На Колко кг. багаж имам право+бебто/за самолета/??

  • 1 754
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Април се връщам в Испания, и се подготвям психи4ески, защото при последното ми размотаване ме накараха да платя 100 евро за свръх багаж (имах 40 кила)Sad Знам, че ако съм сама имам право на 20 кг. А с бебето като съм дали се удвоява? И дайте идея как ще е по-добре да пътувам  - с количка(лятна) или със столче за кола? Или на ръце май е най-добре newsm78 малката ще е на годинка някъде.

# 1
  • Мнения: 4 212
полага се 10 кг за него и 20 за теб. Ако питаш мен и ти е лека коли4ката, вземи нея, и без това ще трябва да си я вземеш нали?
Хубав месец си избрала да дойдеш, сезона е по4нал ве4е там където отиваш.

# 2
Сестра ми това лято ми идва на гости с нейната бебка, която тогава беше на 8 месеца. Бебето нямаше право на допълнителен багаж. Тя пътува със бебешката количка и каза, че не е имала проблеми. Тя летя и нашите авиолинии Bulgaria Air. В самолета я бяха накарали да си държи детенцето в полата. Според мен е най - добре да пътуваш с количка, защото столчето за кола е неудобно...

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
полагат ти се 10 кг за нея + количка. лятната количка върши добра работа според мен.

# 4
Ама най-добре си питай компанията, с която ще летиш, защото всяка си има нейните изисквания.
Но повечето наистина позволяват 10 кг за детето, 20 за тебе плюс 10-12 кг ръчен. За количка и детско столче не се плаща допълнително като багаж - ако те посреща кола в Испания, в която няма да има столче за кола си го вземи тогава. Количката на мене лично винаги ми е била удобен "багаж", защото самата тя поема доста от ръчният.
Но пак казвам всичко си зависи от компанията, с която ще летиш Wink Grinning

# 5
  • Мнения: 1 581
Ако питаш дали в самолета може да си с количката - май не може. Само до самолета може да я ползваш. Можеш да вземеш отделна седалка за детето, със столче за кола, обаче това качва цената на билета - с България еър беше 67% от билета със седалка и 10% без седалка. Ние пътувахме първия път, когато Виктор беше на 1г. 2мес. и седя в мене, пътувахме много удобно.
А количката си я вземи, докато се въртиш из летищата е незаменима  Grinning
Ако съм ти разбрала въпроса де  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 880
Само компанията май Ще ти даде най_точен отговор, виж на сайта им, там най_вероятно всичко е описано.
Ние например това лято 2 пъти летяхме, всеки път с раzлична авиокомпания и детето (под 2 години) и двата пъти имаШе право на багаж колкото и ние, т.е. 20 кг, + количка и столче zа кола (в багажното) беzплатно.
Аz предпочетох да вzемем количката с нас, zаЩото е по удобно предвижването иz летиЩето, няма да е много удобно с ръчният багаж и малко детете на ръце, а количката я предаваШ чак когато се качваШ в самолета...

# 7
  • Мнения: 964
....а количката я предаваШ чак когато се качваШ в самолета...
А после кога ти я дават?Имам впредвид че ние сменяме поне по два самолета и багажа ни го дават чак в БГ как е с количката,защото между полетите понякога има 4-5 часа и тя ще ми трябва?Дават ли е при смяна на полет?
А някой да е лятял с близнаци под 2г в самолет тогава какъв е случая колко билета се плащат,нали за деца под две години плащаш само процент от билета не целият билет newsm78

# 8
  • Мнения: 3 880
....а количката я предаваШ чак когато се качваШ в самолета...
А после кога ти я дават?Имам впредвид че ние сменяме поне по два самолета и багажа ни го дават чак в БГ как е с количката,защото между полетите понякога има 4-5 часа и тя ще ми трябва?Дават ли е при смяна на полет?
А някой да е лятял с близнаци под 2г в самолет тогава какъв е случая колко билета се плащат,нали за деца под две години плащаш само процент от билета не целият билет newsm78

Ако си я поискаШ Ще ти я дадат и между полетите.
А по вторият въпрос_на един въzрастен се полага само едно бебе под 2 години, т.е. ако пътуваШ сама с двете трябва да купиШ детски билет zа едното бебе...

# 9
  • Мнения: 5 299
Блгаодаря ви много момичета за инфото  bouquet Трябва добре да се организирам, че се ужасявам как ще се оправя с багажа Sick  Още не знам с коя компания ще пътувам, но най-вероятно ще е с БГ.

# 10
  • Мнения: 4 212
Бейби, не казваш ако имаш Бг полет първо в Мадрид и после на Канарите или директен полет? Нали за Канрите беше, да не бъркам, защото ако е директно, вероятността да из4езне куфар4е май е по малка. На мен не ми се е слу4вало, ама съм 4увала за други. Предполагам има кой да те ка4и и посрещне.Таткото сигурно ще лети като ви види.

# 11
  • Мнения: 5 299
Бейби, не казваш ако имаш Бг полет първо в Мадрид и после на Канарите или директен полет? Нали за Канрите беше, да не бъркам, защото ако е директно, вероятността да из4езне куфар4е май е по малка. На мен не ми се е слу4вало, ама съм 4увала за други. Предполагам има кой да те ка4и и посрещне.Таткото сигурно ще лети като ви види.

Има чартъри  София- Майорка. Най-вероятно баща ми ще ме закара до Сф с колата, че и ако по автобусите трябва да се мъкна с малката - съвсем ще откача(От русе до софия са 4 ч и пол Sick). ПОлета е 2 ч. и пол. Там разбира се ще ме чака моя, иначе не мога се оправя Blush най-хубавото е, че татито ще си дойде сега за 1 седмица и ще види малката(не я е виждал от раждането) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт