Нисък хемоглобин след раждане

  • 1 275
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Някой имал ли е подобем проблем? Родих преди 2 месеца със секцио. Сега ми се вие свят и ми бучат ушите.

# 1
  • Мнения: 105
Да, и аз го имах, мисля че е нормално. Не ти ли предписаха желязо? Мал... нещо си се казваха хапчетата.

Освен хапчетата, майка ми се скъса да ми готви вкусотии с месо и да ме преследва да ги ям, също и сокове, та това май помогна. (Печено цяла нощ на фурна например или с разни вкусни сосове с топено сирене и гъби, мммм, защо сега никой не ме глези.....)

Не се притеснявай, скоро ще си забравила за всичкия дискомфорт след раждането  Wink Simple Smile

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен ми беше нисък около 2 седмици след раждането. С малко фероспартин се оправих (месо- нито грам).

# 3
  • Мнения: 105
Червеното вино също помага, но ако кърмиш не става ...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз бях така доста време след раждането. На снимките приличам на призрак. Изписаха ми желязо и вкъщи доста ме глезеха - коприва, спанак, черен дроб и т.н.

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
От постинга ти не разбрах,дали ти си решила че ти е нисък хемоглобина,или си правила изследвания,но ми се струва първото.
По принцип трябва да идеш при джипито да ти пусне една кръвна картина,и после ще се знае това ли е причината за неразположението ти.
Ако ти предпише сорбифер,малтофер,или нещо от сорта,да знаеш че тия хапчета се пият продължително време (примерно поне 2 месеца),без значение дали вече си започнала да се чувстваш добре.
Иначе по принцип тия два симптома,които описваш,може и за ниско кръвно да става въпрос.
С две думи - квото и да си гадаем тука,иди и си изискай кръвна картина!
Със здраве!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт