Как родихте?

  • 1 312
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 964
Повечето от вас са споменавали из другите теми, но ми е интересно по статистика,колко от близнетата се раждат нормално,аз много искам моите да ги родя така.Знам че с близнаци е по сложно зависи дали ще се обърнат и двете бебета и такива но все пак.Имам четири операции и не искам пета Sad

# 1
  • България-София
  • Мнения: 573
Родих нормално, но с епидорал. Децата от 6-ти месец си бяха с главите надолу и доктора каза, че не вижда причина да раждам секцио /въпреки рисковата бременност - диабет/. Даже и епидорал не исках /в Израел стремежа е да се ражда, колкото се може по-"природно"/, но ми се обясни, че като се роди първия, врория може де се обърне и да се наложи секцио. Затова не рискувах. Слава богу всичко мина нормално и на 6-тия час след раждането се разхождах из отделението Wink
Пожелавам ти и на теб леко раждане Praynig

# 2
  • Мнения: 7 640
по принцип бебетата са по-малки, отколкото при едноплодна бременност и се раждат относително по-лесно. Близнаците сами по себе си не са показание за секцио, освен ако първият не е седалищно, вторият -главично, ама питайте DidiP Heart Eyes, или не са напречно примерно.
Успешно раждане, щом имаш желание, дано всичко е наред и се справиш успешно!
п.п. аз бях секцио по спешност в 34г.с.

# 3
  • Мнения: 1 895
Родих секцио по спешност.Нямах избор-той не се обърна.
Леко мътене на теб,дано имаш шанс за нормално раждане щом това е желанието ти Hug

# 4
  • Мнения: 440
Аз си бях планово секцио в 38г.с. понеже и двамата бяха седалищно, а както се и разбра малкия беше заклещен в ребрата и нямаше да мога да го родя естествено, дори и да исках. Успех и на теб!

# 5
  • Мнения: 532
Нормално раждане.Първия близнак 3,200 кг с главата надолу, втория 2,800 кг.седалищно Mr. GreenВ резултат на това имах 20 шева. /13 вътрешни и 7 външни/ Crazy

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
           Със секцио. Всредата на 5 месец се обърнаха седалищно и така си останаха до края. Но пък братовчедка ми беше на 19 години и ги роди нормално. Възрастта също оказва влияние.

# 7
  • Мнения: 293
При мен до последно първото бебе беше главично а второто седалишно, но във 36г.с. постъпих в болница по препоръка на гинеколога ми и на прегледа при постъпването разбрах че и второто бебе е с главата надолу.Моят гинеколог беше за нормално раждане и това съвсем потвърди неговата диагноза.Полежах 2 седмици преди да родя - нормално раждане.След първата седмица всеки ден му мрънках че повече не мога да чакам и искам секцио. Много съм му благодарна че всичко мина много добре.Успех и при теб нека всичко да е ок.

# 8
  • Мнения: 228
нормално без никакви екстри,исках секцио беше ме страх ама къде ти такива екстри без прадварителна уговорка,лекаря каза не  Naughtyи двете са с главата надолу а пък и малка седмица 33 почти ,очакваха малки бебета ,след акто се родиха започнаха да обсаждат че не било възможно да са 33 поне 36,сега се радвам че стана така защото много бързо се възтанових,успех и на теб и леко раждане Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 173
Планирано секцио в 37-ма седмица. Исках нормално, но и двете бяха разположени седалищно.

# 10
  • Мнения: 903
Както каза PolarFox аз съм от онези редки случай, родили седалищно бебе по нормален път Grinning Бебетата бяха малки и особено първата,която беше седалищно, и затова доктора реши да рискува и да ме остави да раждам нормално, въпреки, че ме приеха за секцио. На това от горе бяха в един мехур, което е още по-рисковано. Слава богу ги родих много лесно само за 4 часа и всичко беше наред. След 4 часа ходих да ги видя в интензивния сектор Simple Smile Пожелавам на всички бъдещи мами такова леко раждане и живи и здрави бебчета.

# 11
  • Мнения: 2 051
Нормално и сравнително бързо и леко. Първото беше разположено главично, второто се въртеше до последния ден и си казах, че ако се наложи да ме срежат, така или иначе ще се случи, по-добре да пробваме по естествения начин. Така и стана. Първата се роди главично, втората продължи да се върти на всички страни (и досега е така  Crazy) докато не се спря в напречно положение. Тогава лекарката я придърпа за крачето, установи я крачно-седалищно и с малко помощ от приятели и тя се появи на бял свят, без да ми причини разкъсвания и шевове. И двете госпожици бяха расли съвсем по равно - 2650 гр и 49 см.

Общи условия

Активация на акаунт