Нормални реакции по време на прием на антибиотик?

  • 1 000
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Налага се да давам на бебока антибиотик Клацид, сиропче. Откриха в нослето пневмококи и мораксела катаралис и ни го изписаха за 5 дена, 1/2м.л. на 12часа.

Нормално ли е да се промени цвета на акото?
Бебока е с АБКМ и е на Фризопеп. Ака в много странен цвят- зеленикаво, сивосиньо. Казаха ми, че така трябва да бъде, но сега ака почти в бяло. Вчера започна приема и днес вече явно действа.

Има ли промяна при храненето?
Снощи едвам си изпи млякото, а по принцип е доста ящен и лаком. Потрисаше се, мръщеше се и плюеше биберона.

В момента съм спряла захранването и хапва по малко пюре от тиква, морков, картоф или елда (това са въведените храни). Цветните такива присъстват в памперса сред бялата маса.

За какви нежелани реакции трябва да следя?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Он антибиотика апетита спада. Много внимавай да не се появи млечница. При нас това беше сигнал да спрем антибиотика. Значи за друго не се сещам. Докато си свършите курса апетита му ще е по - малък от преди и това е. Ако се появят афти и язвички в устата се обади на педито за съвет. Аз когато това стана при нас звънях на две лекарки и двете ме съветваха да спра да давам.

# 2
  • София
  • Мнения: 112
По принцип, антибиотиците влияят на чревната флора и доста често при продължителен прием на антибиотик децата получават разстройство - това се оправя с Ентерол, който възстановява флората. За промяна в цвета,  сега не мога да си спомня дали е имало, но според мен е възможно да е от това. Антибиотиците подтискат апетита и обикновено когато пием ни препоръчват и витамини. Ако се притесняваш толкова много, най-добре говори с педиатъра си.  Стискам палци бързо да се преборите с тези гадинки! GrinningПри нас не беше много бързо Sad

# 3
  • Wonderland
  • Мнения: 702
нормално  е  да  се  промени  цвета  на  акото ,  както са  ти  писали  АБ  влияят  на  чревната флора ,но  все  пак  тези  гадини  трябва  да   се  унищожят и  следи  за  гъбички  в  устата ,  при  нас  и  двата  пъти  след  приема  на  АБ  ни   се   появиха но  пък  изчезват  бързо  с DAKTARIN gel  . Бързо  оздравяване Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Много ви благодаря за отговорите!
С апетита ще се примиря. Важното е, че е нормално.

А по принцип не се ли изписват някакви противогъбични препарати заедно с антибиотика? Или се третират локално?

Възможно ли е да са се появили някакви гъбички в акото и това да е причината? Дали да не пусна секрет?

Има ли нещо, което е добре да се дава по време на прием на антибиотик от бебето, освен водичката? Някакви плодове, или зеленчуци, или нещо такова?

Педиатърката тази седмица я няма, а аз заведох бебока във Вита на УНГ.

Общи условия

Активация на акаунт