Тегло на бебето преди раждане

  • 3 297
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Днес бях на преглед и ми казаха че бебка е много малка за 9 месец казаха че тежи 2.200 това възможно ли е или видеозона изчислява погрешно Thinking

# 1
  • Мнения: 1 089
На един от последните прегледи, също бях в 9 месец ми казаха, че бебото ще  е малко. Доста се бях претеснила, а и се обвинявах за това, тъй като през цялата бременност се опитвах да не се тъпча излишно, качих 12 кг. Наистина се роди малко бебе - 2,600. Но след това бързо си навакса килограмите и сега е дори малко по-едричка от някои свои връсници.

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не ги мисли тия работи.  И на мен ми казаха,че бебето ми ще е малко,но родих бебка 3,200кг. две седмици преди термина.
Важното е да е жива и здрава. Wink Леко раждане Simple Smile

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Абе много на око карат тия доктори. Не се връзвай! И мойта беба беше уж нормална, а я родих седмица преди термина със заветните 4.5 кг.

# 4
  • Мнения: 1 866
И аз мисля, че лекарите малко се изхвърлят като претендират, че знаят предварително колко ще тежи бебето. На мен ми казаха 4 кила а беше 3.200!

# 5
  • Мнения: 3 777
Зависи от ехографа, ръката на доктора и от опита му.
На мен ми познаха точно, колкото казаха толкова се роди.

Приятелката ми беше наплашена че бебо е много малък под 2 кг, роди месец по рано бебе 3100, ако беше се родила на термин, можеше и 4 и 500 да стигне.
Не го мисли това.

# 6
  • Мнения: 3 356
Винаги има отклонение.
Но зависи и от способностите и опита на лекаря.Май нещо като +- 400гр. ми се мотаят ,ама не съм сигурна.
На мен 2 дни преди да родя ми каза 3,200г.,толкова и родих.
Не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 281
на мен ми бяха казали, че бебка е голяма 3,800 - 4 кг, но тя се роди 3350. знам, че измерването на видиозоните дават грешка +- 500 гр. не се притеснявай правилното измерване много зависи от професионалните качества на доктора.

# 8
  • Мнения: 7 803
Зависи от ехографа, ръката на доктора и от опита му.
На мен ми познаха точно, колкото казаха толкова се роди.

точно така и при мен беше точно но на една приятелка казаха 3,500 а се роди 4,500  Shocked

# 9
  • Мнения: 266
Една лекарка ми каза:"Това не е кантар!".Това е само ориентация,понякога не дотам прецизна.Мен ме успокояваха,че Бебо е малък и ще мине леко, а той се роди 3550 и савсем не беше "леко" Wink
А вторите май били по-големи newsm78

# 10
  • Мнения: 1 190
На един от последните прегледи ми бяха казали, че бебето е около 3,400-3,500, а се роди 4,100 - така че...

# 11
  • Мнения: 4 068
В края на осмия месец моя доктор ме гледа на ехограф и бебето беше 2,800. Малко преди да родя пак ходих при него/страхотен доктор е-евала/ и ме гледа на триизмерен и пак мери бебето. Каза, че ще тежи около 4,200 плюс минус 200 грама. Родих две седмици преди термина и беба тежеше точно 4 кила. Така че не се притеснявай. Дет се вика може и за една седмица да качи още две кила. Гледай си спокойствието и чакай срещата с бебче. Леко и успешно раждане ти пожелавам аз!

# 12
  • Русе
  • Мнения: 659
Na men mi kazaha che tegloto ne moje da se kaje tochno i ne e kriterij koga shte se rodi Bebo:) Po princip se orientirat ot diametara na glavata, no pak ne mogat da kajta nishto sas sigurnost

# 13
  • Мнения: 1 489
На мен също ми казаха,че ще е едро бебе-окжоло 4кг.,а се роди 3050гр.

# 14
  • Мнения: 8 505
И при мен познаха.Гледаха колко тежи само веднъж-когато ме приеха в Шейново.Според ехото-3450,а се роди 3500 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт