утрогестан

  • 4 124
  • 15
  •   1
Отговори
Мили дами,помагайте!Дайте инфо за утрогестана,значи д-ра ми го предписа след доказана на УЗИ овулация за 15 дни и ми каза ,ако не прокървя до 15тия ден да си направя тест за бременност-е,направих си-отрицателен е теста,обаче продължава да не ми идва.Никакви признаци нямам,грдите са ми омекнали,леко ме болят слабините и това е.Бременност няма и лелката я няма.Какво да правя?А отгоре на всичкото доктора излиза в отпуск.Да спра ли утрогестана,дали от него ми закъснява?Но пък намерих 1на статия ,че предизвиквал кървене-кое според вас е вярното?Помагайте newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Оляната , доколкото съм чела за Утрогестана , не би трябвало да ти закъснява от него .
Неотдавна имах същото питане и Мели ми препоръча да си взимам Утрогестана . Е , аз не бях правила тест , но  БТ ми стоеше висока и продължих да го взимам , докато не ми падна температурата .
Не се връзвай на теста .
А БТ мериш ли ?

Виж този постинг .

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 00:40 от Morena

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Пий си го Утрогестана. Понякога тестовете наистина може да се грешни, а и ако няма бременност цикълът си идва дори и ако пиеш хапчета.

# 3
  • Мнения: 7 718
Спри го постепенно.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
ами ти не си го спряла така ли?Защото аз , до колкото разбрах,трябва да се спре след тия 15 дена ,ако теста е отрицателен.А и той на мен ми каза да му се обадя и да му кажа резутата от теста.Абе що не вземеш да му звъннеш.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
как приемаш Утрогестана - вагинално или го пиеш?
Когато се приема вагинално, Утрогестанът доказано забавя менструацията при много жени, аз съм една от тях. Направи утре отново тест и ако пак е отрицателен - спирай Утрогестана. На мен обикновено ми идва М едва 2-3 дни след като го спра и първия път пак така се чудих и шашках като теб...

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз си го пиех последно Утрогестана до идването на цикъла!

# 7
  • Мнения: 1 951
И аz като го вzемах вагиално ми zакъсня 3-4 дни. Но дано при теб да е от друго.

# 8
  • Мнения: 133
И аз мисля,че при вагиналния прием може да ти закъснее,но ако го приемаш през устата не би трябвало да е така.Аз съм пила и утрогестан,и дуфастон и не съм имала проблеми.
Успех мила!!!!

# 9
  • Мнения: 724
И аз мисля,че при вагиналния прием може да ти закъснее,но ако го приемаш през устата не би трябвало да е така.Аз съм пила и утрогестан,и дуфастон и не съм имала проблеми.
Успех мила!!!!
Аз си го пиех последно Утрогестана до идването на цикъла!
Момичета, доказано е емпирично, че вагиналното приложение на утрогестана много често предизвиква необосновано закъснение. За разлика от оралното приложение, при което ако М. реши да дойде, нищо не може да го спре.

Точно заради това докторите, които предписват утрогестан вагинално, препоръчват да се направи тест за бременност 15 дни след началото на приема му и ако резултата е отрицателен - да се спре приема на хапчето. Вагиналния прием.

Моето лично мнение е, че вагиналното приложение е по-добро, въпреки че е голяма мазня, едно неприятно такова... не ми се говори. Но явно се усвоява по-добре от организма.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Аз  ползвах Утрогестана един път вагинално и един път през устата , не в поредни цикли . ЛФ ми е 12 дни . Когато го ползвах вагинално ЛФ ми беше 13 дни , а когато го пиех - 15 дни .

# 11
  • Мнения: 390
Аз си го пиех последно Утрогестана до идването на цикъла!
На мен доктора не ми е казвал да го спирам.Дойде ми 3 дни по рано,обадих му се и той ми каза да го спра.
Цикълът ми трайно се промени от28 на 25 дни.Предполагам,че и пиенето на утрогестана трябва да започне от 11-12 ден.Така ли е?

# 12
  • Мнения: 724
Аз  ползвах Утрогестана един път вагинално и един път през устата , не в поредни цикли . ЛФ ми е 12 дни . Когато го ползвах вагинално ЛФ ми беше 13 дни , а когато го пиех - 15 дни .
Моренка, ти си изключение явно.

# 13
  • Мнения: 724
Цикълът ми трайно се промени от28 на 25 дни.Предполагам,че и пиенето на утрогестана трябва да започне от 11-12 ден.Така ли е?
Утрогестана, както и всеки друг прогестеронов препарат, се пие (или взима) както е казал доктора. Ако е за поддръжка на лутеалната фаза, приемът на лекарството започва в деня след доказаната овулация.
На теб какво ти е казал твоя доктор?

# 14
  • Мнения: 390
Цикълът ми трайно се промени от28 на 25 дни.Предполагам,че и пиенето на утрогестана трябва да започне от 11-12 ден.Така ли е?
Утрогестана, както и всеки друг прогестеронов препарат, се пие (или взима) както е казал доктора. Ако е за поддръжка на лутеалната фаза, приемът на лекарството започва в деня след доказаната овулация.
На теб какво ти е казал твоя доктор?
Докторът ми го изписа като ми погледна Температурната графика и се оказа,че Т ми се е повишила,т.е. има ову.Каза-ако си забременяла вчера,изписвам ти утрогестан да го задържим.Така ще го пиеш докато ти дойде М.Значи,на мене ми дойде-3 дни по рано,-не съм била бременна.
Малко смешно го написах,но искам да ме разбереш,затова./погледни ми личната титла и ще ти стане ясно  smile3525
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт