Уплаха

  • 7 627
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Здравейте мами. Преди месец бяхме навън с малката, ходихме на ваксина /не я сложиха защото и било зачервено гърлото, ама това както и да е/. Излизаме пред поликликата и майка ми влезе в аптеката а ние чакаме от пред. Не радбрах от къде се появи едно куче и се хвърли върху Мони. Не мога да опиша какъв ужас изпитах, защото самата аз имам страшна фобия от кучета. Не мога да смогна да го ритам и да дърпам детето в същия момент. Ритнах го а то веднага пак върху нея. От ужас не можах да разбера с добри или с лоши чуства и се хвърляше. Около нас спрени таксита но никой не излезе да ми помогне. След втория ритник кучето избяга, но 1 час след това не мога да дойда на себе си. Мони и тя много се изплаши и плака. Опитах да и обясня че "бал- бау" е искало да я "цунка" но тя вика "нееее бау-бау апи" От тогава е много неспокойна. Плаши се от всичко. Изпитва ужас като чуе врата да се отваря, от животни да не говорим. Днес например взех риба. Тя обаче още беше полу жива и от време на време припляскваше. Не мога да опиша страха и.Свря се в мен, плаче, трепери, и не иска и да мине покрай рибата. Какво да правя? Чувала съм нещо за Аконит. Някой давал ли е? Моля за съвет ако на някого се е случвало подобно нещо. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 383
Съчувствам ти за това , което ви се е случило. Моят син 2 пъти са го нападали улични кучета, единия път само го подгони, но другия го захапа за крачола и го повали на земята. Добре че бързо се намесиха хора. И двата пъти се случи в центъра на града. Но той много тичаше и явно с това ги предизвикваше. И досега го е страх от кучета, но не е преживявал това, което описваш за дъщеря си. Може би твоят страх и е повлиял. Като се замисля, аз и двата пъти се уплаших, но тъй като все някой се намесваше може синът ми да не го е забелязал, чувствал се е защитен. И друг път като се е случвало да ни обикаля някое куче съм се държала твърдо, въпреки че и мен много ме е страх от кучета. Защото това е единствения начин и той да е спокоен, развика ли се, току виж кучето го възприело като агресия. Единия път го нападна едно куче, което бяха приютили в двора на ТВ центъра. Като се прибрахме веднага се хванах за телефона и ги направих на нищо. Звънях и до приюта и веднага го прибраха. После си купихме спрей за самозащита. Естествено, той не е припарвал до него. Но си мисля че това, че майка му прави нещо му дава чувство на сигурност. По това време на годината кучетата стават много агресивни, внимавайте! Не мога да ти дам конкретен съвет за вашия случай, но исках да споделя как е било при нас, дано ти е от полза или поне успокоение. Само да не вземете да леете куршуми и др. подобни глупости.

# 2
  • Мнения: 430
Какво значи "и се хвърли"? Да я хапе? Да лае по нея? Да и се радва? Ухапа ли я? Събори ли я? Като кучкарка, просто не мога да си представя, че куче ще се хвърли на детенце, за да го хапе, без да е провокирано или без да "предупреди" с ръмжене. Според мен кучето се е радвало на детето, а ти с реакцията си си уплашила детето. Всяко детенце би се стреснало ако хуче скочи върху него и започне да го ближе по лицето, но ако околните реагират спокойно и усмихнато и обяснят, че кучето го обича иска да го целуне, детето се успокоява и приема всичко като игра. (е, освен ако не чува реплики от сорта:"Не пипай кучето, защото е лошо и ще те ухапе. Не стъпвай в локвата, защото ще извикам кучето да те изяде!.... чувала съм и по-големи тъпотии!)
За да не насадиш трайно в детето си страх от кучета, пребори се със своя страх, намерете някое малко и спокойно кученце, нека стопанина му го държи и го погледнете от близо, вижте колко ушенца има, колко очички, дайте му солетка и ако смяташ, че детето е готово - погалете го. НО, бавно, с много търпение. Играйте с плюшени кученца, но само в "позитивни" игри - кученцето играе с котето/мечето, те са приятели, гушкат се....
Не те съветвам да даваш никакви лекарства, дори хомеопатия. Това е проблем, с който сама можеш да се справиш.
(А за рибата.... и на мен би ми станало гадно да я гледам как се мята. Можело е да и спестиш тази гледка.)

# 3
  • Мнения: 46 437
mumi,  докато кучето е в/у детето ми нали не си мислиш, че аз ще седна да го галя?

Ако искам да гледа животни, ще отидем в зоологическата градина! Вместо да се нахвърляш на жената, вземи се замисли в коя нормална държава ще видиш свободен пес на улицата! Нямам нищо против животните, но всеки да си знае мястото! Писна ми да се съобразявам със зверове, които ми се мотаят в краката!

Другия фактор е възрастта на детето, аз на моето каквото и да му обяснявам няма да го разбере, а нейното не е много по-голямо!

И не на последно място, в момента най-малкото, от което pepa има нужда е насаждането на вина!

# 4
  • Мнения: 1 655
Тъкмо се канех да ти предложа да отидете на хомеопат, но виждам, че си запозната до някъде, а и не знам какви хомеопати ви се намират в Шумен. Аконит е подходящо при уплаха и шок, но е по-добре хомеопат да прецени. Ако нямаш възможност да намериш класически хомеопат, можеш да си зададеш въпроса тук. Ето ти и картината на Аконит

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 16:32 от Svetla1

# 5
  • Мнения: 430
Никол, препрочитам постинга си и не виждам къде съм писала на рера да гали кучето докато то е върху детето и.
Аз живея в държавата България, не я намирам за нормална, но съм се научила да живея в нея.
Детето може да разбере! Щом може да каже "бау бау апи", значи ще разбере ако му обясниш, че бау бау гушка.
Вина да си "отглежда" този, който се чувства виновен.
Глупаво е родителите да прехвърлят страховете и на децата си.
(между другото, кучетата нападат безпричинно именно хора, които изпитват панически страх от тях.)

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
(между другото, кучетата нападат безпричинно именно хора, които изпитват панически страх от тях.)
С другото съм съгласна, но не и с това. Вече съм си разказвала историята. След смразяващото преживяване започнах да изпитвам страх (до преди това само съм се радвала на бездомните псета).

# 7
  • Мнения: 46 437
Никол, препрочитам постинга си и не виждам къде съм писала на рера да гали кучето докато то е върху детето и.....

Иронизирах това "Всяко детенце би се стреснало ако хуче скочи върху него и започне да го ближе по лицето, но ако околните реагират спокойно и усмихнато и обяснят...". Аз поне нямаше да имам сили да се усмихна, докато кучето е в/у детето ми. Още повече, че е било бездомно, т.е. без никакъв контрол от собственик ...
Нищо няма да прехвърлям в/у детето си, само ще му обясня след време, че животните са животни и не мислят и реагирт като хората!

За последното и аз като РЕНИ не съм съгласна, до сега куче не се е обърнало дори след мен, а се побърквам като видя куче! И страха ми не е насаден от родителите ми, а от куче, което почти изяде майка ми! Точно тогава се изпариха от главата ми всичките позитивни мисли, с които съм израсла! Вече знам, че кучето е животно, което си има негови правила и никога не се знае как ще реагира!

# 8
  • Мнения: 6 315

Има и кучета - идиоти, така както има и хора, които могат да ти се нахвърлят безпричинно Wink. Това го казвам като кучкарка. А и лично на мен не би ми било никак приятно чуждо куче, да не казвам за улично да се хвърли да ближе детето ми, въпреки че обожавам кучета.

pepa, не мога да помогна, но от все сърце пожелавам уплаха да мине по-скоро!   bouquet

# 9
  • Мнения: 507
Какво значи "и се хвърли"? Да я хапе? Да лае по нея? Да и се радва? Ухапа ли я? Събори ли я?
Обяснила съм, че от уплаха не разбрах дали се радва кучето или не. Но дори и от радост да се е хвърлило върху детето нали се сещаш, че ако ти се хвърли нещо с размер и килограми повече от твоите няма как да не се уплашиш?
  Всяко детенце би се стреснало ако хуче скочи върху него и започне да го ближе по лицето, но ако околните реагират спокойно и усмихнато и обяснят, че кучето го обича иска да го целуне, детето се успокоява и приема всичко като игра.
Описала съм, че опитах да и обясня, кучето е искало да я "цунка"
(е, освен ако не чува реплики от сорта:"Не пипай кучето, защото е лошо и ще те ухапе. Не стъпвай в локвата, защото ще извикам кучето да те изяде!.... чувала съм и по-големи тъпотии!)
Такива "тъпотии"никога не съм казвала на детето си. Притеснението ми е точно от това, че моя страх от кучета може би е точно от такава случка, в несъзнателното ми дество. Обичам животните но изпитвам ужас от близостта си с тях, особено от кучета. Най малко искам дъщеря ми да стане като мен и като върви по улиците да трепери при всяка среща с куче.
За да не насадиш трайно в детето си страх от кучета, пребори се със своя страх,
Мислиш ли, че не съм опитвала?
Ако нямаш идея за съвет, нямаше нужда да коментираш моето поведение.

