомства в ботуша на Цвети Grinning, а и се опитвам да й разказвам за Христос, респ. Рождество Христово...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 621
И при нас повече се чува за дядо Коледа ( въпреки че на мен ми звучи много тъпо #Crazy), но понякога и за дядо Мраз се споменава. Наистина е объркващо, защото в песничките се пее за дядо Мраз. Ами объркваме се и ние. Crazy

# 4
  • Мнения: 809
По принцип съм за Дядо Коледа, обаче всички хубави песнички, които знам са за Дядзо Мраз

И при нас е така.
Стефчо е още малък - няма 2 години и не е чувал за дядо Мраз. Аз го уча за дядо Коледа. Ама такова чудо НЕМА! По принцип Коледа се казва само у нас и е останало още от езичеството. Навсякъде по света празникът е Рождество Христово, а добрият старец си има различни имена. По-правилно според мен е да се казва дядо Мраз - по-ясно е за децата. А дядо Коледа е много абстрактно. Дядо Мраз стана дядо Коледа само защото е наследство от стария режим. Не винаги старото е само отрицателно. Не виждам нищо лошо в дядо Мраз.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
По принцип съм за Дядо Коледа, обаче всички хубави песнички, които знам са за Дядзо Мраз

И при нас е така.
Стефчо е още малък - няма 2 години и не е чувал за дядо Мраз. Аз го уча за дядо Коледа. Ама такова чудо НЕМА! По принцип Коледа се казва само у нас и е останало още от езичеството. Навсякъде по света празникът е Рождество Христово, а добрият старец си има различни имена. По-правилно според мен е да се казва дядо Мраз - по-ясно е за децата. А дядо Коледа е много абстрактно. Дядо Мраз стана дядо Коледа само защото е наследство от стария режим. Не винаги старото е само отрицателно. Не виждам нищо лошо в дядо Мраз.

Подкрепям.Малкия още не говори Rolling Eyes та не сме стигнали до там,но определено като стигнем ще го науча преди всичко,че е Рождество Христово а след това ще му обясня и ролята на дядо Мраз/Коледа

# 6
  • Мнения: 2 241
Точно заради песничките ми се наложи и на мен да уточнявам този въпрос Simple Smile

Обясних, че двамата дядовци са едно и също лице под различни имена и че и двете имена могат спокойно да се ползват, според случая Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 000
Дядо Коледа е при нас, само свекитата не признават Коледа и му казват, че дядо Мраз носи подаръците.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Май повече е дядо Мраз. И дядо Коледа чат-пат. Не я смущава видимо това, че са двама. По-често говори за дядо Мраз - заради песничките и заради мен, че не мога да си обърна езика и да кажа дядо Коледа.

# 9
  • Мнения: 2 700
Дядо Коледа, единствено и само.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 826
И двамата  Laughing
Купувам по два подаръка и за двата празника  Grinning

# 11
  • Мнения: 8 769
Дядо Коледа. Това че има 2-3-5 песнички с дядо Мраз не я смущава. Повечето приказки и стихчета напоследък са с дядо Коледа.
Съгласна съм,че е добре добрият старец да си има име, ама какво да направя като това дядо Мраз ми напомня грозното комунистическо време и ми навява кофти спомени и асоциации Thinking
Много ми е смешна, когато го изговаря, защото си мисли,че Коледа е членувано и казва "дядо Колед"! Mr. Green Joy

# 12
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ние сме на Дядо Коледа. А пък детските песнички, в които се споменава Дяда Мраз съм ги чувала и преработени за Дядо Коледа. Обаче не ги знам в тези им варианти, та за това не ги и пея (за съжаление...)

# 13
  • Мнения: 168
Абе кой ти гледа-важното е да носи подаръци Simple Smile .Все пак опитвам се да му викам Дядо Коледа,а ако се случи да се объркам синът ми ме поправя.

# 14
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Разбира се, че Дядо Коледа. Измисленият по съветски почин Дядо Мраз /Дед Мороз/ изобщо не се вписва в коледния дух и традициите. Е, песните са си песни. Но там той може да си е само герой.
Дядо Коледа е истинският белобрад старец, за когото знае Денислав.

Общи условия

Активация на акаунт