Киста в главичката

  • 981
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Не знам дали точно тук трябва да пусна тази тема или в здравния, но ако модератора реши ще я премести. Като пуснах търсачката излязоха много теми, но предимно за киста на яйчника и нищо за киста в главичката. Няма да мога и да обясня много добре за какво точно става въпрос, защото проблема е с детенцето на мои приятели, а те така са се шашнали, че също не могат да ми обяснят. От друга страна и самите доктори не им дават ясни обяснения, което още повече ги притеснява. В момента майката с детето са в Александровска болница, в детското отделение с 6 старци в стаята и пълна мизерия. Направо са отчаяни. Това, което ми казаха е, че детето получава от време на време силни болки в главата. Като са направили снимка (електромагнитен резонанс мисля) са открили киста зад дясното ухо и от тук на татък не знам, притискала мозъка ли що ли и на мен хич не са ми ясни тези неща.
Ако някой има представа от подобно заболяване или се е сблъсквал с него ще съм много благодарна да сподели какво се случва, как се лекува (казали са им операция), да препоръча добър специалист и т.н.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 212
Здравей, задай си въпроса в тази тема и Доктор Йонов, който е неонатолог ще ти отговори най добре.
Успех в ле4ението на детенцето.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Кистите могат да бъдат толкова много видове, че никой не би се заел да каже за какво става дума... Каква поне е диагнозата, която са поставли на детенцето?

  Знам какво е в Детската неврохирургия на Александровска болница... ужасно е много меко казано  Close но всичко се преживява в името на детето. Нека майката настоява да ги прехвърлят при първа възможност в Първа стая, там са само майки с деца.
  Но истината е, че в това отделение са най - добрите детски неврохирурзи у нас и наистина може да им се довери. Питай кой е лекуващият им лекар там? Повечето ги познавам.Наистина не обясняват нподробно за какво става дума. Единствените доктори, които може да попита и да разчита на разбираем отговор са д-р Георгиев, д-р Бусарски младши и доц.Маринов.

# 3
  • Мнения: 117
Здравей shoshi,
bim_bam ти е отговорил(а) правилно. Може да им най-различни кистични образувания в мозъка. Какъв е при това детенце, най-добре са ориентирани лекуващите лекари. Не се наумам да класифицирам кои са най добрите неврохирурзи у нас, но не бих изключил и детската неврохирургия в Пиригов.
Най-разумното е да се питат директно и да се искат обстойни обяснения от лекуващите лекари.
Дори при една диагноза съществуват вариации в протичането, лечението и прогнозата на забаляването. Пожелавам ви успех и скорошно излекуване на детенце. 

Общи условия

Активация на акаунт