Печени чушки

  • 6 896
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Дайте някакви идеи какво да направя с печени чушки. Досега съм правила с яйце и сирене и с доматен сос, но ми се ще нещо друго да сготвя Simple Smile
Очаквам с нетърпение някой вкусотийска рецепта Sunglasses

# 1
  • Мнения: 3 777
Не знам дали си ги готвила с ориз, любима лятна манджа у нас.
Слагаш ориз да се пържи с малко лук в тенджера, ако не ядете пържено може направо с вода. След като стане прозрачен доливаш вода за да се получи сосче, слага се и червен пипер, малко черен пипер, към края и нарязаните печени чушки.
Особено вкусно става и ако сложиш маслинки.

Също така можеш да направиш и чушки бюрек.

Тук рецепти много: пълнят се печени чушки, основно със сирене, лук нарязан на ситно и домати нарязани, потапят се в брашно, яйце и галета и се пържат.

ако се сетя за друга ще допълня.

# 2
  • София
  • Мнения: 767
Ето 1 идея

http://www.btv.bg/week/?magic=coming&tale=156
и тук нещо малко по страно(не са печени чушки,но ми се вижда интересно), решила съм задължително да я пробвам..
http://www.btv.bg/week/?magic=coming&tale=156&s_id=9263 Wink
Между другото Иван Звездев каза ,че смятал да наблегне на чушките този месец..,така че ако си му почитателка... Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря много за отговорите  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 927
миналото лято проядох следното нещо:

чушките се опичат и обелват. след това се панират набързо както са с дръжките в някаква панировка и яйце. нареждат се в йенска тенджера.
в тигана от панирането се задушава лук + повечко нарязани скилидки чесън, добавя се настърган домат, подправки (черен пипер, магданоз....каквото обичаш) и се вари до изпаряване на водата. със соса се заливат чушките.
може да се яде и студено.

отнема малко повечко време, но ако се готви на етапи не е проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Taneto
миналото лято проядох следното нещо:

чушките се опичат и обелват. след това се панират набързо както са с дръжките в някаква панировка и яйце. нареждат се в йенска тенджера.
в тигана от панирането се задушава лук + повечко нарязани скилидки чесън, добавя се настърган домат, подправки (черен пипер, магданоз....каквото обичаш) и се вари до изпаряване на водата. със соса се заливат чушките.
може да се яде и студено.

отнема малко повечко време, но ако се готви на етапи не е проблем.

А, това и аз го обичам много - казвам му чушки с доматен сос  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт