Ползвате ли крем против бръчки?

  • 26 003
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Е... търсих подобна тема и не намерих. Ако съм пропуснала в разсеяността си, убийте ме... или просто ми дайте линк   #Puppy dog



До колкото съм чувала, било добре да се започне с кремове против бръчки на възраст над 25-26. Наскоро прескочих тази граница и някак изведнъж се почувствах възрастна. Ами ако един ден се събудя с непоправими бръчки и страшно съм закъсняла с мазането? 
Ползувате ли подобни илачи и от какво сте доволни, независимо евтино ли е, или скъпо. Мен лично ме интересуват кремове, предназначени за всъзраст от 25+, никога не съм ползвала до сега. Фрапиращи бръчки нямам, само от онези, малките край очите, причинени от много такива усмивки - Mr. Green, и онези, които се получават по челото, когато повдигна учудено вежди  Shocked

Доволна съм от лифтинг маската на Гарниер "ultra lift". Но нищо по-хард не съм ползвала.

Благодаря предварително за вниманието и отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 372
Аз пък наскоро прескочих 30 baby_neutral Все още обаче не ползвам кремове против бръчки, въпреки че вече имам фини линии около устата и очите. Кожата ми е чувствителна и някак си много тънка - и неминуемо се изпъпчва и като цяло се влошава състоянието й, ако реша да я намажа с нещо по-тежко от хидратантен крем или хидратираща маска. Но така или иначе, когато пия достатъчно вода и не ползвам агресивни измиващи продукти за лице, тогава хидратантен крем с фактор сутрин и хидратиращ серум или понякога дори само тоал. мляко вечер - все още са ми достатъчни, за да се чувства кожата ми добре  Peace

Разбира се, всичко зависи от индивидуалното състояние и нужди на кожата ти, но като цяло антибръчковите кремове са предназначени за възраст 30-35+  Simple Smile  

# 2
  • Мнения: 5
Здравейте, Аз съм малко по-възрастна от вас. Добре де, може да се каже малко повече, аз съм на 38. И аз така си мислех, че ки е рано за такива кремове, ама каква стана тя, сега се чудякакво да ползвам. Купих си доста кремове, кои скъпи, кои не, нв бях много доволна. Пртиха ми един от щатите- Hydroface- уж натурален, уж подхранващ, много ми го хвалиха. След като измазах какво ли не си казах няма как да стане по-зле. Та с малко скептицизъм подходих, ама в крайна сметка останах доволна. Свекървата ми го прати, не знам откъде го е взела, но ако ви интересува, ще я питам откъде го е взела.

# 3
  • Мнения: 3
Искам или не налага се да ползвам. Пробвах разни рекламирани марки и не останах доволна, а и не ми се дава по 150 лева за крем...
Сегашната ми козметичка ми препоръча за моята кожа кремо от непозната за мен марка която се предлага само по салоните и останах доволна - не само има ефект, но и цената е достъпна 45 лв за крем с хайвер си е много добре. Така че питайте там където ходите на козметик те могат да предложат подходящ за вашата кожа крем - е ако са добросъвестни разбира се.

# 4
  • Мнения: 1
Според мен най-важно е да се използва подходящ крем, който се възприема добре от кожата, редовно сутрин и вечер. Дали на кутийката пише, че е против бръчки или е хидратиращ, според мен в повечето случаи е въпрос на маркетинг. Напоследък по-малко гледам маркетинговите послания и по-често чета състава.
Сега използвам крем за лице с етерични масла (дневен и нощен), а през вечер вместо нощния крем слагам чисто масло.
А за да се забавят бръчките, трябва и малко ред в начина на живот - достатъчно сън, без цигарен дим, без прекалено излагане на силно слънце и т.н.

