Бременост и херня

  • 380
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Преди известно време ми откриха пъпна херня. Има ли сред вас някой който е имал същия проблем по време на бременост? Интересува ме преди всичко към какво раждане се насочихте и как се разви заболяването ви след раждането. При мен все още отворът е малък, появи се по време на бремеността и лекарите казват че след това може да се затвори и от самосебе си. Но точно затова много се притеснявам да не се увеличи като следствие от раждането.

# 1
  • Мнения: 7 640
на почти всички бременни се разширява пъпният пръстен, без това да е херния. Твоят пъп много ли е издут, как ти откриха хепния newsm78

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз имах пъпна херния, която ми откриха в 4-5 месец. Какво я откриха-пъпът мищръкна и ме дразнеше при допир с дрехите.
Аз си слагах лепенка, защото ме дразнеше. Пъпните херния не водят до изсипване, поне така ме успокоиха и така четох.
Има жени родили 1-2 деца с пъпни хернии (инфо от нета). Ако е голяма пъпната херния, може да се коригира по време на бременността, но това са и по-сериозни случаи. Също така твърдят, че корекцията нее опасна, но не е необходима, освен ако хернията не е много голяма.
Аз се притеснявах дали мога да родя без операция и ме увериха, че няма проблем (естествено - гинекологът ми  Laughing) На прегледите просто констатираха, че имам пъпна херния.
Моето мнение е, че това със стотинката, увита в марля и сложена в пъпа (ао ти дадат подобен съвет) не е удачно или пък резултатно.
След раждането пъпът и коремът ми се прибраха нормално и сега си мисля дали да не я оправя, но ме е страх от интервенции.
По време на бременността се консултирах с хирург и той нарече коригирането на тази херния корекция-дори смяташе, че не би трябвало да се занимавам с нея. Много жени износват бременностите си без да разберат, че имат такава херния.
Така че, спокойно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт