Е.coli 10 на 4 степен. Тревожа се много. Трябва ли!

  • 4 620
  • 12
  •   1
Отговори
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Правихме изследвания на синът ми, който е на 5г. и 11м., откриха му Е.coli 10 на 4 степен. Аз работя с лекари, попитах една и тя каза, че лечение се прави когато е 5-та и над 5-та степен. Личната лекарка (не е педиатър) иска да ни прати на нефролог. И аз съвсем изкукуригвам от това. Тя казва "за всеки случай". Колежките лекарки казват, че само с промивки със смрадлика може да се оправи... Престарава ли се тая жена, мамка му Embarassed, че работя в Здравната каса и ми се четка... ама яко ме тревожи. ooooh! Sad. Може ли някоя мама да сподели опит? Моля! Утре на обяд ще е готова и антибиограмата.

# 1
задължително се консултирай с нефролог

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
и Ема има >105 ... утре свършваме 10-дневен прием на антибиотик - суметролим. Ще направим пак изследване и ако още ги има ще ходим на нефролог. Надявам се да сме ги изпрепали гадните коли.

# 3
  • Мнения: 243
И моя син имаше такива coli при първото изследване на стерилна урина на 6мес.възраст. После повторихме, защото лекарката ни се усъмни , че не съм я взела достатъчно "стерилно" тази урина - т.е. трябва да е взета сутрин първата, трябва добре да сте направили тоалета (особено на момчетата) и да се вземе средната порция от урината! При повторния тест всичко беше ок с нашата урина!

# 4
  • Мнения: 1 835
Дъщеря ми имаше на 6 месеца Псевдомонас между 10(4) и 10(5). Лекуваха я с Амикацин и Аугментин и положението пак си беше същото. Пратиха ни при нефролог в Института по педиатрия със съмнение за увредени бъбреци. Оказа се, че инфекцията е ниско долу - имаше срастване на малките устнички, пратиха ни при детски гинеколог, който за 2 секунди отстрани срастването и без никакви повече антибиотици три последователни стерилни урини бяха чисти. След манипулацията на гинеколога на срязаното място я мазах с мехлем, който ни приготвиха в аптеката и имаше дефламол, Сулфатиазол и вазелин (може да е имало и още нещо - беше отдавна). Успоредно с това всяка вечер я слагах да седи в отвара от смрадлика. Ако детето има добро общо състояние, не се притеснявай, няма бъбречна инфекция. Но най-добре се консултирай с нефролог. Ако трябва, той ще направи и изследване с ехограф. Бебето момиче ли е или момче?

# 5
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Маги ДС, Не е бебе вече моят юнак. Почти на 6 години е. И си мисля за това, че ние не му белим чурката (ами незнам как иначе да го напиша) и може да е събрал нещо, което да се отразява в пробата... Ще отидем на нефролог, да...
Благодаря Ви, че се отзовахте.

# 6
  • Мнения: 1 835
О, извинявай, че не съм разбрала правилно за възрастта на детето. То наистина си е голямо момче. Много вероятно е урината да се замърсява от чурката, защото ако наистина има инфекция по пикочните пътища (бъбреци, пикочен мехур и т.н.), то неизменно се отразява на общото състояние на детето - симптомите са горе-долу следните: висока температура, неспокоен сън нощем, безапетитие, анемия, блед цвят на лицето. Аз съм имала болни бъбреци като дете и, вярвай ми, наистина ми личеше, а и през десетина дни влизах в болница. Тъкмо ме изпишат, стоя си 1-2 дни вкъщи и пак вдигам висока температура и обратно - в болницата.