# 5
  • Мнения: 5
За крема Hydroface, аз потърсих сайта и ето го- www.hydroface.com- мисля, че го доставят в цяла Европа. Аз съм много доволна, дано ви помогне и на вас Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Не ползвам още, но мисля че ми е време, даже съм го просрочила:) Просто не мога да си избера. На 27 съм и досега използвах само хидратиращи. На Ейвън имаше 25+ . Мислила съм и вариант с натурално масло, но не знам дали няма да ми омазни прекалено кожата.
Съгласна съм с Mata_Hari, че подходящият крем е различен за всяка кожа. Затова и споделеният опит е важен.Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 001
Ползвам да.  Peace
Сега съм на 30, но ползвам от доста по-рано. Не постоянно разбира се, но "през крем" си взимам такъв, който е против бръчки.
Моята философия е превенцията!  Peace Така или иначе всички знаем, че веднъж "получили се" бръчките много трудно, да не кажа невъзможно се премахват. Може би леко се изглаждат с подходящи кремове, но не изчезват.  Peace
Така че гледам да не "получавам" бръчки, но то не е само и до мазане де - има го и фактора ген, възможна мимика на лицето (моето не е от на мимичните лица) и т.н.
С две думи исках да кажа, че поне според мен "страха" от кремовете за бръчки е неоснователен - не виждам с какво може да навреди един такъв крем ако е съобразен с типа кожа, понеже в повечето случаи тези кремове са за суха кожа и може да не се понесат добре от такива със смесена или мазна.  Peace
btw "таванът" ми за кремове е 40+, още не съм подпукала кремовете на майка ми, но то е защото тя вече е минала на кремове за уплътняване на кожата, такива с калций и т.н.  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 282
На 25 съм. Не ползвам противобръчков все още. Имам фини линии около очите, заради  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, но зоната около очите третирам с по- мазен крем.

# 9
  • Мнения: 0
Привет на всички, искам да попитам горе долу от каква възраст е добре да се започнат тези кремове. Аз съм на 31 и до сега не съм ползвала такива, дори и всекидневни овлажняващи кремове  ползвам рядко. Чак някакви притеснителни бръчки за момента не виждам, но все пак дали е време да започна да се мажа...............

# 10
  • Мнения: X
НЕ вярвам в тия рекламни ала бала. То ако ставаше с кремче, та "звездите" щяха да си правят лифтинг и пластики  Stop Как пък не съм набухала една кофа с пари за такова нещо.  Crossing Arms А и наблюденията ми се, че всичко си е до ген - коса, кожа, мигли...ген!
Ползвам леки хидратиращи кремчета, задължително с фактор обаче, защото получавам петна, ако не внимавам и това е.

# 11
  • Мнения: 1 180
HYDROFACE Anti-Aging System - най-новото, на което попаднах. Някой има ли впечатления, че аз почти нищо не намирам, само блога на някаква мацка..
ето това http://www.anetaskinsuccess.com/

# 12
  • Мнения: 1 473
А дали някой знае цената на тази система за подмладяване? Не ми се иска да напиша всичко и накрая да видя стряскаща цена от 200-300 лв например?

# 13
  • Мнения: 556
Над 30г. съм и все още не ползвам крем против бръчки, но не пропускам крема около очи от няколко години. Ползвам дневен с фактори и по-мазен нощен, защото кожата ми е много суха.

# 14
  • Мнения: 1 180
А дали някой знае цената на тази система за подмладяване? Не ми се иска да напиша всичко и накрая да видя стряскаща цена от 200-300 лв например?

И мен ме интересува цена - страницата е така направена, че си е чисто изнудване - няма как да разбереш цената, ако не поръчаш...

# 15
  • Мнения: 2 275
Не трябва да поръчваш, а просто да попълниш полетата, за да видят и каква ще ти е доставката. Предполгам, че е така. На мен ми пише, че ми е безплатна доставката, а в момента комплекта е намален на 78.00 лв.
Иначе и според мен всичко е до ген и начин на живот.

# 16
  • Мнения: 183
Аз използвам крем против бръчки, според типа кожа, който имам.Използвам крем с екстракт от прополис, който едновременно хидратира и матира кожата. на лицето.
За сега съм доволна-ползвам го от месец някъде.
Преди ползвах Норма дерм на Виши, но установих, че този ми върши същата работа, само където ефектът му е по-силно изразен и е по-евтин  Simple Smile

За протокола:имам смесена кожа с мазна Т-зона, кято ми създава проблеми по време на цикъл или овулация.

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 17:32 от Непредсказуема

# 17
  • Мнения: 1 282
Би ли споделила кой е крема?  Hug

# 18
  • Мнения: 183
Анч, това е крема, който ползвам http://www.segretidinatura.net/products/bg/lice/hidratirane/hidr … rakt-ot-propolis/

