Спешна питанка за периода на ваксините!

  • 409
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,

искам да помоля да не местите темата поне до следобед.

На 1.11.05 година ни сложиха ваксина, и сега след 1 месец  следват полиомиелитни капки. Но докторката е отпуска.

Питането ми е - колко трябваше да е разтоянието между тях, и имаше ли изобщо такова?
Нещо за 30 дни минимум и 45 дни максумум ми се върти в главата?

Или условието беше на 13 месеца ваксината, на 14 месеца капките. Някой ако има имунизационния календар ада види моля, че аз моя го дадох на една майка.

 Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 304
на моя пише 13 м.Тримовакс -морбили,заушка ,рубеола


14 м.Първа реимунизация против полиомиелит 4 прием-мисля,че това са капките

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На 13 месеца е тримовакса, а поне 1 месец след това са капките.

Не се притеснявай, че лекарката ви е в отпуска. Ние сме отлагали и тримовакса, а съответно и капките заради заболяване. Важно е да има интервал от поне 30 дена между различните ваксини, като този интервал може и да е по- голям.

# 3
  • Мнения: 5 577

Благодаря, успокоих се, да зна4и е така - тя докторката каза 1 месец минимум, не каза друг срок.

Много благодаря още веднъж.

Зна4и няма 45 дена максимален срок?
Ако още някои знае, да каже, съвсем да е сигурно.

# 4
  • Мнения: 5 577
А за кое имаше 45 дни?

В началото дето се слагаха ваксини?

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Хм, наистина може тези 45 дни да са били за интервала межди 1-вата и 2-рата ваксина против Хепатит В, аз не се сещам.
Но със сигурност не е за сегашните ви ваксини, спокойно!

# 6
  • София
  • Мнения: 281
преди два дни записах час при нашата докторка точно за полиемилитните капки, тя само ме пита на коя дата е сложила ваксината за шарките, защото трябва да са минали 30 дни.
а почти съм сигурна, че няма крайна дата за даването на капките, защото едно длуго бебче пак му ги отложиха, че отново е болно.  #Crazy

# 7
  • Мнения: 228
Най-важно при ваксините е детето да е здраво и да е минало поне 30 дни от предишната ваксина.Нашата ваксина я отложихме почти 2месеца,защото бяхме болни ,а после нашата лекарка замина на море.Затова не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 8 505
От 13.месец-морбили,паротит,рубеола (триваксина).
От 14.месец-полиомиелит.
Това от означава най-рано тогава,но ако детето е болно или по някаква друга причина (както е при вас),ваксината се поставя след пълното оздравяване или след приключване на отпуската на педиатъра Wink условието е минимум 30 дни между ваксините.Следващата ваксина е от 22-24 месец,така че тя няма да се забави от закъснението при настоящата.

Общи условия

Активация на акаунт