# 7
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Самуил не е вдигал температура, храни се номално, бледичък е вечер и има тъмни кръгове под очите, но мисля,че е защото на градината не спи и вероятно са от умора!? Храни се нормално, ведър и весел е. Не се оплаквал, че нещо го боли (ако го болеше нямаше да пропусне да се ожали Wink). Тази седмица отчитам, че за три дни в градита е изпил 250мл. минерална вода на градината. Питах го да не би да е пил от чешмата или от чуждо шишенце, но той отрече и аз му вярвам, че не би го направил.
Записахме час за нефролог току-що. Понеделник 12 и 30. Praynig

# 8
  • Мнения: 4 029
После повторихме, защото лекарката ни се усъмни , че не съм я взела достатъчно "стерилно" тази урина - т.е. трябва да е взета сутрин първата, трябва добре да сте направили тоалета (особено на момчетата) и да се вземе средната порция от урината!

 а как точно успяхте да се справите - вижда ми се непосилна задача - досега взимах 2 пъти с колектор (бебето ми е момиче), а да уцеля точно средната струя на първата урина.... струва ми се невъзможно. И кое пишкане при бебе на 7 м. се счита за първа урина?

# 9
  • Мнения: 243
Аз стерилната урина я взмам в едно съдче, наречено контейнерче (от аптеката). Слагам бебчо с голо дупе в/у поставката за преобуване и започвам да го наливам с вода, докато се изпишка!
А аз се прицелвам и взимам "средна порция"  Grinning Той пишка на такъв фонтан, че наистина номерът е да уцелиш, но с момиченцата как става  newsm78 - не знам?

# 10
  • Мнения: 1 835
На дъщеря ми взимах стерилна урина (според указанията на сестрите в болницата) по следния начин: изварявах едно шишенце, измивах детето много старателно със сапун и с памуче (отварям големите срамни устнички), след закрепвах шишето с лейкопласт и каквото влезе там при изпишкването, това нося. При момчетата по-лесно се взима средна струя, но при момиченцата за друг начин не знам. Но когато отстранихме проблема, три поредни стерилни урини бяха съвсем чисти.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 993
Цитат

 а как точно успяхте да се справите - вижда ми се непосилна задача - досега взимах 2 пъти с колектор (бебето ми е момиче), а да уцеля точно средната струя на първата урина.... струва ми се невъзможно. И кое пишкане при бебе на 7 м. се счита за първа урина?
Цитат

 martea  Много е трудно да уцелиш при момиче средната урина. Ние просто вземаме каквото влезе в шишето. А път това дали е първа е много съмнително, тъй като памперса си е мокър сутрин. Би ли ми обяснила как изглеждат тези колектори за които говориш. И те стерилни ли са?
Ние сме на 1 г. 8м. и трудно мога да взема средна урина /аз трудноя звемам изобщо, но това е друга тема/ не бих могла да я сложа да лежи по гръб и да чакаме да пишка - това е мисия невъзможна. Би ли ми обяснила как изглеждат тези колектори за които говориш. И те стерилни ли са? /може и на лични/
А то ако има някаква инфекция то и в първата и в средната все ще я има бактерии.
Затова се правят 3 изследвания на стерилни урини 3 поредни дни за да има достоверност. От 2 месеце обаче Здравната каса плаща само 2 изследания! Преди плащаше 3 бр. И естествено ние за да сме сигурни в изследванията си плащаме 3-я бр. сега
Маги ДС много се радвам, че сте успели да се преборите с е.коли-те! Ние се борим от юли месец досега сме постигнали в само до 10 на 3. Най интересното при нас е, че първата е стерилна втория ден да речем е 10 на 3 или 4 а третия пак стерилна или пак 10 на 3!
Вземаме урината по абсолютно същия начин като вас само че на нас ни дават стерилни шишета от стерилизатора в болницата. Даже последно след измиването поливаме с разтвор на калиев перманганат. Последния път като 4говорих с лекарката от лабораторията тя каза, ч според нея това вече си външно замърсяване.

# 12
  • Мнения: 1 835
До 10 на пета се приема, че няма заболяване и е много вероятно да става въпрос за външно замърсяване. При момичетата наистина е трудно. Пак повтарям - ако детето е с добро общо състояние (храни се добре, спи, весело е, наддава) - няма място за притеснение, то е здраво.

Общи условия

Активация на акаунт