Сега виждам, че магазина от скоро има услуга, че ако не ти допадне продукта, който си купила в  рамките на 60 дни може да го върнеш и да ти върнат парите, което доста ме успокоява.
Макар, че аз съм доволна от покупките си до тук, съм пуснала запитване в друга тема за два от продуките им, които смятам да поръчам- скраб за тяло и един душ-крем  Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 5
Здравейте Simple Smile
аз съм на....абе не ми се говори на колко съм,  май доста повече от всички които са си написали годините тук Grinning
....но, имам си бръчки , имам си опит с различни козметични продукти и точно за него искам да пиша.
Когато реших да се боря с бръчките естествено, като всички подвластни на рекаламата започнах да купувам антиейдж кремове, ботокс ефект  кремове, активни серуми и всичко което активно се бореше с  годините и изглаждаше кожата с незнам  колко % за незнам колко дни..... абе глупости на таркалета..... ситуацията не се подобряваше, даже обратното сякаш още по зле ми се чувстваше кожата. Моята кожа е доста тънка  и  суха. Толква активни синтетични съставки , повярвайте не се отразява добре на такъв тип кожа. Разбрах следното - всички антиейдж кремове опъват и допълнително изсушават кожата, ако изобщо има резултат от тях  то е при дебела и мазна кожа.
Това което намерих и съм страшно доволна е крем невен с органичен пресен бъз, венчелистчета от невен и с масла от тамян и невен на фирма Ботаникус, не казвам че изглеждам на трийсет Grinning . но кожата ми се чувства добре, бръчиците се изпъват от маслата в крема и цял ден кожата е свежа, което никой друг крем до сега не е правил за мен:)
Така, че не започвайте с тези прехвалени антиейдж кремове и системи за подмладяване. Важно е хубав безвреден и щадящ крем с който кожата да се чувства добре, а тогава и бръчките са по- малко Naughty

# 20
  • Мнения: 183
Не всички анти-ейдж кремове за с такова дейтсвие Елеми.
Аз съм на 35 години и съм минала през доста кремове, които обещават какво ли не...
Има анти- ейдж кремове, както за тънка и суха кожа, като твоята, така и за мазна, смесена или друг тип кожа.
На Ботаникос магазините са им доста приятни-посещавала съм този на бул.Витоша , но в крайна сметка бях разочарована, тъй като половината от  продуктите им са с парабени, а те твърдят, че са натурална козметика.

# 21
  • Мнения: 1 282
НепредсказуемаHug

# 22
  • Мнения: 1 745
И аз се присламчвам за инфо.На 27,почти 28 съм и вече мисля,че трябва да взема мерки. Simple Smile Мен много ме дразнят тези около устните,а стават все по-дълбоки.  Tired Едва ли има крем,с който да им повлияя,но ...  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 001
И аз се присламчвам за инфо.На 27,почти 28 съм и вече мисля,че трябва да взема мерки. Simple Smile Мен много ме дразнят тези около устните,а стават все по-дълбоки.  Tired Едва ли има крем,с който да им повлияя,но ...  Rolling Eyes

но... не пречи да опиташ.  Peace
По-добре да мажеш, вместо да мислиш, че ще стават все повече и по-дълбоки и да се примиряваш.  Wink
Има си специални кремове за около устните.  Peace

# 24
# 25
  • Мнения: 1 745
v_d, така е.  Peace Аз за това се записах в темата. Simple Smile Мисля,че е време,от няколко седмици ми се струват една идея по-дълбоки,а ще стават все по-...
Знам,че има специални за тази зона,но ми се ще някой да препоръча нещо изпитано. Или ще започна с мострички,да видя кой ще ми пасне на смесената кожа. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5
Непредсказуема пробвала съм много кремове и все купувани от фирмени магазини с консултанти , които ми обесняват какво да купя точно за моята кожа,  това са магазините на Клиник естее лаудер, пробвала съм на Ювена, Шанел ( обожам им парфюмите , но кремовете са ужасни) , Локитане, Виши , Галеник и много други.  За такава козметика ти говоря не за това, че просто аз си избирам нещо и се мажа. За парабени в тези кремове няма да говорим само ще кажа за срока на годност, който е по 3-5 години и от там става ясно какво има в тази елитна  козметика.
Разгледах сайта, който си пуснала много добре е направен, ама не разбрах каква е тази козметика, имат ли реален магазин , където може да се   види и пробва. Как я купуваш без проба от сайт?
Гледах по руската ТВ такова предаване за козметика от онлайн магазини , че ми настръхна косата. От хубаво направени сайтове и добре описани продукти, знаеш ли какви проблеми имаха разни жени и момичета. Съвета беше да се купува онлайн, само козметика, която е позната и има реални магазини от който може да се пробва.

