спане само наляво

  • 1 670
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте,

бебо спи само на ляво!!! Дори и да го обърна на другата страна пак се обръща в съня си. Въпросът ми е: дали има проблем,че спи изключително на страната на сърцето?

Ако не е проблем да не го мъча да го въртя детето. Педиатърката ми  каза,че нямало проблем, но аз искам да ви питам и вас какво мислите по въпроса.

Благодаря

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 20:38 от skysinger

# 1
  • Мнения: 4 414
не съм чувала да има проблем за сърцето. може би се върти към светлината или пък светлината му пречи и затова стои на другата страна. ако му смениш мястото на леглото спрямо светлината, може и да се обръща на другата страна.

# 2
  • Мнения: 68
пробвала съм и това-да го обърна на 180 градуса, пак същото.
Дори и в количката спи наляво.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
Сигурно така му е кеф. Мойта пък, ако спи по корем, спи с главичката само на дясно. Ако е по гръб я върти и на ляво, но по корем й е само надясно. Що страхове съм изкарала, докато порасне с това спане надясно. Така, че не се шашкай, всичко е наред, както му е удобно на бебенцето, така спи.  Grinning

# 4
  • Мнения: 5 577
Neka при както му е добре, и аз мисля, че няма проблем.  Peace

# 5
  • Мнения: 46 437
И София спеше така, даже ми се струваше, че й се е сплескала главата, но не успях да я преборя, все се въртеше. Като порасне ще се върти и на двете страни, спокойно  Grinning

# 6
  • Мнения: 7 640
по принцип бебетата си имат любима страна, но малко им се сплескват главите. Ако ти се занимава, обръщай я като се сетиш, но това ще бъде  по-скоро за твое успокоение.
А че не е опасно-не е.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Калоян спеше само на дясно от самото си раждане.Дори сега все ощ си има предпочитания към дясната страна.Обръщах му леглото и какви ли не начини пробвах-нищо не помогна.При нас лошото е,че от това постоянно лежане на дясно му се посплеска главичката и дясното му ухо щръкна повече от лявото.Но това е положението.Педито каза да го оставя-като започне да седи седнал по-дълго време и като проходи-тогава нещата се оправяли.Да се надяваме.Главичката вече започна да се оправя,но ушенцето все още стърчи Confused

# 8
  • Мнения: 68
Благодаря ви за отговорите,

аз също не мисля че е притеснително, но таткото ми пусна тази муха в главата. От 1-2 седмици, през деня, спи по корем. А от снощи - и през ноща. Обръщах го няколко пъти, но след минутки- хоп по коремче. И аз мисля, че децата си намират позата, в която им е най-удобно да спят.

Весела Коледа на всички мами и сладки дечица

# 9
  • Мнения: 625
И моят син си има любима страна,само че дясната.Може би всички деца си имат любима страна на която да спят.Споко. Joy

# 10
  • Мнения: 6 164
Извинявам се, че се намесвам в темата, като малко я отклонявам, но ми стана интересно:

1. Как се сплесква главичката?

2. За да не стърчат ушите някои майки слагат лентички на главите на бебето (като скиорските при хората) - те вредни ли са, запарват ли, пречат ли на растежа на косата?

# 11
  • Мнения: 7 640
Извинявам се, че се намесвам в темата, като малко я отклонявам, но ми стана интересно:

1. Как се сплесква главичката?

2. За да не стърчат ушите някои майки слагат лентички на главите на бебето (като скиорските при хората) - те вредни ли са, запарват ли, пречат ли на растежа на косата?
1. от постоянния натиск под собствената тежест на едно и също място-естествено това е почти незабилежимо, но се препоръчва на всяко лягане да се сменя страната.

2. Това по-скоро е да ген, но знам ли

# 12
  • Мнения: 6 164
Благодаря ти PolarFox! bouquet
На мен като мъничка ми стърчаха ушите и не си спомням много ясно онова време, но помня, че имах комплекс, а с възрастта сами се прибраха, дори са по-малки от на повечето хора. Wink Обаче не искам детенцето ми да се сдухва излишно и си мислех, че щом е хрущял, може да се измени с разни помощни средства.

# 13
Здравейте и от мен не се притесняжаи мойта маймуна спи само по корем ако го сложа ж друга поза няма мърдане и само си жърти глави4ката и големият ми син спи само по корем4е казжат 4е няма проблем даже помагало храната да се преработжа по лесно! Весели празници на вси4ки от нас ! Laughing Joy

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние пък спяхме само на дясно- обърнат към светлината.Затова всяка седмица го местех от другата страна на леглото ...тогава спеше само на ляво -пак към светлината.Сега вече няма значение, както и да го оставя той все се извърта Wink

Общи условия

Активация на акаунт