Няколко въпроса

  • 419
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, имам следните въпроси:
1. Може ли вече да давам кисело мляко за закуска (с бисквитка и плод)? Притеснявам се да не избързвам. Ако да, вие какво ще ми препоръчате? По нашите магазини видях Верея 1%. Подходящо ли е?
2. Може ли да давам кафява захар вместо бяла? По-полезна е, но дали няма да я раздразни, предвид по-малката й обработка? А какво мислите за фруктоза? Вчера видях да продават в един магазин и ме изкуши.
3. Сухара в попарата от бял хляб ли трябва да е или може и от ръжен, черен, ...?

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
За киселото мляко ти си решаваш, само ще ти препоръчам, ако даваш да е високомаслено. Кафява захар можеш да даваш. А за сухарите - купувай готови.

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ако няма алергия към кравето мляко съвсем спокойно можеш да разнообразиш менюто с кисело мляко. Желателно е да е пълномаслено, тъй като при обезмасляването се отнемат и витамините, тоест обезмасленото е с по-ниско съдържание на витамини.
Аз давам кафява захар. Даже мисля, че е по-здравословна от бялата.
Пълносърнестият хляб е полезен за бебчовците, ако можеш да намериш такива сухари ще е супер Wink

# 3
  • Мнения: 5 713
1. За киселото мляко сама реши кога да го въведеш. Ако не е алерги4но детето и досега добре върви захранването, няма проблем. И аз съм за пълномасленото мляко.
2. Кафявата захар е по-здравословна. Ако намериш фруктоза, още по-добре.
3. Сухар давам само 4ерен /ръжен /.

# 4
  • Мнения: 8 505
1.Можеш да опиташ с малко кисело мляко,ако всичко е наред-давай смело.
2.Захар не давам.
3.Давах и сухари от бяло брашно (готови),а сега-корички от хляб Добруджа.

# 5
  • Мнения: X
По точка 1. Млякото трябва задължително да е пълномаслено, т.е 3,6%
Относно марката, каквото си избереш, стига да не е Данон и производните му, защото имат много нишесте. Аз лично давам Пършевица.

По точка 2. Можеш да даваш кафява захар.

По точка 3. Сухара може да е ръжен, черен и т.н

# 6
  • Мнения: 140
1.Кисело мляко може да даваш.Ние папкаме кисело мляко повече от месец.Но противно на предходните твърдения,ти препоръчвам нискомаслено за начало.Аз давам 2.5% на Данон.Не съм привърженик на Данон,но съм пробвала с други и дъщеря ми ги повръща...
2.Аз също давам само кафява захар,ако се наложи. Мисля, че е по - малко вредна от бялата.Но по принцип избягвам да давам захар.
3.Сухар давам  и ръжен и пълнозърнест и бял.Понякога дори ги смесвам като правя попарка.Моята мома обича повече попара с ръжен сухар отколкото с бял.

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз въведох кисело мляко - 6-я месец, а от 7-я го хапва редовно(Данон2,5%). ПОдслаждам с натрошени бисквити.
Сухарите си ги купувам, и също си ги натрошавам на дребно.

Общи условия

Активация на акаунт