Цветотерапия на д-р Бах - какво представлява?

  • 14 517
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 178
Днес водих за първи път девойката на педиатър-хомеопат. Освен хомеопатично лекарство, докторката ни направи и някакви капки, за които каза, че са цветята на Бах. Моля, който е наясно, да ми напише нещо повече по въпроса.
Благодаря предварително  bouquet!

# 1
  • Мнения: 1 655
Ето информация: http://www.vlkomarov.info/xhtml-data/b-lect-01_c.htm
http://www.vlkomarov.info/b-base_c.htm
По подробно можеш да се запознаеш с тях от книгите, в хомеопатичната аптека на ул.Чаталджа 13 има няколко книги по въпроса.
Доста хомеопати ги използват паралелно с хомеопатичното лечение. Аз използвам Crab Apple главно. 

# 2
  • Мнения: 205
Скоро в www.rozali.com четох за това потърси там

# 3
  • София
  • Мнения: 2 178
Svetla1 и off,  много ви благодаря  bouquet!
Ей сега почвам да чета...

# 4
  • София
  • Мнения: 235
Ще използвам тази тема за въпросите си, надявам се да има кой да ми отговори!
Също че Съни Бъни няма да се разсърди, че и я ползвам...  bouquet
Значи на щерката когато ходихме на хомеопат и изписаха 2 лекарства... Доста време търсих и бях малко разочарована, знаейки, че класическия хомеопат изписва само едно лекарство... Докато днес не се усетих, че едното всъщност са капки на Бах. Обаче нещо не мога да го разгадая - на него пише Bach  Flow K + C2 app.Дали някой има на идея за какво иде реч?
А другото пък са 2 хапченца Cale - C 30 - и за него не намерих нищо Thinking ...
Виждам, че тук се намират много компетентни в хомеопатията майки и се надявам, че ще получа отговор, за което предварително благодаря   Kissing Heart

# 5
  • Мнения: 178
И аз ще използвам темата  Embarassed ако може някой да ми каже от къде мога да си купя капките на д-р Бах, ориентировъчно колко струват, дали се продават готови или трябва аз да си направя разтвора, има ли някакви особености при приемането им. Направих си теста от този сайт http://www.biozonabg.com/index.htm и много бих искала да си купя тези капки. А и ако може някой да ми препоръча наистина добър хомеопат в София. Благодаря ви Hug

# 6
  • Мнения: 1 655
А другото пък са 2 хапченца Cale - C 30
Вероятно става въпрос за Calendula (хомеопатичен невен).
А изписването на капките на Бах не ми говори нищо. Практиката е да се изписва номера на есенцията (номерирани са от 1 до 38 ако не се лъжа).

Капките се продават от доста класически хомеопати, също могат да бъдат намерени в аптеката на ул.'Съвет на Европа' 22, тел. 9552180. Там ти ги дават готови приготвени.
Ако желаете да си закупите целия комплект есенции, от които да се правят разтвори, тогава цената е 60 лв и се продават от д-р Пашкулев ако не се лъжа. Ако се интересувате ще потърся по-подробна информация за това.

# 7
  • Мнения: 178
Много ти благодаря Svetla1 Hug Ще се радвам много ако ми дадеш по-подробна информация. Само искам да те питам къде точно се намира тази аптека и дали капките, които продават там са читави? Благодаря ти. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 655
Не ми се е налагало да ходя до аптеката за есенциите, купувам от хомеопата ни когато потрябва. Ето къде се намира ул. Съвет на Европа, дано се ориентираш.
За съжаление търсачката в дир.бг не работи, а там бях срещнала координатите на д-р Пашкулев, но намерих ето този сайт, надявам се дадените там координати да свършат работа.
Но преди да започнеш сама да си забъркваш капките, трябва да прочетеш каква е технологията. За това те съветвам да си ги купиш като за начало готови, от аптеката.

Като книги мога да препоръчам това:

Здрави и щастливи деца чрез терапията на д-р Бах с цветовете на растенията

Жените и терапията на д-р Бах с цветове на растенията
Цветята на Бах за възстановяване на душевното равновесие

# 9
  • Мнения: 178
Страхотна си Svetla1! Grinning Много ти благодаря.
А ти пробвала ли си от тези капки и според теб имат ли ефект, безвредни ли са...много съм се запалила да си ги купя. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 655
Използвам при сина си най-вече Crab Apple (есенция номер 10) при започващо вирусно заболяване или по време на 'опашката' на заболяването. През останалото време съм му давала профилактично по 2-3 пъти дневно. Ако 2-3 капки се разтворят в шише с вода (или във физиологичен разтвор), могат да се капват в носа, да се мажат рани...
Смятам, че има добър ефект. Болестите ги кара за кратко време, случвало се е да пресека още в началото някой грип.
Безвредни са, д-р Бах ги е правил с мисълта, всеки да може сам да си ги предписва.
Много полезно за всяка майка би било да носи в себе си т.нар 'Resque' капки (има ги и под формата на крем). Използват се при уплаха, падане, шок при децата.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 178
... капки на Бах. Обаче нещо не мога да го разгадая - на него пише Bach  Flow K + C2 app.Дали някой има на идея за какво иде реч?

Туй второто ще е Cr app - Crab Apple демек. И в нашите капки го имаше. Светла1 вече ти е писала подробно за него.
А първото да не е R  newsm78? При нас пишешe R - ама не знам какво е. Мислех да питам хомеопатката, но не можах, защото я зарязах / обърка лечението на детето ми Twisted Evil/.

# 12
  • Мнения: 590
И аз отскоро се интересувам от Цветотерапията на д-р Бах. Поръчах си пълен комплект есенции от Пашкулев. Ето това е сайтът:
http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm  Есенциите на Бах са изброени след чайчетата Simple Smile
Аз си поръчах най-малката разфасовка от 35мл. Получих 38те есенции + 3 шишенца Рескю ремиди. Цената беше 45лв. За съжаление не предлагат  Рескю ремиди под формата на крем. Някой виждал ли го е по хомеопатичните аптеки в София?

А, освен изброените бг сайтове открих и ето този http://www.angelfire.com/alt2/subtle_energy_healin/bach_flowers/index/
Предназначен е главно за терапия на домашни любимци Wink
Аз имам сериозни проблеми (прилошава ми много) при пътуване с кола и използвам една страхотна комбинация от Бахови есенции. Изпробвах я вече 2 пъти и съм много доволна.

Ако, някой иска да му забъркам някаква комбинация - няма никакви проблеми, само да си осигури шишенце, че са ми много дефицитни. Обаче съм от Пловдив Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт