Какво поема здравната каса?

  • 803
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
   Имам няклко въпроса, на които би трябвало да знам отговорите, но... Тъй като не ходя често при личния лекар (моя и на сина ми) се оказва, че не съм информирана за основни неща: имат ли право децата на рецепти, които дават някакво намаление от цената на лекарството? (винаги са ни изписвали най-обикновени рецепти), имат ли бременните право на подобни отстъпки?, само при гинеколога ли бременните не плащат таксата от 1.50 лв? тези годишни профилактични прегледи и за децата ли важат?.... и май това е. Не знам защо, но нашето педи не си пада много по това да ни запознава с правата ни, трябва от друго място да го науча, за да каже тя, че АМИ ДА, ИМА ТАКОВА НЕЩО. Освен това, тъй като прекарваме известно време и в Испания, там също имаме педиатър, но там нещата са доста по-различни - лекарствата ни излизат с 90% по-евтини заради намалението за деца и аз дори не си спомням някога да сме платили пълната цена на някое лекарство. А минимална такса за преглед изобщо няма. Излиза, че в БГ здравеопазването ни излиза доста по-скъпо. Но поне да съм наясно с това, което ни се полага... Confused

# 1
  • Мнения: 8 505
имат ли право децата на рецепти, които дават някакво намаление от цената на лекарството? (винаги са ни изписвали най-обикновени рецепти), имат ли бременните право на подобни отстъпки

Не,не.От тях се възползват хронични болни,раково болни,диабетици...

само при гинеколога ли бременните не плащат таксата от 1.50 лв?

Да,само там.

тези годишни профилактични прегледи и за децата ли важат?....

Не.Тях и без това педиатъра ги наблюдава достатъчни често.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
имат ли право децата на рецепти, които дават някакво намаление от цената на лекарството? (винаги са ни изписвали най-обикновени рецепти), имат ли бременните право на подобни отстъпки

Не,не.От тях се възползват хронични болни,раково болни,диабетици...

само при гинеколога ли бременните не плащат таксата от 1.50 лв?

Да,само там.

тези годишни профилактични прегледи и за децата ли важат?....

Не.Тях и без това педиатъра ги наблюдава достатъчни често.


1. Не е вярно, че децата няма право на безплатни рецепти или поне за намелени, НО зависи от лекарството! Синът ми се води асматик и помпичката му е безплатна, НО срещу рецептурна книжка! Ако не съм разбрала за какво говорите се извинявам, внимателно прочетох и не се споменава определено лекарство и т.н.!


2. За годишните профилактични прегледи също не си права, НО пак зависи от възрастта на детето. Ако е бебе наистина няма нужда. Моето дете, оабче е на 3 години и 9 месеца и не ходи всяка седмица на лекар, нито пък всеки месец му се правят изследвания, така че за него може да се каже, че също са задължителни, както и за всички останали деца в подобния случай!!!

Общи условия

Активация на акаунт