За естествено спиране на кърмата

  • 748
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 357
Моята кърма рязко намаля, последния месец кърмих Габи само сутрин и вечер и след това го дохранвах (направо си го нахранвах). От 3 дни спрях да го кърмя. Интересува ме дали трябва все пак да пия нещо за окончателно спиране на кърмата. Гърдите ми са меки, нямам бучки, като стисна не тече... Просто се притеснявам, ако все пак е останало нещо по каналите, дали няма да направя беля или кърмата може да си спре така естествено.
Имам Рицинус Комунис СН15. Бях го купувала за стимулиране на кърмата, но се оказа, че при тази потенция е за спиране. Тогава не го пих. Дали сега да не го взема превантивно и някой знае ли по колко?!
Ако темата ми не е за тук, моля преместете я, където трябва!!!!

# 1
  • Мнения: 2 531
Аз първия път точно така спрях, като намаля до 20 г. сутрин и вечер. Не съм имала проблеми спрях един ден да кърмя и толкова.

# 2
  • Мнения: 35 892
няма нужда нищо повече да правиш, рицинуса не го пий
останалото по каналите организмът го абсорбира сам

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
няма нужда нищо повече да правиш, рицинуса не го пий
останалото по каналите организмът го абсорбира сам
Абсолютно, щом няма препълване и дискомфорт няма нужда от никакви намеси от твоя страна.
Хомеопатичните л-ва не се пият превантивно, това се отнася и за Рицинуса.

# 4
  • Мнения: 2 731
посъветвай се с лекар защото аз имах проблеми

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 357
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ  Hug Ох, така ми олекна, че не се налага да звъня на лекар, да се обяснявам, да пия илачи...
Е, тъкмо написах горното и видях отговора на lili Sad Кой лекар да питам - гинеколога, педито  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 731
Аз ходих на мамограф и от там ме пратиха на хирург .Но ти не се стряскай просто се посъветвай с лекар имам приятелка която и спря от самосебе си и няма проблеми

# 7
  • Мнения: 35 892
проблемите са по-скоро изключение, отколкото правило
ако имаш проблем - тогава тичай по доктори

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Е като няма проблеми момичето, за какво да тича по доктори ShockedКърменето, както и спирането му, са си съвсем в реда на нещата, така че като нищо й няма....Изчакай според мен още някоя и друга седмица и тогава си направи профилактичен преглед при мамолог - редно си е след всяко кърмене да се прави.

# 9
  • Мнения: 35 892
Е като няма проблеми момичето, за какво да тича по доктори Shocked

това имам предвид

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 357
Изчакай според мен още някоя и друга седмица и тогава си направи профилактичен преглед при мамолог - редно си е след всяко кърмене да се прави.

Точно така мисля да направя. Засега нямам никакви втвърдявания, бучки и т.н. То и гърди много нямам  Mr. Green
Планирала съм посещение на стоматолог, УНГ (слуха ми нещо не е наред) и сега мамолог. Дано успея, че с моето юначе навсякъде ходим "компле".

Общи условия

Активация на акаунт