# 27
  • Мнения: 1 001
v_d, така е.  Peace Аз за това се записах в темата. Simple Smile Мисля,че е време,от няколко седмици ми се струват една идея по-дълбоки,а ще стават все по-...
Знам,че има специални за тази зона,но ми се ще някой да препоръча нещо изпитано. Или ще започна с мострички,да видя кой ще ми пасне на смесената кожа. Simple Smile

Може да ти се е поизсушила кожата от студа и за това да ти изглеждат по-дълбоки.  Peace

Може да пробваш сега за начало с някакво масло на Икаров - примерно - Макадамия. Аз също съм с смесена кожа (при това проблемна) и ми понася. http://apteka.framar.bg/30014509/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE% … %8F#axzz1im3AZ4w3

По принцип бръчките се повлияват добре от кремове с ретинол или такива с вит. С. Всичко друго е по-скоро за превенция отколкото за "поправяне на щети".  Confused

В Ehow бях виждала статии за домашно направени кремове, серуми и лосиони с вит. С, ако те интересува ще потърся статиите. Аз самата скоро смятам да си правя нещо такова. Знам, че вит. С е нестабилен, но предочитам да си направя нещо сама от ампула, вместо да купя нещо евтино където пак няма да са го стабилизирали достатъчно. В скъпите кремове е ок, но сега не им е момента на дневен ред.  Peace

За съжаление лично аз не съм ползвала нищо за около устни, моето слабо място е околоочният контур.  Tired

# 28
  • Мнения: 5
v_d Много от кремовете за около очите стават и за около устните,  говоря не за геловете а за по мазните кремове.

# 29
  • Мнения: 1 745
v_d, много ти благодаря!  Hug Ще пробвам с маслото,много хубави неща четох за него. Simple Smile
Колкото до приготвените вкъщи кремове-не съм против,но не знам дали ще намеря необходимите съставки.Аз и това масло не знам дали ще го намеря тук.  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 001
v_d Много от кремовете за около очите стават и за около устните,  говоря не за геловете а за по мазните кремове.

Да вярно е.  Peace Това също е решение - да се слага силен околоочен крем на бръчиците около устата.
То така или иначе повечето кремове за около устни са комбинирани, т.е. водят се за около очи+устни.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 001
v_d, много ти благодаря!  Hug Ще пробвам с маслото,много хубави неща четох за него. Simple Smile
Колкото до приготвените вкъщи кремове-не съм против,но не знам дали ще намеря необходимите съставки.Аз и това масло не знам дали ще го намеря тук.  Rolling Eyes

Ами аз доколкото си спомням анти-ейдж лосиона, който четох беше нещо от сорта на:
витамин С на ампули
някакъв лосион за лице, или тоник беше
дестилирана вода - аз си помислих, че мога да сложа розова вода
и това всичкото се смесва и се маже вечер на лицето.
Цитирам по памет, може да бъркам някъде.  newsm78

Масло на Икаров ако не намериш можеш да си поръчаш и по интернет

http://zlatnaribka.com/naturalno-maslo-ot-makadamiq-ikarov-30-ml-388-3229.html тук доставката е 3 лв.

http://dora.bg/naturalno-maslo-ot-makadamiq-ikarov-55-ml-452-3507.html - тук пак е 3 лв.

# 32
  • Мнения: 1 745
Сега ще излизам и ще проверя из местните аптеки,ако го няма,ще поръчам от нета. Simple Smile  Peace
А ТОВА дали не е по-добре?  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 001
Сега ще излизам и ще проверя из местните аптеки,ако го няма,ще поръчам от нета. Simple Smile  Peace
А ТОВА дали не е по-добре?  newsm78

Това не съм го пробвала.  Peace
Макадамията ме спечели с това, че попива бързо и изцяло и даже мога да го нося под грим - затова и него ти препоръчах.  Peace

Не вярвам да го няма из аптеките.  Peace

# 34
  • Мнения: 1 745
Взех от макадамия.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 001
Взех от макадамия.  Peace

Дано да има ефект.  Peace
Сподели после като го използваш известно време.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 745
Непременно!  Peace

# 37
  • Мнения: 90
Цената на Hydroface е 78 лв. с ДДС. Не ми се вижда много скъп... Simple Smile

# 38
  • Мнения: 183
Непредсказуема пробвала съм много кремове и все купувани от фирмени магазини с консултанти , които ми обесняват какво да купя точно за моята кожа,  това са магазините на Клиник естее лаудер, пробвала съм на Ювена, Шанел ( обожам им парфюмите , но кремовете са ужасни) , Локитане, Виши , Галеник и много други.  За такава козметика ти говоря не за това, че просто аз си избирам нещо и се мажа. За парабени в тези кремове няма да говорим само ще кажа за срока на годност, който е по 3-5 години и от там става ясно какво има в тази елитна  козметика.
Разгледах сайта, който си пуснала много добре е направен, ама не разбрах каква е тази козметика, имат ли реален магазин , където може да се   види и пробва. Как я купуваш без проба от сайт?
Гледах по руската ТВ такова предаване за козметика от онлайн магазини , че ми настръхна косата. От хубаво направени сайтове и добре описани продукти, знаеш ли какви проблеми имаха разни жени и момичета. Съвета беше да се купува онлайн, само козметика, която е позната и има реални магазини от който може да се пробва.


