Отговори
  • Мнения: 326
Може ли с направление от личен лекар да минеш на преглед - ултразвуков скрининг? Или ЗК не поема този преглед?
 newsm78

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 13:46 от Anette

# 1
  • Мнения: 2 755
Ако можеш, бъди по-конкретна. Така зададен въпросът не е много ясен, за какво точно питаш? Преглед на какво?  newsm78

# 2
  • Мнения: 326
Ох, за жалост не мога да бъда по-конкретна. Така ми предписаха при първия преглед в Т.Киркова -в 16 г.с. да отида в Майчин дом за преглед  - ултразвуков скрининг, за да се изключат аномалии, прояваващи се в този период. После, пак в МД трябва да отида за "фетална морфология" и двете при доц. Снежана Томова

# 3
  • Мнения: 2 755
Ох, за жалост не мога да бъда по-конкретна. Така ми предписаха при първия преглед в Т.Киркова -в 16 г.с. да отида в Майчин дом за преглед  - ултразвуков скрининг, за да се изключат аномалии, прояваващи се в този период. После, пак в МД трябва да отида за "фетална морфология" и двете при доц. Снежана Томова...
Загрях... Embarassed Ами, аз си платих феталната морфология. Ходих при д-р Димитрова от МД. Не знам дали се покрива от НЗОК. Съжалявам, че не ти помогнах с този отговор.

# 4
  • Мнения: 326
Няма проблеми... Ще питам на място!  Grinning

# 5
  • Мнения: 66
Не, това изследване не се поема от здравната каса.@0 лв. е УЗ преглед, 10 лв. генетичната консултация, 20 лв. биохимичния скрининг и 2 лв. консумативи за да ти вземат кръв.Общо 52 лв. и е по желание.

Общи условия

Активация на акаунт