# 10
  • Мнения: 507
Тъкмо се канех да ти предложа да отидете на хомеопат, но виждам, че си запозната до някъде, а и не знам какви хомеопати ви се намират в Шумен. Аконит е подходящо при уплаха и шок, но е по-добре хомеопат да прецени. Ако нямаш възможност да намериш класически хомеопат, можеш да си зададеш въпроса тук. Ето ти и картината на Аконит
Благодаря ти Светле. За класически хомеопат в града не съм чувала, но при всички случаи ще я заведа при хомеопат. Кошмар е да трепери и плаче при всеки шум.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Pepa, не мога да ти помогна със съвет, но искрено се надявам да се справите бързо с проблема!
Стискам палци!!!

# 12
  • Мнения: 4 176
Никол, препрочитам постинга си и не виждам къде съм писала на рера да гали кучето докато то е върху детето и.
Аз живея в държавата България, не я намирам за нормална, но съм се научила да живея в нея.
Детето може да разбере! Щом може да каже "бау бау апи", значи ще разбере ако му обясниш, че бау бау гушка.
Вина да си "отглежда" този, който се чувства виновен.
Глупаво е родителите да прехвърлят страховете и на децата си.
(между другото, кучетата нападат безпричинно именно хора, които изпитват панически страх от тях.)
Извинявай, но ти от любов към кучетата си загубила разсъдък.
Аз също обичам животните, но нека е мой избор кога, ще имам среща с тях. От къде ще знам ,че кучето само гушка детето ми. Та то е два пъти колкото него.
Нали помниш сличая с жената до Зимния дворец? Беше обезобразена.
Хайде нека не си правим експерименти с живота на децата. Който има кучета- с наморник и кайшка. Ама абсолютно не сме длъжни да ви търпим вас кучкарите. Не стига че песовете ви серат по градинки и пясъчници. Хайдееееее- марш!

# 13
  • Мнения: 430
коксмо,
пише се наморДник и каИшка.

рера,
съвет съм ти дала, но очевидно не ти харесва.

Намирам за доста ограничено да обобщавате така нещата. Не всички кучета "серат" в градинките и не всички кучета са човекоядци!
Интересно какво ще кажете на децата си след някоя и друга година като кажат: "Мамо, искам куче." (а такъв момент със сигурност ще дойде!  Grinning)

# 14
  • Мнения: 4 176
коксмо,
пише се наморДник и каИшка.

рера,
съвет съм ти дала, но очевидно не ти харесва.

Намирам за доста ограничено да обобщавате така нещата. Не всички кучета "серат" в градинките и не всички кучета са човекоядци!
Интересно какво ще кажете на децата си след някоя и друга година като кажат: "Мамо, искам куче." (а такъв момент със сигурност ще дойде!  Grinning)

За наДморник незнаех че така се пише. Каишка знам. Грешката е техническа.
"серат" и то как. До сега не съм видяла някой да събира акито на песа си.
Не всички кучета са човекоядци-да, но моля те кажи ми как аз като изляза с малкия и някое куче се метне с двете лапи на него, ще знам за въпросното куче како е? Някои деца са доста чувствителни. ьзя
Дали, ще има куче в моето семейство конкретно е наше семейно решение. Определено не ти влиза в работата. Пак казвам нека сама да имам шанса за срещата си с песовете, а не без мое желание да "ухажват" детето ми. Все пак отговорност за възпитанието и здравето му нося аз.
В цял свят се гледат кучета- учете се от тях! Или си доста ограничена за това?.
Ще се научите, като стане като там " Уплаха на малко дете - 5000$" ( примерно казано).
Пиша и се чудя дали изобщо си У ред? КаК може да спориш, когато иде реч за здравето на едно дете пред някакво си куче?
Обичам животните, но когато трябва да избирам м/у пес и детето си- сещай се сама.....

Общи условия

Активация на акаунт