Елеми, моя приятелка, която живее в Италия и си идва по празниците си я купува от там. Козметиката е италианска и реално аз реших да я поръчам без да съм я пробвала, защото тя използва  продукти на тази марка и е доволна.
А за магазин тук в Бг. освен електронният-не знам дали имат, поне на сайта им нищо не пише.
Имат и тестери на доста от продуктите, които ти предлагат допълнително, след като направиш поръчка и се свържат с теб по телефона.Мен дори ме питаха на каква възраст съм и с какъв тип кожа съм, за да са сигурни, че този крем подходящ за мен. Нямам оплаквания  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5
Непредсказуема щом добре ти действа крема и нямаш оплаквания ползвай си го.
Аз лично предпочитам да не са толкова инкогнито нещата по отношение на продажбата.
Все пак къде по-добре е да отидеш в магазин и да видиш и пробваш продуктите. Може пак да не си улуча крема разбира се  Laughing, но все  пак аз така си намерих козметика от която за сега съм изключително  доволна пак е био органик не е антиейдж, но резултата от нея е  значително по- добър от всички елитни козметики които съм пробвала .

# 40
  • Варна
  • Мнения: 129
Непредсказуема щом добре ти действа крема и нямаш оплаквания ползвай си го.
Аз лично предпочитам да не са толкова инкогнито нещата по отношение на продажбата.
Все пак къде по-добре е да отидеш в магазин и да видиш и пробваш продуктите. Може пак да не си улуча крема разбира се  Laughing, но все  пак аз така си намерих козметика от която за сега съм изключително  доволна пак е био органик не е антиейдж, но резултата от нея е  значително по- добър от всички елитни козметики които съм пробвала .
Elemi, би ли споделила коя е тази козметика и откъде може да се закупи? Ако предпочиташ може и на лични, благодаря!

# 41
  • Мнения: 0
Използвам Defi lift 30+ на Gatineau, страхотно покритие,хидратация и сияен тен. В салона от където си го купих ми дадоха тестери,за да се уверя, че е моят крем,защото има и други ,за различните видове кожи и възрасти.

# 42
  • Мнения: 6
Здравейте, Аз съм малко по-възрастна от вас. Добре де, може да се каже малко повече, аз съм на 38. И аз така си мислех, че ки е рано за такива кремове, ама каква стана тя, сега се чудякакво да ползвам. Купих си доста кремове, кои скъпи, кои не, нв бях много доволна. Пртиха ми един от щатите- Hydroface- уж натурален, уж подхранващ, много ми го хвалиха. След като измазах какво ли не си казах няма как да стане по-зле. Та с малко скептицизъм подходих, ама в крайна сметка останах доволна. Свекървата ми го прати, не знам откъде го е взела, но ако ви интересува, ще я питам откъде го е взела.
Аз не мога да отворя сайта .Ползваш ли го още.Виждам,че има реклама във Фейса
Доволна ли си? Прочетох от тук от там разни неща,но не мога да се реша

# 43
  • Мнения: 6
http://www.hydroface.com/bg/# -това според мен е една голяма измама
Снимките,клиповете-толкова фалшиви
Къде са координатите на тази фирма-телефот ,адрес? Къде и на кого ще върнеш продукта -на имейла ли ?!?!!?
Балъци търсят тези май.И промоция направили. На Адреса от опаковката на крема не можеш да намериш фирма с такава дейност.
Приятелка си е взела и казва че резултат няма
Поискала да го върне,никой не е отговорил
Писала в мненията и коментарите и там е потънал коментара и
Това са измамници -сигурно продават най-обикновено тоалетно мляко за крем против бръчки
Не се лъжете -това е фирма фантом

# 44
  • Мнения: 6
За крема Hydroface, аз потърсих сайта и ето го- www.hydroface.com- мисля, че го доставят в цяла Европа. Аз съм много доволна, дано ви помогне и на вас Simple Smile
  Минути за реклама
Къде тоя сайт има контакти и координати за връщане.
100% гаранция,но мой е 100% измама

Изобщо не се лъжете да давате пари на вятъра

# 45
  • Мнения: 0
Здравейте На 21 години съм и вече забелязвам бръчки и не знам какво да правя не съм много наясно и много бих се радвала ако вие ми помогнете Вече пуснах тема във форума но може би въпросът ми не е привлякъл вниманието ви и с риск да стана нахална се надявам наистина да ми предложите някои хубав крем и за зачервени бузи  Cry

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 13:14 от iloveyoubabybaby

Общи условия

Активация на акаунт