Кръвотечение от носа през бремеността

  • 569
  • 11
  •   1
Отговори
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Искам да попитам дали и някой друг се е сблъсквал с това. От 2 месеца си усещам лигавицата на носа напрегната и през 4-5 дни, като кихна или се задавя, от носа почва да ми тече кръв. Не мога да си обясня от какво е? Може ли да е от изсушения от парното въздух вкъщи или от това,че кръвното ми се дигна от 90/60 на 110/70? Обикновено тече малко, но вчера беше доста и вече се стреснах. Питах гинеколога, а той ми вика: ми мъжът ти те бие и това беше. /Само да добавя - мъжът ми не ме бие./ Ако продължи, би ли могло да е проблем за нормално раждане? Дайте мнения и съвети, моля.

# 1
  • Мнения: 6 164
По време на бременност е нормално, защото лигавицата е силно кръвоснабдена. Peace Пише и тук.
Ама гинекологът ти е можело по-добре да ти го обясни, вместо да се прави на оригинален... Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Не се шашкай.От бременноста е.И на мен никога не ми е текло кръв от носа,но ми се случи два-три пъти.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Не се притеснявай и при мен беше така. Течеше ми доста често кръв, а и носа ми беше като запушен почти през цялото време. Моята лекарка ми обясни че е нормално и няма за какво да се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 375
На мен също ми тече кръв от носа ,а на всичко отгоре е и запушен-направо отврат-но както виждам от прочетеното в статията ,това е нормално.

# 5
  • Мнения: 1 639
 И на мен често ми течеше кръв . Беше ми писнало по едно време  ooooh! .... , но мился ,че няма проблем , още по-малко за раждането  Wink

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Благодаря на всички за отговорите и особено на Мисти за статията - всичко си е описано кратко и ясно - точно както обичам. При първата ми бременост нямаше такова нещо и честно казано то малко ме изненада. А гинекологът ми наистина си пада малко тъпанар, но ще го издържа още месец и половина - все пак тези обяснения са негова работа, ама...

# 7
  • Мнения: 135
И аз бях така и все още не съм се опарвила( след раждането). Голяма гадост е. На колко доктори ходих и нищо. Успех и не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 1 999
При мен не се е случвало докато бях бременна, но щом другите мами ти казват, че е нормално - не се притеснявай! Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 6 146
И на мен не ми се е случвало, но бях чела, че е нормално. Дори било нормално като повръщат бременните да има по малко кръв.
Ама гинеколога ти верно е за бой...

# 10
  • Мнения: 7 186
Нормално е и няма отношение към вида раждане. На мен ми течеше кръв от носа много често. Но това се случваше почти само вечер, докато спя и то все от една и съща ноздра. Tired Неприятно беше, но откакто родих всичко си дойде на мястото. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 79
И на мен ми течеше кръм предимно в 4-5 месец, но гинеколожката каза, че това е напълно нормално и ще отмине. Така и стана.

Общи условия

Активация на акаунт